Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

W niedzielę  Palmową zwaną potocznie Kwietną na terenie gminy Radgoszczy odbył się gminny Konkurs Palm Wielkanocnych mający już u nas wieloletnie tradycje.  Konkurs  tym roku cieszył się dużym powodzeniem . Uczestniczyło w nim wiele osób, szczególnie dzieci.  Umiejętność robienia palm wielkanocnych  przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Są to nasze ludowe tradycje, lokalna tożsamość   i zachowajmy je wśród nas jak najdłużej.

Konkurs został przeprowadzony we wszystkich kościołach parafialnych naszej gminy, po uroczystych Mszach Św. podczas których palmy – symbole odradzającego się życia zostały przez kapłanów poświęcone.

GALERIA <zobacz>

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

Gminny konkurs wielkanocny na pisankę i plastykę obrzędową rozstrzygnięty.

 

13 kwietnia br. w radgoskiej remizie OSP został rozstrzygnięty gminny konkurs wielkanocny na pisankę i plastykę obrzędową.

Przedmiotem Konkursu były:

1. Pisanki zdobione różnymi technikami:

- malowane w wywarze z kory, cebuli, zboża itp.

- malowane woskiem,

- skrobane,

- oklejane sitowiem, kolorowymi nićmi, słomą, włóczką i innymi materiałami.

 

oraz Plastyka Obrzędowa czyli:

- maski,

- gaiki, stroiki,

- hafty, wyroby szydełkowe, gobeliny,

- wyroby  z ciasta/ baby,  babeczki,  barany,  mazurki,  ciastka  różnego  rodzaju  i  kształtu,

- kompozycje kwiatowe z bibuły, suszonych roślin.

GALERIA <zobacz>

 

Czytaj więcej: Gminny konkurs wielkanocny na pisankę i plastykę obrzędową rozstrzygnięty.

Zapisy

Zapisy dziewcząt i chłopców do drużyny trampkarzy i młodzików w piłce nożnej na obiekcie "Orlika" w dniach 9 i 10 kwiecień /sobota, niedziela/ o godz. 14:00

 

Zapraszamy również wszystkich chętnych /dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej i gimnazjum/ do gry w piłkę siatkową. Zapisy 8 i 9 kwietnia /piątek, sobota/ "Orlik" godz. 15:00

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25 marca br. w Zespole szkół Publicznych w Luszowicach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej ten organizowany jest na terenie naszej gminy już od kilku lat. Promuje działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzuje przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po  drogach, kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W tegorocznej  edycji turnieju udział wzięły 3- osobowe drużyny reprezentujące następujące placówki oświatowe: Szkołę Podstawową w Zarzeczu Dużym, Szkołę Podstawową w Radgoszczy, Szkołę Podstawową w Luszowicach oraz Gimnazjum Publiczne w Radgoszczy i Gimnazjum Publiczne w Luszowicach. Turniej składał się z  dwóch etapów: testu z wiedzy o ruchu drogowym (25 pytań) oraz rowerowego toru przeszkód. Zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę Radgoszcz na eliminacjach powiatowych BRD  w dniu 19 kwietnia 2011 roku.  Są to drużyny: ze SP w Radgoszczy oraz Gimnazjum Publicznego w  Luszowicach.

 

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radgoszczy w składzie:

1. Grabowski Marcin

2. Minorczyk Karol

3. Tomasz Labak


Drużyna z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Luszowicach w składzie:

1. Kułaga Filip

2. Pikul Dawid

3. Pikul Adam


Organizatorem turnieju i fundatorem naród był Urząd  Gminy w Radgoszczy.

 

Galeria <zobacz>

Zmiana Godzin Pracy

{jpopup} 


Od dnia 04 kwietnia 2011 roku Urząd Gminy

w Radgoszczy będzie czynny w godzinach:


  - poniedziałek od 800 do 1630

  - wtorek, środa, czwartek od 730 do 1530

  - piątek od 730 do 1500

   

   

   

   

  Pełna treść zarządzenia <zobacz>

   

  {/jpopup}


Turniej Wiedzy Pożarniczej

14 marca 2011 roku w remizie OSP Radgoszcz odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów przeciwpożarowych. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym (Aleksandra Cabaj,  Agnieszka Halada, Bartosz Moździerz,  Klaudia Wawrzonek ) z Gimnazjum  w Radgoszczy (Dawid Cedzidło, Bartłomiej Fijał, Magdalena Kruk, Andrzej Skrzek) oraz  z Gimnazjum w  Luszowicach (Mateusz Banaś,  Mariola Bączek, Anna Brożek, Wojciech Ptak).  Turniej został przeprowadzony w formie  testu składającego się z 25 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja jury w składzie: mł. kpt. Paweł Kowalik – PSP w Dąbrowie Tarnowskiej,  Anna Gmyr-Noga – OSP Żdżary, Kazimierz Jaworski – OSP Luszowice, Damian Gazduła – OSP Smyków, Krzysztof Budziński – OSP Krzywda.  Jury po dokonaniu oceny rozwiązanych testów zakwalifikowała na  eliminacje powiatowe, które odbędą się 24 marca br. następujące osoby:  w kategorii Szkoły Podstawowej ; Bartosza  Moździerza  (18 pkt) ze SP w Zarzeczu Dużym i Agnieszkę Halada (14pkt) również ze SP w Zarzeczu Dużym, w kategorii Gimnazjum; Bartłomieja Fijała (22 pkt) i Andrzeja Skrzeka  (20 pkt) obydwaj z Gimnazjum Publicznego  w Radgoszczy. Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Radgoszczy. Laureaci i uczestnicy turnieju otrzymali od organizatora dyplomy   i nagrody rzeczowe.

 

GALERIA <zobacz>

Medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Dnia 11 marca 2011 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość wręczenia medali ''ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU '' rodzicom, których trzej lub więcej synów odbyło wzorowo służbę wojskową.

Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice z gmin powiatu dąbrowskiego – łącznie 43 osoby.

Uroczystość rozpoczęła się odczytaniem decyzji Ministra Obrony Narodowej nadającej odznaczenia. Z terenu gminy Radgoszcz Srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” odznaczeni zostali:

Pani Władysława Bodziona z Radgoszczy i Państwo Stanisława i Marian Moździerz z Luszowic. Ceremonii dekoracji dokonał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie ppłk Zbigniew Skurnowicz wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim i Wicestarostą Dąbrowskim Robertem Panterą w obecności Zastępcy Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Marka Minorczyka, Wójta Gminy Radgoszcz Marka Lupy, Sekretarza Gminy Olesno Janusza Platy oraz przedstawicieli Gmin Mędrzechowa, Szczucina i Olesna. Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa pogratulował odznaczonym rodzicom z terenu gminy i podziękował za trud wychowania synów na wzorowych żołnierzy wręczając równocześnie kwiaty i okolicznościowe upominki.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy tradycyjnej kawie i ciastku.

 

GALERIA <zobacz>