Dni Ubezpieczonego w ZUS

Na co zwrócić uwagę w informacji o stanie swojego konta w ZUS? Co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak poruszać się po własnym profilu na Platformie Usług Elektronicznych? – na te i wiele innych pytań każdy ubezpieczony uzyska informacje podczas „Dni Ubezpieczonego” w ZUS, które potrwają od 7 do 9 października 2015 r.

Czytaj więcej: Dni Ubezpieczonego w ZUS

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy włączyła się do akcji  Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. Akcja odbyła się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej- Andrzeja  i Agaty Duda.  Celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

Trwają wybory Królowej Mleka 2016

Do zdobycia są aż trzy korony! Wybieramy bowiem nie tylko Królową Mleka na 2016 rok, ale także dwie Księżniczki Mleka. Na podjęcie decyzji nie ma już zbyt wiele czasu, gdyż termin nadsyłania zgłoszeń przez kandydatki do tych tytułów upływa już za trzy tygodnie, 30 września.

Czytaj więcej: Trwają wybory Królowej Mleka 2016

Dożynki Powiatowe

30 sierpnia 2015 roku w Szczucinie odbyło się VII Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze.

 Święto Powiśla Dąbrowskiego to połączenie Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych. Zwyczaj dożynek należy do najpiękniejszych i najradośniejszych części naszej narodowej tradycji. W prezentowanych w niedzielę wieńcach dożynkowych, kryła się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw i wdzięczność za zbiory, ale przede wszystkim głębokie przywiązanie do narodowej tradycji.

Czytaj więcej: Dożynki Powiatowe

Konkurs Najlepszy Sołtys Małopolski w Ptaszkowej

22 sierpnia 2015r. w Ptaszkowej –  odbył się finał konkursu „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD 2014”. Konkurs ten jest organizowany corocznie przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, wspólnie z władzami samorządowymi województwa małopolskiego. Jest formą docenienia pracy sołtysa na rzecz lokalnej społeczności .W tym roku „NAJLEPSZYM SOŁTYSEM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO AD. 2014R „ została Pani KATARZYNA TOKARZ – Sołtys wsi Ropica Górna w Gminie Sękowa. W gronie  wyróżnionych znalazła się Sołtys Zdżar pani Alicja Madej, która oprócz uznaniowego dyplomu otrzymała życzenia wytrwałości w pracy na rzecz lokalnej społeczności, życzliwości ludzkiej oraz dalszych sukcesów. Serdecznie gratulujemy naszej pani Sołtys tego prestiżowego wyróżnienia.

Czytaj więcej: Konkurs Najlepszy Sołtys Małopolski w Ptaszkowej