Dotacje dla organizacji pozarządowych w 2017 roku

Zatwierdzono wysokość dotacji dla organizacji pozarządowych w 2017 roku. Po przeprowadzeniu konkursu ofert zadecydowano, że 60 tys. zł zostanie przeznaczonych na upowszechnienie kultury fizycznej i sportu, natomiast kwotę 10 tys. zł przeznaczono na rozwijanie kultury. Całość zarządzenia w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Dotacje dla organizacji pozarządowych w 2017 roku

Gminny Program Rewitalizacji - informacja o zaopiniowaniu projektu

Na stronie internetowej: http://radgoszcz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1041:gmina-radgoszcz-rozpoczyna-proces-diagnostyczny-na-potrzeby-wyznaczenia-obszaru-zdegradowanego-i-obszaru-rewitalizacji&catid=9&Ite umieszczono informację podsumowującą przebieg zaopiniowania projektu dokumentu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Radgoszcz na lata 2016–2022.

Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych 2017

Urząd Gminy w Radgoszczy zaprasza na: GMINNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH, który odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową, tj. 9 kwietnia 2017 roku przy kościołach parafialnych w:
- Krzywdzie po mszy św. o godz. 10.30,
- Radgoszczy po mszy św. o godz. 11.30
- Luszowicach po mszy św. o godz. 11.00

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych 2017

Rodzice prezydenta Andrzeja Dudy na jubileuszu 50-lecia małżeństwa

Profesorowie Janina Milewska-Duda i Jan Duda, rodzice prezydenta Andrzeja Dudy uświetnili swoją obecnością obchody jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w radgoskim kompleksie żłobkowo-przedszkolnym. Medale od Prezydenta RP oraz upominki od Urzędu Gminy Radgoszcz trafiły do rekordowej liczby małżeństw, bo aż 28 par z terenu gminy Radgoszcz.

Czytaj więcej: Rodzice prezydenta Andrzeja Dudy na jubileuszu 50-lecia małżeństwa

Paulina mistrzynią wiedzy pożarniczej

Paulina Dykas zwyciężyła w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, którego organizatorem był Urząd Gminy w Radgoszczy. W rywalizacji wzięło udział 8 uczestników z dwóch szkół gimnazjalnych - z Radgoszczy i Luszowic. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Burzec, a na trzecim sklasyfikowano ex aequo Gabrielę Dworak i Kamila Nowaka. Paulina Dykas oraz Gabriela Dworak będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 23.03.2017 r., w Centrum Polonii w Brniu.

Czytaj więcej: Paulina mistrzynią wiedzy pożarniczej

Stypendium dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia 2017 roku. Dodatkowe informacje w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Stypendium dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym

60 tys. zł na restrukturyzację małych gospodarstw

Od 30 marca do 28 kwietnia 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pomoc przyznawana jest w formie premii w wysokości 60 tys. zł. O wsparcie może ubiegać się rolnik, którego gospodarstwo ma wielkość ekonomiczną mniejszą niż 10 tys. euro i który ubezpieczony jest w KRUS. Działanie to skierowane jest do osób, które zdecydują się na rozwój swojego gospodarstwa i przeprowadzą w nim zmiany, dzięki którym stanie się ono bardziej rentowne i konkurencyjne.

Czytaj więcej: 60 tys. zł na restrukturyzację małych gospodarstw