Przystąpienie Gminy Radgoszcz do Stowarzyszenia

Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich
Ekonomika – Nauka – Tradycja PROWENT Lokalna Grupa Działania

 

Urząd Gminy w Radgoszczy ma przyjemność poinformować, że w dniu 18 stycznia 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego podpisany został aneks do umowy ramowej nr 6933-UM0900020/09 o warunkach i sposobie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Lokalnej Grupy Działania PROWENT.

Na mocy tego dokumentu obszar Lokalnej Grupy Działania PROWENT został powiększony o 3 gminy z terenu województwa małopolskiego tj:  gminę Radgoszcz, miasto      i gminę Dąbrowa Tarnowska i Szczucin.

 

Czytaj więcej: Przystąpienie Gminy Radgoszcz do Stowarzyszenia

Turniej Piłki Siatkowej dla Seniorów

Dnia 5 lutego 2011 roku na sali gimnastycznej  w Zespole Szkół   Publicznych w Radgoszczy odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. W turnieju o główne trofeum rywalizowało 6  drużyn. Mecze sędziował pan Henryk Wolak.

 

Wyniki turnieju:

I  miejsce – Katolicko-Strażacko-Uczniowski Zespół Sportowy w Małcu

II miejsce – Uczniowski Klub Sportowy Luszowice

III miejsce – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

IV miejsce -  Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus” Radgoszcz

V miejsce – drużyna Zdżary

 

GALERIA

 

 

Zaproszenie

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza na Gminny Turniej Tenisa Stołowego Seniorów o Puchar Wójta Gminy

 

7 lutego  2011 r. (poniedziałek), godz. 12.00  rozgrywki dla pań.

 

8 lutego  2011 r. (wtorek), godz. 13.00 rozgrywki dla panów.

 

Czytaj więcej: Zaproszenie

Hej kolęda, kolęda

30 styczna br. w Szkole Podstawowej w Małcu odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Celem Przeglądu jest upowszechnienie i kultywowanie tradycji kolędowania, jakie występuje w okresie Świąt Bożego Narodzenia i karnawału. Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Radgoszczy, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Małcu.

W tegorocznej edycji Przeglądu udział wzięło 25 solistów oraz 7 zespołów wokalnych. Uczestnicy reprezentowali wszystkie placówki oświatowe naszej gminy. Podzieleni zostali na kilka kategorii wiekowych. Komisja artystyczna w składzie: pan Robert Hoszwa – przewodniczący, pan Wiesław Kwiecień i pani Anna Gmyr-Noga oceniła: oryginalność i dobór repertuaru , muzykalność i poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

 

Czytaj więcej: Hej kolęda, kolęda

IV Turniej Szachowy o Mistrzostwa Powiatu Dąbrowskiego

20 styczna br. w Zespole Szkół Publicznych w Luszowicach odbyła się kolejna edycja Turnieju Szachowego o Mistrzostwa Powiatu Dąbrowskiego. Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Publicznych w Luszowicach, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Gminy w Radgoszczy. Uczestniczyło w nim 35 szachistów reprezentujących następujące placówki oświatowe: SP w Luszowicach, SP w Oleśnie, SP w Szczucinie, SP w Szarwarku oraz Gimnazja Publiczne w: Oleśnie, Luszowicach, Radwanie i Szczucinie. Turniej sędziował Sędzia Klasy Państwowej - pan Wiesław Kasperek. Przedstawiamy laureatów turnieju.

Opłatek dla seniorów.

Stało się już tradycją, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia na terenie naszej gminy organizowane są spotkania opłatkowe dla seniorów, osób starszych oraz samotnych. Organizatorami tegorocznego opłatka byli: Wójt Gminy Radgoszcz, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radgoszczy, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Luszowicach oraz Oddział Parafialny Caritas w Luszowicach. Spotkanie opłatkowe odbyło się 15 stycznia w Luszowicach. Rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. odprawioną w kościele parafialnym w Luszowicach przez ks. Bogdana Kwietnia - proboszcza parafii w Luszowicach oraz ks. kanonika Stanisława Gawędę. Następnie wszyscy zaproszeni goście przeszli do Zespołu Szkół Publicznych w Luszowicach, gdzie zostali serdecznie powitani przez organizatorów. Po wspólnej modlitwie, życzeniach, łamaniu się opłatkiem, goście zasiedli do suto zastawionych stołów. Nie zabrakło również akcentów artystycznych, przedstawiono spektakl „Radgoskie wesele” przygotowany przez mieszkańców naszej gminy, a młodzież z zespołu muzycznego „Opoka” przygotowała program muzyczny. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, pełne wspomnień, wzruszeń i uśmiechów. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób z całej naszej gminy. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom za pracę włożoną w przygotowanie spotkania.

II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska dla drużyn w kategorii wiekowej 10 – 11 lat i 12 – 13 lat.

Gminne eliminacje do Turnieju odbędą się w następujących terminach:

- 08 września 2011 roku (czwartek) na obiekcie sportowym Orlik w Radgoszczy drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 12-13 lat (drużyny należy zgłaszać na Karcie Zgłoszenia Drużyny do P. Bożeny Farat do dnia 07 września 2011 roku,  nr tel: 502 560 453)

- 09 września 2011 roku (piątek) na obiekcie sportowym Orlik w Luszowicach drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 10-11 lat (drużyny należy zgłaszać na Karcie Zgłoszenia Drużyny do P. Dominika Gajewskiego, do dnia 07 września 2011 roku, nr tel: 725 383 613).

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju dostępne są na stronie: www.turniejorlika.pl

 

Załaczniki ( regulamin, oświadczenie, karta zgłoszenia ) <pobierz>