Dotacje dla firm - bezpłatne spotkanie

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza firmy z regionu na BEZPŁATNE spotkanie NCBR dla Firm – wsparcie dla przedsiębiorców z POIR, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak uzyskać DOTACJĘ NA ROZWÓJ FIRMY! Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2018 w KRAKOWIE – Jagiellońskie Centrum Innowacji, ul. Dobrzyńskiego 14.

Zaproszenie: <otwórz>

Plakat: <otwórz>

Szkoła w Radgoszczy Szkołą Roku

Szkoła Podstawowa w Radgoszczy zwyciężyła w powiatowym etapie głosowania na Szkołę Roku w plebiscycie "Gazety Krakowskiej". Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Czytaj więcej: Szkoła w Radgoszczy Szkołą Roku

Zaśpiewali dla Alicji i Polski Niepodległej

Kilkaset osób szczelnie wypełniło salę gimnastyczną przy szkole podstawowej w Radgoszczy. Mieszkańcy gminy Radgoszcz, a także liczni goście przybyli tłumnie na uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Świętowanie było połączone ze szczytnym celem, czyli kwestą na rzecz Alicji - małej mieszkanki Radgoszczy, która musi przejść kosztowną kurację. Wydarzeniu towarzyszył pokaz sztucznych ogni zorganizowany przez Marka Lupę, wójta gminy Radgoszcz i Urząd Gminy w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Zaśpiewali dla Alicji i Polski Niepodległej

Zarzecze Duże świętowało 100. rocznicę odzyskania niepodległości

W Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Zarzeczu Dużym świętowano 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Galeria zdjęć z tego wydarzenia jest dostępna na stronie: Narodowe Święto Niepodległości w Zarzeczu Dużym.

Od niepodległości do niepodległości

39 młodych recytatorów z powiatu dąbrowskiego uczciło 100-lecie niepodległości udziałem w VI Konkursie Recytatorskim „Od niepodległości do niepodległości". Konkurs odbył się w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach w dniu 8 listopada 2018 r. – w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe – IV-VI, VII-VIII i oddziały gimnazjalne oraz młodzież ponadgimnazjalna z terenu powiatu dąbrowskiego).

Czytaj więcej: Od niepodległości do niepodległości

Fajerwerki na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza Mieszkańców i Gości na pokaz fajerwerków. Sztuczne ognie zostaną wystrzelone z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Niebo rozbłyśnie biało-czerwonymi barwami w niedzielę, 11 listopada o godz. 18.30. Pokaz odbędzie na placu obok Szkoły Podstawowej w Radgoszczy. Zachęcamy również do obserwowania gminnej strony na Facebooku - https://www.facebook.com/gminaradgoszcz/, gdzie na 100-lecie niepodległości można wygrać gadżety z naszej małej Ojczyzny.

Sygnał alarmowy - 14-15 listopada

Urząd Gminy w Radgoszczy uprzejmie informuje, że w dniach 14-15 listopada 2018 r. przeprowadzone zostanie ćwiczenie Sił Zbrojnych pod kryptonimem RENEGADE 18 z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.