Urząd Gminy w Radgoszczy serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkolną z terenu gminy Radgoszcz do udziału w Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym na „Stroik Świąteczny” i „Kartkę świąteczną”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją Świąt Bożego Narodzenia, stworzenie świątecznej atmosfery w domach, inspirowanie i rozbudzanie talentów artystycznych, kreatywności, umiejętności manualnych, wymianę dokonań twórczych i poszukiwania nowych doświadczeń artystycznych.

Czytaj więcej: Zaproszenie - Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy na „Stroik Świąteczny” i „Kartkę świąteczną”

III Powiatowy Konkurs Recytatorski "OD NIEPODLEGŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

W Żdżarach, w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Od niepodległości do niepodległości”. Tematem konkursu jest poezja lub proza ściśle związana z okresem walk narodowowyzwoleńczych oraz zmagania z totalitaryzmem w Polsce, celem propagowanie kultury literackiej i recytacji poezji, krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie niepodległościowych i wolnościowych.

Czytaj więcej: III Powiatowy Konkurs Recytatorski "OD NIEPODLEGŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

Tydzień Przedsiębiorcy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 listopada 2015 roku „Tydzień Przedsiębiorcy”

Czytaj więcej: Tydzień Przedsiębiorcy

Inicjatywa OBYWATEL

Sprawdź jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez Internet.

Czytaj więcej: Inicjatywa OBYWATEL

Najlepsza organizacja prowadząca działalność pożytku publicznego

W dniach od 5 do 20 listopada 2015 r. na stronie internetowej www.gazetakrakowska.pl można oddawać głosy na swojego faworyta - najlepszą organizację prowadzącą działalność pożytku publicznego. Możliwe jest oddanie jednego głosu z jednego komputera na daną kandydaturę w ciągu doby. Zachęcamy do głosowania na Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

Czytaj więcej: Najlepsza organizacja prowadząca działalność pożytku publicznego

Bezpłatne szkolenie dot. prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, Rejestracja działalności, zasady prowadzenia, formy opodatkowania, rozliczenia podatkowe przez internet

Czytaj więcej: Bezpłatne szkolenie dot. prowadzenia własnej działalności gospodarczej

XXIV Powiatowy Bieg Sokoła

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gmin: Dąbrowy Tarnowskiej i Radgoszczy, gimnazjów z powiatu dąbrowskiego i wszystkich 4 szkół ponadgimnazjalnych biegali, aby uczcić bohaterów polskiego Września 1939 r. walk o niepodległość kraju i tradycji niepodległościowych „Sokoła”, „Strzelca” oraz innych organizacji, które przyczyniły się do wybicia Polaków na niezawisłość w 1918 r. Organizatorami zawodów, które co 2 lata odbywają się na przemian na terenie gminy Radgoszcz i Dąbrowa Tarnowska, są: Urząd Gminy w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Czytaj więcej: XXIV Powiatowy Bieg Sokoła