Kto wygra Puchar Wójta?

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza na Gminny Turniej Tenisa Stołowego Seniorów o Puchar Wójta Gminy. W turnieju mogą uczestniczyć tylko mieszkańcy gminy Radgoszcz. Zawody przewidziano w dniach:

23 stycznia 2019 r. (środa), godz. 11.30 rozgrywki dla pań.
24 stycznia 2019 r. (czwartek), godz. 11.30 rozgrywki dla panów.

Turniej odbędzie się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy. Zapisy: 23-24 stycznia 2019 r. w godz. od 10.00 do 11.00 – sala gimnastyczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy. Zawodników obowiązuje strój sportowy.

Ksiądz Stanisław Gawęda został Honorowym Obywatelem Gminy Radgoszcz

Ksiądz prałat Stanisław Gawęda został Honorowym Obywatelem Gminy Radgoszcz. Stosowną uchwałę podjęto podczas uroczystej sesji Rady Gminy w Radgoszczy. Prawie 98-letni kapłan otrzymał statuetkę od Marka Lupy, wójta gminy Radgoszcz i kwiaty wręczone przez Roberta Grzesiaka, przewodniczącego Rady Gminy. Gratulacje złożyli również radni powiatowi Marek Kopia, Kamil Kwiatkowski i Jan Sipior, a także Bronisław Błach, sekretarz gminy Gręboszów. W uroczystości uczestniczył też m. in. ks. prałat dr Stanisław Kopeć. Wieloletni proboszcz radgoskiej parafii jest Honorowym Obywatelem Gminy Radgoszcz. 

Czytaj więcej: Ksiądz Stanisław Gawęda został Honorowym Obywatelem Gminy Radgoszcz

Ksiądz Prałat Stanisław Gawęda Honorowym Obywatelem Gminy Radgoszcz

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Radgoszcz podjęto uchwałę w sprawie nadania księdzu prałatowi Stanisławowi Gawędzie Honorowego Obywatelstwa Gminy Radgoszcz. W galerii są już dostępne zdjęcia z wydarzenia: kliknij, żeby zobaczyć.

Wirtualny spacer po gminie Radgoszcz

Zapraszamy na wirtualny spacer po gminie Radgoszcz. Naszą małą Ojczyznę można "zwiedzać" na stronie internetowej: http://www.multimedialnespacery.pl/radgoszcz/spacer.html. Gmina jest prezentowana z lotu ptaka. Każde sołectwo opatrzono opisem oraz dodatkowymi galeriami zdjęć. Dołączono również odnośnik do filmu promującego zalew w Narożnikach. Jesteśmy przekonani, że wirtualnym spacerowiczom do gustu przypadnie "e-pocztówka". 

Czytaj więcej: Wirtualny spacer po gminie Radgoszcz

Zmarł ks. prałat Jan Pietryka

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci księdza prałata Jana Pietryki. Ksiądz Jan Pietryka urodził się 5 maja 1940 roku w Woli Chorzelowskiej. 13 października 1976 roku rozpoczął pracę w parafii Luszowice, początkowo jako wikariusz, a od 1978 roku jako proboszcz. Funkcję tę sprawował nieprzerwanie przez 32 lata, do 15 sierpnia 2010 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę. Wprowadzenie ciała śp. ks. prałata Jana do kościoła parafialnego w Luszowicach w sobotę o godz. 11. Uroczystości pogrzebowe w niedzielę, 23 grudnia.

Czytaj więcej: Zmarł ks. prałat Jan Pietryka

Życzenia świąteczne

Gos.pl z podziękowania od Alicji i rodziców

 

W piątek, 28 grudnia o godz. 18 w kościele w Radgoszczy odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu tarnowskiego chóru Gos.pl. Koncert jest wyrazem wdzięczności i podziękowaniem dla wszystkich tych, którzy wspierają Alicję Sipior. Pojawiła się olbrzymia nadzieja, że dwuletnia dziewczynka wkrótce rozpocznie terapię. W ostatnich dniach Minister Zdrowia zadeklarował, że lek na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) będzie refundowany od 2019 roku. Dotychczas zaporowa cena często uniemożliwiała podjęcie leczenia. Roczna terapia Nusinersenem to koszt ok. dwóch milionów złotych.

Czytaj więcej: Gos.pl z podziękowania od Alicji i rodziców