Piękne zamki, Radbet z pucharem

Rekordowym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny konkurs budowania zamków z piasku podczas Pikniku Rodzinnego. Nad zalewem w Narożnikach rywalizowało aż 12 drużyn. Ostatecznie przyznano trzy pierwsze nagrody. Konkurs był jednym z punktów bogatego programu imprezy. Zmaganiom budowniczych towarzyszył turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz, nie zabrakło też konkursów dla najmłodszych, koncertu Zalasowian czy zabawy tanecznej z zespołem Vabank.

Czytaj więcej: Piękne zamki, Radbet z pucharem

Piknik Rodzinny 2017

Siłownia w plenerze i więcej za tytuł Sołtysa Roku

To bardzo dobrze spożytkowane pieniądze - podkreślają mieszkańcy sołectwa Radgoszcz II. Za kwotę 50 tys. zł stworzono siłownię plenerową przy szkole w Zarzeczu Dużym, zakupiono tablicę interaktywną oraz sprzęt nagłaśniający dla wspomnianej placówki, a także doposażono o nowe bramki boisko przy szkole w Łęgu. Inwestycje były możliwe dzięki ubiegłorocznej nagrodzie, jaką otrzymał Eugeniusz Stanek, czyli najlepszy sołtys województwa małopolskiego.

Czytaj więcej: Siłownia w plenerze i więcej za tytuł Sołtysa Roku

Burze z gradem - ostrzeżenie

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 45 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Stopień zagrożenia określono jako drugi. Ostrzeżenie jest ważne do godz. 1 dnia 11 lipca 2017 roku.

Mateusz Galus nagrodzony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji

Mateusz Galus (pierwszy z lewej) znalazł się w gronie policjantów, którzy zostali nagrodzeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie - inspektora Roberta Strzeleckiego. Pochodzący z Radgoszczy funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, otrzymał nagrodę motywacyjną za zatrzymanie podejrzanego o dokonanie czynnej napaści na policjanta przy użyciu ostrego narzędzia. Sprawca w momencie zatrzymania był agresywny i nietrzeźwy, przy sobie miał trzy noże.

Czytaj więcej: Mateusz Galus nagrodzony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji

Praca socjalna - nowy kierunek studiów na PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie utworzyła nowy kierunek - praca socjalna. Nabór będzie prowadzony już w najbliższym roku akademickim, 2017/2018. Absolwenci tego kierunku mogą pracować m.in. w instytucjach publicznych i samorządowych, takich jak: ośrodki pomocy społecznej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, czy centra pomocy rodzinie. Zmiany społeczne zachodzące obecnie w świecie powodują, że pracownicy socjalni coraz częściej znajdują pracę także w sektorze prywatnym.

Czytaj więcej: Praca socjalna - nowy kierunek studiów na PWSZ

W świecie poezji dziecięcej

 

Jeszcze przed wakacjami, w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy odbył się konkurs recytatorski „Świat Poezji Dziecięcej". Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Radgoszcz. Występy 41 uczestników oceniała komisja w składzie: Stanisława Dworak, Anna Rosa, Edyta Jurczyk(dyrektor GBP w Mędrzechowie), Anna Błocho.

Czytaj więcej: W świecie poezji dziecięcej