Świat poezji dziecięcej - laureaci

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy była gospodarzem gminnego konkursu recytatorskiego „Świat poezji dziecięcej”. Konkurs skierowano do przedszkolaków i uczniów klas I-IV szkół podstawowych  z terenu gminy Radgoszcz. Występy 36 uczestników oceniała komisja w składzie:  Anna Rosa, Kazimiera Sipior, Edyta Jurczyk i gimnazjalistka Julia Wiśniewska. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji,  jury biorąc pod uwagę dobór i interpretację tekstu, kulturę słowa, oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało następujące miejsca.

Czytaj więcej: Świat poezji dziecięcej - laureaci

Znamy laureatów Gminnego Konkursu Pieśni Maryjnej

Przedszkole w Luszowicach gościło uczestników Gminnego Konkursu Pieśni Maryjnej. Organizatorem przedsięwzięcia, jak również fundatorem nagród był Urząd Gminy w Radgoszczy. Celem konkursu jest popularyzowanie śpiewania piosenek religijnych, konfrontacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych, a także wymiana pomysłów oraz doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Soliści oraz zespoły wokalne były oceniane przez jury w składzie: Sabina Laskowska – dyrektor przedszkola w Luszowicach, siostra zakonna – Lucyna Bochenek oraz Joanna Gwóźdź.

Czytaj więcej: Znamy laureatów Gminnego Konkursu Pieśni Maryjnej

Uzupełnij PESEL w CEIDG

Uwaga! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.

Czytaj więcej: Uzupełnij PESEL w CEIDG

Ostrzeżenie - wzrosty poziomu wody

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu, burze

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Życzenia dla Księdza Prałata Stanisława Gawędy