Nabór członków Komitetu Rewitalizacji

Wójt Gminy Radgoszcz ogłasza nabór członków Komitetu Rewitalizacji. W jego skład wejdzie od 10 do 25 osób reprezentujących interesariuszy rewitalizacji, tj. przedstawicieli mieszkańców gminy (w tym obszaru rewitalizacji), organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych gminy oraz innych grup społecznych.
Otwarty nabór kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji będzie trwał do dnia 14.12.2016 roku włącznie. Szczegóły tutaj na dole strony.

Kradzieże i włamania na Powiślu - apel policji

W związku z kradzieżami i włamaniami do budynków mieszkalnych, do których doszło ostatnio na terenie Powiśla, dąbrowska policja zwraca się z apelem do mieszkańców o wykazanie ostrożności i przezorności w ochronie własnego mienia. Funkcjonariusze apelują również o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Kradzieże i włamania na Powiślu - apel policji

Stypendyści fundacji ks. dr hab. Roberta Biela

Sylwia Podosek, Natalia Mazur, Krystian Saładyga, Arkadiusz Kaczocha - wymienieni radgoszczanie znaleźli się na liście stypendystów Fundacji Cordare. Jej założycielem jest pochodzący z Radgoszczy ks. dr hab. Robert Biel. Głównym celem Fundacji jest przede wszystkim coroczne przyznawanie stypendiów najbardziej utalentowanym, potrzebującym pomocy finansowej uczniom szkół średnich oraz studentom. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Stypendyści fundacji ks. dr hab. Roberta Biela

Apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

Szanowni Państwo! ASF, czyli afrykański pomór świń – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Delegacja gminy Radgoszcz uczestniczyła w powiatowych obchodach 98. rocznicy odzyskania niepodległości, które odbyły się w Dąbrowie Tarnowskiej. Narodowe Święto Niepodległości uczczono również podczas uroczystości w Radgoszczy i Luszowicach. Czytaj więcej.

Czytaj więcej: Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Paulina Labak najlepsza w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Od Niepodległości do Niepodległości”

Paulina Labak z Radgoszczy zwyciężyła w kategorii gimnazjum IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Od Niepodległości do Niepodległości" zorganizowanego z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Reprezentanci naszej gminy odnieśli sukcesy również w innych kategoriach wiekowych. Czytaj więcej.

Czytaj więcej: Paulina Labak najlepsza w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Od Niepodległości do...

Piąte urodziny czworaczków

Czworaczki z Małca, czyli synowie Państwa Fijałów ukończyli 5. rok życia. Z tej okazji rodzinę odwiedzili: wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa, sekretarz gminy Wiesław Żurawski, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Albina Kmieć oraz pracownik socjalny Małgorzata Witaszek. Piotruś, Sebastianek, Rafałek i Bartuś otrzymali upominki od gminnego samorządu, a także moc życzeń urodzinowych. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Piąte urodziny czworaczków