II Powiatowy Konkurs recytatorski "Od niepodległości do niepodległości"

Organizatorami konkursu uświetniającego 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości byli: Urząd Gminy w Radgoszczy, Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu.Konkurs odbył się w Budynku Integracji Społecznej Wiejskiej w Żdżarach w dniu 14 listopada 2014 r.

Czytaj więcej: II Powiatowy Konkurs recytatorski "Od niepodległości do niepodległości"

Harmonogram dyżurów Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy

Harmonogram dyżurów Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy oraz harmonogram dyżurów pracowników Urzędu Gminy w dniu 16 listopada 2014 r.

Czytaj więcej: Harmonogram dyżurów Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy

Zaproszenie na przedstawienie plenerowe „BALLADA O JANIE WNĘKU’’

Z okazji ustanowienia symboli Gminy Radgoszcz: herbu, flagi, baneru i pieczęci gminy Radgoszcz,  Urząd Gminy w Radgoszczy zaprasza wszystkich mieszkańców na przedstawienie  plenerowe wystawione przez Teatr Gry i Ludzie z Katowic. Spektakl poświecony jest pamięci Jana Wnęka - człowieka, którego zrodziła  ziemia radgoska, prekursora Polskiego Lotnictwa, cieśli, rzeźbiarza, konstruktora.„Ikara z Powiśla” obrano jako godło w herbie gminy Radgoszcz.

Czytaj więcej: Zaproszenie na przedstawienie plenerowe „BALLADA O JANIE WNĘKU’’

Ogłoszenie dla rolników

W dniu 5 listopada br. (środa) o godz. 10.00 w sali Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące warunków i zasad przyznawania płatności bezpośrednich w roku 2015.

Czytaj więcej: Ogłoszenie dla rolników

Program "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” - Priorytet 1, otrzymała kwotę 3 260 zł.

Czytaj więcej: Program "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek"

Ćwiczenie „WODA 2014”

Urząd Gminy w Radgoszczy informuje, że  w dniu 16 października 2014 roku w godzinach od 7.30 do 14.30 przeprowadzony będzie w Urzędzie Gminy w Radgoszczy trening pk. „WODA 2014” na temat: „Realizacja zadań zarządzania kryzysowego  w sytuacji wystąpienia zagrożenia powodziowego lub powodzi” w formie gry decyzyjnej połączonej  z praktycznym sprawdzeniem wybranych elementów infrastruktury ochrony przeciwpowodziowej i komunalnej oraz energetycznej. Trening prowadzony jest na podstawie Zarządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 28 sierpnia 2014r.

Komunikaty ostrzegawcze oznaczone „ĆWICZEBNE OSTRZEŻENIE” publikowane na stronie internetowej gminy zamieszczane są w celach treningowych.

Czytaj więcej: Ćwiczenie „WODA 2014”

Szkolenia zawodowe w ramach projektu "Nasza szansa!""

Firma Consultor sp. z o.o. zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach zawodowych w ramach projektu „Nasza szansa!”

 

Czytaj więcej: Szkolenia zawodowe w ramach projektu "Nasza szansa!""