Patriotyczna noc bibliotek

Trzecia edycja „Nocy Bibliotek" pod hasłem Rzeczpospoczyta, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkolną Bibliotekę już za nami. - Tegoroczna nocka miała patriotyczny akcent, ponieważ chcieliśmy uczcić zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akcję rozpoczęliśmy tradycyjnie głośnym czytaniem przygodowej książki „Łopianowe pole", w interpretacji dyrektor SP w Radgoszczy Małgorzaty Węgiel - mówi Alicja Błocho, kierownik GBP w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Patriotyczna noc bibliotek

Radgoskie Sobótki, XIV Święto Truskawki oraz zawody motorowodne - 24 czerwca

Regulamin Konkursu Na Najpiękniejszy Wianek Świętojański: <pobierz>

Rodzinny rajd rowerowy w Szczucinie

Znakomita atmosfera i aktywność na świeżym powietrzu – tak zapowiada się Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w Szczucinie w niedzielę 17 czerwca. Na zawodników czekają ciekawie przygotowane trasy oraz darmowy posiłek. Wystarczy sprawny rower i dobre chęci, by czerwcową niedzielę spędzić na świeżym powietrzu, ciesząc się uroczymi krajobrazami Szczucina i okolic. Organizatorzy Rajdu zaplanowali aż trzy urozmaicone trasy.

Czytaj więcej: Rodzinny rajd rowerowy w Szczucinie

Internet bez tajemnic dla seniorów - rekrutacja

Ruszyła rekrutacja do projektu "Małopolski e-Senior", skierowanego do mieszkańców gminy Radgoszcz, którzy ukończyli 65. rok życia. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu. W efekcie użytkownicy nauczą się m. in. jak za pomocą internetu załatwić sprawy życia codziennego, obsługiwać Facebook czy poznają tajniki popularnych programów biurowych, a także będą w stanie komunikować się z bliskimi za pomocą Skype'a. Szkolenia są bezpłatne. Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzyma nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas szkoleń, na własność wraz z kompletem materiałów szkoleniowych.

Czytaj więcej: Internet bez tajemnic dla seniorów - rekrutacja

Aktywizacja zawodowa młodych subregionu tarnowskiego

Spółdzielnia Socjalna Serwis zaprasza osoby chętne do otrzymania wsparcia w postaci jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej do udziału w projekcie:
„Aktywizacja zawodowa młodych subregionu tarnowskiego", zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 11.06.2018 r. – 22.06.2018 r. w godzinach 9.00-15.00 w Biurze Projektu: ul. Krakowska 13, 33-100 Tarnów – II piętro.

Czytaj więcej: Aktywizacja zawodowa młodych subregionu tarnowskiego

Wsparcie doradcze lub finansowe

Trwa rekrutacja do projektu „Lider CSR – zarządzanie wiekiem – subregion tarnowski" realizowanego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
W ramach projektu, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z subregionu tarnowskiego (powiaty: brzeski, dąbrowski, tarnowski oraz miasto Tarnów), mogą otrzymać wsparcie doradcze z zakresu zarządzania firmą w 8 obszarach oraz wsparcie finansowe do 5 000zł na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy.

Czytaj więcej: Wsparcie doradcze lub finansowe

Noc bibliotek - piątek, 8 czerwca