Spotkanie z Iloną Felicjańską z odblaskami w tle

Spotkanie autorskie z Iloną Felicjańską, autorką książek motywujących do lepszego życia, modelką, II wicemiss Polonia z 1993 roku miało podwójny wymiar. Podczas spotkania autorka dzieliła się swoimi obserwacjami, które zachodzą w ludzkich świadomościach i porządkują świat zewnętrzny. Zachęcała do otworzenia się na idee, które burzą schematy. Gość radgoskiej szkoły promowała też posiadanie odblasków, po zmroku poza terenem zabudowanym, sama dając dobry przykład. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Spotkanie z Iloną Felicjańską z odblaskami w tle

Konsultacje programu współpracy Gminy Radgoszcz z organizacjami pozarządowymi oraz prowadzącymi działalność pożytku publicznego

Wójt Gminy Radgoszcz ogłasza konsultacje rocznego „Programu współpracy Gminy Radgoszcz z organizacjami pozarządowymi oraz prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017". Celem konsultacji jest poznanie opinii podmiotów o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w sprawie przedmiotu konsultacji. Uwagi można złożyć osobiście na przygotowanym formularzu zgłoszenia opinii w sekretariacie Urzędu Gminy, przesłać drogą pocztową (Urząd Gminy w Radgoszczy, pl. Św. Kazimierza 7-8, 33-207 Radgoszcz) lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2016 roku. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Konsultacje programu współpracy Gminy Radgoszcz z organizacjami pozarządowymi oraz prowadzącymi...

Ilona Felicjańska w Radgoszczy

Już w poniedziałek, 17 października w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy o godz. 17 rozpocznie się spotkanie autorskie z Iloną Felicjańską. Jedna z najsłynniejszych polskich modelek, zdobywczyni tytułu II wicemiss Polonia, założycielka i prezes Fundacji „Niezapominajka" ma także na koncie kilka książek, w tym wydaną w 2016 roku publikację pt. „Znalazłam klucz do szczęścia". Ilona Felicja zmagała się m.in. z nałogiem, książka opisuje receptę na szczęście autorki.

Fot. Arcadius Mauritz

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w terminie od dnia 31 października do dnia 29 listopada 2016 roku. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych

Julka wyróżniona w ogólnopolskim festiwalu

Prestiżowy sukces Julki Kupiec. Podopieczna Publicznego Przedszkola w Radgoszczy znalazła się w gronie dwóch wyróżnionych indywidualnie przedszkolaków w V Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę". Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Julka wyróżniona w ogólnopolskim festiwalu

Spotkanie w sprawie rewitalizacji gminy

W piątek, 14 października w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach o godz. 13.30 rozpocznie się spotkanie w ramach konsultacji społecznych projektów uchwały Rady Gminy Radgoszcz w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Radgoszcz, a także w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji. Szczegóły tutaj.