Eugeniusz Stanek najlepszym sołtysem w Małopolsce - GALERIA

Podczas dożynek gminy Sękowa w Ropicy Górnej poznaliśmy najlepszego sołtysa województwa małopolskiego roku 2015. Zwycięzcą konkursu, a zarazem właścicielem czeku na 50 tys. zł, ufundowanego przez Małopolskę, został Eugeniusz Stanek, gospodarz sołectwa Radgoszcz II - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Reprezentant gminy Radgoszcz został wybrany przez komisję konkursową z grona 35 kandydatów. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Eugeniusz Stanek najlepszym sołtysem w Małopolsce - GALERIA

Podsumowano warsztaty renowacyjno-dekoracyjne w Małcu

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Małcu odbyła się impreza integracyjna podsumowująca realizowany przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Małcu projekt „Podaj dalej! Wieś Małec - kolejny krok naprzód". Podczas pięciu warsztatów renowacyjno-dekoracyjnych pod kierownictwem instruktora Małgorzaty Mazur z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej zużytym sprzętom gospodarskim nadano nowe funkcje, tworząc z nich aranżacje roślinno-kwiatowe. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Podsumowano warsztaty renowacyjno-dekoracyjne w Małcu

Wakacje pełne atrakcji

45 dzieci z terenu gminy Radgoszcz uczestniczyło w 10-dniowej półkolonii zorganizowanej przez szkołę w Zarzeczu Dużym przy współpracy z Małopolską Izbą Rolniczą. Z oferty mogły skorzystać pociechy rodziców, którzy opłacają KRUS. W ramach przedsięwzięcia odbyło się aż 7 wycieczek. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Wakacje pełne atrakcji

Eugeniusz Stanek sołtysem roku w Małopolsce

Eugeniusz Stanek zwyciężył w konkursie na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego AD' 2015. Nagrodę w wysokości 50 tys. zł (przeznaczona na wsparcie inicjatyw lokalnych) wręczono w Ropicy Górnej (powiat gorlicki), skąd pochodzi laureatka sprzed roku. Kapituła konkursu brała pod uwagę m.in.: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpracę z samorządem gminnym i z mieszkańcami oraz działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji. Gratulujemy!

Projekt dla osób bezrobotnych

Na terenie powiatu dąbrowskiego ruszyła realizacja projektu, który skierowany jest do osób bezrobotnych i długotrwale bezrobotnych powyżej 30 roku życia. Projekt zakłada bezpłatne wsparcie w postaci:

- Indywidualnego Planu Działania

- Szkoleń/kursów podwyższających kwalifikacje (w ramach szkolenia każdemu uczestnikowi przysługuje stypendium szkoleniowe)

- Staży zawodowych ( w ramach stażu przysługuje stypendium stażowe)

- Wsparcia psychologa, trenera pracy, trenera zatrudnienia wspieranego, pośrednika pracy.

Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Projekt dla osób bezrobotnych

Uwaga na burze z gradem - 9 sierpnia

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że dziś (we wtorek, 9 sierpnia) do północy mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm (lokalnie do 35 mm) oraz porywami wiatru do 70 km/h. Istnieje również zagrożenie wystąpienia lokalnie gradu.

VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego i IX Spotkanie Kultur

W niedzielę, 28 sierpnia br. na placu przy C.H. „Dąbrowiak" w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się już po raz ósmy „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego skupiające samorząd powiatowy oraz wszystkie samorządy gminne z terenu naszego powiatu, partnerem strategicznym i współorganizatorem jest spółka „Invest Nieruchomości" – właściciel „Dąbrowiaka". Gospodarzami tegorocznej imprezy są Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: VIII Święto Powiśla Dąbrowskiego i IX Spotkanie Kultur