Aleksandra Kaziród mistrzynią ortografii

Mistrzem Gminnego Niepodległościowego Dyktanda 2017 została Aleksandra Kaziród (SP Luszowice). Miejsce II i III zajęły uczennice SP w Radgoszczy: Milena Motyka oraz Oliwia Zielińska. Konkurs zorganizowały polonistki: Olga Juras i Joanna Gwóźdź dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa, Dyrektor SP w Radgoszczy – Małgorzata Węgiel oraz Sołtys Wsi Radgoszcz I – Jolanta Motyka.

Czytaj więcej: Aleksandra Kaziród mistrzynią ortografii

Przedszkolaki wiedzą, że mają prawa

Przedszkolaki z Radgoszczy obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z tym przeprowadzono okolicznościowe zajęcia. W tym dniu przedszkolaki przyniosły do przedszkola  ulubione zabawki, którymi wspólnie i radośnie bawiły się w salach.

Czytaj więcej: Przedszkolaki wiedzą, że mają prawa

Recytowali o niepodległości

Urząd Gminy w Radgoszczy, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy i Dąbrowski Dom Kultury byli organizatorami V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Od Niepodległości do Niepodległości", który odbył się 9 listopada 2017 w budynku ISW z Żdżarach. Konkurs przeprowadzono z okazji 99.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony był obronie wartości niepodległościowych w latach 1798-1989.

Czytaj więcej: Recytowali o niepodległości

Tomasz Wiśniewski autorem najpiękniejszej fotografii

Tomasz Wiśniewski zwyciężył w Gminnym Konkursie Fotograficznym "Gmina Radgoszcz w obiektywie". Zdjęcie wykonane przez ucznia klasy 7 Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym było zdecydowanie najlepsze pod względem jakości, kompozycji. Młody fotograf wykazał się pomysłowością oraz artyzmem. Włożył też sporo trudu, aby uchwycić idealny kadr.

Czytaj więcej: Tomasz Wiśniewski autorem najpiękniejszej fotografii

Programu współpracy Gminy Radgoszcz z organizacjami pozarządowymi oraz prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018

Wójt Gminy Radgoszcz ogłasza konsultacje rocznego „Programu współpracy Gminy Radgoszcz z organizacjami pozarządowymi oraz prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018". Celem konsultacji jest poznanie opinii podmiotów o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w sprawie przedmiotu konsultacji.

Uwagi można złożyć osobiście na przygotowanym formularzu zgłoszenia opinii w sekretariacie Urzędu Gminy, przesłać drogą pocztową (Urząd Gminy w Radgoszczy, pl. Św. Kazimierza 7-8, 33-207 Radgoszcz) lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 27 listopada 2017 roku. Na kopercie (lub w tytule maila) należy dopisać KONSULTACJE PROGRAM WSPÓŁPRACY 2018.

Czytaj więcej: Programu współpracy Gminy Radgoszcz z organizacjami pozarządowymi oraz prowadzącymi działalność...

Pomóżmy Oliwce z Mędrzechowa

Oliwcia z Mędrzechowa ma 9 lat. Pod koniec czerwca tego roku zachorowała na guza mózgu. W Polsce wyczerpały się już możliwości jej dalszego leczenia, a jej jedyną szansą jest leczenie w Londynie. Szpital Harley Street Clinic w Londynie zaproponował metodę leczenia CED, która polega na umieszczeniu w główce Oliwci czterech cewników, przy pomocy których chemia zostanie skierowane prosto do guza oraz jego okolic. Następnie w odstępach 4-6 tygodniowych Oliwcia przejdzie 8 cykli podawania leków. Aby tak się stało trzeba zebrać prawie milion złotych do 12 listopada. Rodzina i znajomi dziewczynki apelują o pomoc.

Czytaj więcej: Pomóżmy Oliwce z Mędrzechowa

Zaproszenie na warsztaty