Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza - 16 lutego

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadza II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 (200 µg/m³) oraz związanego z nim wysokiego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu, dla woj. małopolskiego:
obszar 1 – m. Kraków;
obszar 2 – m. Tarnów, bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski;
obszar 3 – m. Nowy Sącz, nowosądecki, limanowski, gorlicki;
obszar 4 - miechowski, krakowski, proszowicki, wielicki;
obszar 6 – olkuski, chrzanowski, oświęcimski.

Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza - 16 lutego

Liczba mieszkańców niemal bez zmian

Liczba mieszkańców gminy Radgoszcz pozostała niemal bez zmian i według stanu na 31 grudnia 2016 roku wyniosła 7512, czyli o jedną osobę więcej niż rok wcześniej. Dość znacznie zmieniły się natomiast statystyki urodzeń i zgonów. W 2016 roku zanotowano 73 urodzenia (przy 88 w 2015 r.) i 61 zgonów (przy 73 w 2015 r.). Poznaliśmy również najbardziej popularne imiona. Chłopcy: Mikołaj, Jakub, Szymon, Wiktor, Karol. Dziewczynki: Hanna, Nikola, Milena, Lena oraz Julia.

Gminne zmagania w tenisie stołowym

Poznaliśmy zwycięzców Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizowała zarówno młodzież szkolna, jak i seniorki oraz seniorzy. Turniej szkół podstawowych i gimnazjalnych sędziowali: Piotr Rychliński, Waldemar Miłkoś, Jarosław Piasecki i Małgorzata Libera. Wyniki w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Gminne zmagania w tenisie stołowym

Łukasz Fijał oraz Teresa i Józef Gondkowie Osobowościami Roku

Podwójne, a w zasadzie potrójne zwycięstwo mieszkańców naszej gminy w plebiscycie "Gazety Krakowskiej". Osobowością Roku 2016 w kategorii kultura został bowiem Łukasz Fijał. Z kolei w kategorii biznes zwyciężyli właściciele firmy Tarsmak. Szczegółowe wyniki są dostępne tutaj. Serdecznie gratulujemy! W gronie nominowanych znaleźli się także Eugeniusz Stanek i ksiądz Robert Biel.

Rewitalizacja - spotkanie otwarte

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza na spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Radgoszcz na lata 2016–2022, które odbędzie się w dniu 17 lutego 2017 roku o godz. 15:00 w budynku Urzędu Gminy w Radgoszczy, Plac Św. Kazimierza 7-8, 33-207 Radgoszcz, pokój nr 12 (sala narad). Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Rewitalizacja - spotkanie otwarte

DOFINANSOWANIE DO WYMIANY PIECÓW w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego”

Wójt Gminy Radgoszcz ogłasza w terminie od 9 lutego do 28 lutego 2017 r. otwarty nabór wniosków dla osób zainteresowanych wymianą starej kotłowni węglowej o niskiej sprawności - w ramach przygotowania wniosku o dofinansowanie planowanych zadań ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego" w 2017 roku. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: DOFINANSOWANIE DO WYMIANY PIECÓW w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie...

RKS z pucharem Wójta

Drużyna Radgoskiego Klubu Sportowego zwyciężyła w turnieju siatkarskim o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. Zawody rozegrano w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Luszowicach. Rywalizowały trzy drużyny, a na kolejnych miejscach za RKS-em sklasyfikowano Radbet oraz Katolicko-Strażacko-Uczniowski Zespół Sportowy z Małca. Składy i zdjęcia w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: RKS z pucharem Wójta