Sprawdź, kto może zdobyć środki z UE

W Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach odbył się dyżur konsultanta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dzięki temu mieszkańcy naszej gminy mogli dowiedzieć się, jak pozyskać środki na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej bądź na inne inwestycje lub uzyskać informacje na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Sprawdź, kto może zdobyć środki z UE

Jubileuszowy bieg Sokoła

Z bardzo dobrej strony uczniowie z gminy Radgoszcz zaprezentowali się podczas jubileuszowej, bo 25. edycji Powiatowych Biegów „Sokoła". Na starcie stanęło aż 282 uczniów z 16 szkół. Wielu naszych biegaczy dotarło na metę na czołowych pozycjach. Zawody rozegrano w Lipinach, organizatorami byli: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad zawodami objęli: Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy. Wyniki w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Jubileuszowy bieg Sokoła

Konsultacje społeczne związane z rewitalizacją

W zakładce "rewitalizacja" umieszczono obwieszczenia Wójta Gminy Radgoszcz dotyczące konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Gminy Radgoszcz w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji oraz w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Radgoszcz. Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w terminie od dnia 28.09.2016 r. do dnia 28.10.2016 roku.

Ogłoszenie społeczne - oferty pracy

Firma Pekabex pilnie poszukuje pracowników budowlanych do zakładów w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) i Bielsku-Białej. - Szukamy ludzi z całego kraju, pomagamy z zakwaterowaniem/dojazdem - zapewnia pracodawca. Zatrudnienie znajdą osoby o profesji zbrojarza, cieśli i betoniarza. Szczegóły w rozwinięciu tekstu.

Czytaj więcej: Ogłoszenie społeczne - oferty pracy

Spotkanie dotyczące rewitalizacji gminy

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza interesariuszy rewitalizacji na warsztaty diagnostyczno-projektowe związane z opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Radgoszcz, które odbędą się w dniu 20 września 2016 roku w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach, ul. Tarnowska 104. Podczas spotkań przedstawione zostaną wyniki przeprowadzonej diagnozy gminy oraz propozycja granic obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, a także podstawowe zagadnienia związane z rewitalizacją. Ponadto przeprowadzona zostanie dyskusja mająca na celu poznanie potrzeb i oczekiwań w celu zaplanowania działań mających na celu wyprowadzenie wyznaczonego obszaru ze stanu kryzysowego. Szczegóły tutaj.

Ćwiczenie obronne w sytuacji zagrożenia

Na teren powiatu mieleckiego nadciąga chmura radioaktywna, która może objąć zasięgiem również gminę Radgoszcz. Konieczna jest ewakuacja. Sytuację pogarszają problemy zaopatrzenia w artykuły żywnościowe, a także środki higieniczne i sanitarne. Następuje też wzrost zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy, a także nieobecności uczniów w szkołach (szczególnie gimnazjach) na terenie gminy, młodzież dopuszcza się przestępstw pospolitych. Istnieje potrzeba szczególnej ochrony obiektu Urzędu Gminy – taki był scenariusz powiatowego ćwiczenia obronnego, które w ciągu dwóch dni przeprowadzono w gminie Radgoszcz. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Ćwiczenie obronne w sytuacji zagrożenia

Podpowiedzą, jak zdobyć środki z Unii

Urząd Gminy w Radgoszczy, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców Gminy Radgoszcz zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach, 26 września 2016 r. (nastąpiła zmiana terminu z 21 września), w godzinach od 10:00 do 14:00. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Podpowiedzą, jak zdobyć środki z Unii