Przedszkolaki z Luszowic podziękowali babciom i dziadkom

W piątek podopieczni Przedszkola Publicznego im. Bł. E. Bojanowskiego w Luszowicach zaprezentowali kilkudziesięciominutowy program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza odbyła się w wypełnionym po brzegi, miejscowym Domu Parafialnym. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Przedszkolaki z Luszowic podziękowali babciom i dziadkom

Budżet bez deficytu

Trzeci rok z rzędu gmina Radgoszcz dysponuje budżetem bez deficytu. Radni stosunkiem głosów 14:1 (jeden głos sprzeciwu) przyjęli uchwałę budżetową, w której ustalono dochody na poziomie ponad 21 mln zł przy wydatkach rzędu ok. 19,8 mln złotych. Co za tym idzie, nadwyżka wyniesie ponad 1,2 mln złotych. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Budżet bez deficytu

Kolędowali z sukcesami

Młodzi mieszkańcy naszej gminy świetnie zaprezentowali się podczas Międzygminnego Festiwalu Kolęd. Finał, który odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury trwał aż 4 godziny. Uczestników oceniało jury w składzie: Łukasz Chmiel, Kamil Banaś i Wojciech Kuta. W rozwinięciu artykułu umieszczono listę nagrodzonych i wyróżnionych artystów z terenu gminy Radgoszcz.

Czytaj więcej: Kolędowali z sukcesami

Projekt programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Na podstawie art. 11a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r.o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2015r., poz. 1515), wójt gminy Radgoszcz zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe, organizacje społeczne oraz inne uprawnione podmioty, których statutowym celem jest ochrona zwierząt, działające na terenie gminy Radgoszcz, do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Gminy Radgoszcz w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Radgoszcz w 2016 roku. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Projekt programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Wsparcie dla rodziców

Już 9 rodzin z terenu gminy Radgoszcz skorzystało z tzw. kosiniakowego. Nowe świadczenie rodzicielskiego wprowadzono w życie wraz z początkiem roku. Rozwiązanie zakłada pomoc finansową w wysokości 1000 zł miesięcznie dla niektórych rodziców. Świadczenie przysługuje m.in.: bezrobotnym, rolnikom, studentom czy zatrudnionym na umowę o dzieło. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Wsparcie dla rodziców

Bartosz Dworak w Jazz Top 2015

Pochodzący z Radgoszczy Bartosz Dworak znalazł się w gronie muzyków wyróżnionych przez czytelników prestiżowego magazynu "Jazz forum". Bartosz został umieszczony w pierwszej trójce skrzypków, obok tak znakomitych muzyków jak Michał Urbaniak i Adam Bałdych. Przypomnijmy, że Bartosz wraz z bratem Jakubem oraz Piotrem Matusikiem i Szymonem Madejem tworzą Bartosz Dworak Quartet.

Kilka miesięcy temu formacja wydała pierwszy studyjny album "Polished".

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Radgoszcz przypomina o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej. Termin składania wniosków: od 1-29 lutego 2016 r. - parter Urzędu Gminy, pokój nr 5.

Do wniosku o zwrot należy dołączyć faktury VAT za okres od dnia 1 sierpnia 2015 r. do dnia 31 stycznia 2016 r.

Wniosek do pobrania.