Ostrzeżenia meteo - 21 września

Dyżur ekspertów ZUS

W środę 20 września od godz. 12:00 do godz. 15:00 eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzić będą dyżur dla osób podejmujących decyzje o przejściu na emeryturę. Na miejsce spotkania wybrano Salę Nr 1 (sala ślubów) w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Klienci będą mogli uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku o emeryturę, a także złożyć wniosek bezpośrednio u pracownika ZUS.

Czytaj więcej: Dyżur ekspertów ZUS

Solidarni z Chojnicami

Rada Gminy Radgoszcz podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla gminy Chojnice. Wsparcie w formie dotacji celowej w wysokości 10 tys. zł będzie przeznaczone na zasiłki celowe dla mieszkańców poszkodowanych przez wichurę i nawałnice, które miały miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia. W powiecie chojnickim zginęło 5 osób, dziesiątki osób zostało rannych, natomiast straty materialne są liczone w milionach złotych.

Czytaj więcej: Solidarni z Chojnicami

Narodowe Czytanie 2017

Darmowa pomoc prawna

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować Państwa, że od początku 2016 roku na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty darmowa pomoc prawna. Również Powiat Dąbrowski i Gmina Radgoszcz zostały objęty działaniem programu, w ramach którego mieszkańcy regionu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez adwokatów oraz radców prawnych.

Władze Powiatu Dąbrowskiego utworzyły dwa punkty, w których pomoc prawnika uzyskać mogą również mieszkańcy Gminy Radgoszcz:

Czytaj więcej: Darmowa pomoc prawna

Ogłoszenie Wójta Gminy Radgoszcz

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Radgoszczy, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej urzędu gminy www.radgoszcz.pl od dnia 6 września 2017 r. przez okres 21 dni zamieszczony jest wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży (Zarządzenie Nr 50/2017 Wójta Gminy Radgoszcz z dnia 4 września 2017 r.).

Ruszyła pomoc żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radgoszczy informuje, że rozpoczął przyjmowanie skierowań do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2017. Szczegóły tutaj.