Turniej tenisa stołowego seniorów - ŚRODA I CZWARTEK

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza na Gminny Turniej Tenisa Stołowego Seniorów o Puchar Wójta Gminy. W środę, 8 lutego o godz. 12 przewidziano rozgrywki dla pań, natomiast w czwartek, 9 lutego o godz. 12 rozpoczną się zmagania panów. Turniej będzie miał miejsce na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy. Zapisy: 8-9 luty 2017 r. w godz. od 10.00 do 11.00 – sala gimnastyczna w ZSP w Radgoszczy. Zawodników obowiązuje strój sportowy.

Występowali dla babć i dziadków

W Żdżarach w budynku Integracji Społeczności Wiejskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Organizatorem wydarzenia byli: sołtys Żdżar – Alicja Madej wraz z Radą Sołecką. Dla kochanych babć i dziadków piękną część artystyczną przygotowali wnukowie. Były wiersze, piosenki, tańce i oczywiście serdeczne życzenia. Świętowano również w szkole Zarzeczu Dużym i kompleksie żłobkowo-przedszkolnym w Radgoszczy. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Występowali dla babć i dziadków

Projekt programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Radgoszcz w 2017 roku

Na podstawie art. 11a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r.o ochronie zwierząt (t .j. Dz. U. z 2013 r., poz. 856 z późn. zm.) Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe, organizacje społeczne oraz inne uprawnione podmioty, których statutowym celem jest ochrona zwierząt, działające na terenie Gminy Radgoszcz, do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Gminy Radgoszcz w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Radgoszcz w 2017 roku. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Projekt programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na...

Kwalifikacja wojskowa 2017

Na 14 i 18 kwietnia wyznaczono terminy dla osób podlegających obowiązkowemu zgłoszeniu z terenu gminy Radgoszcz na tegoroczną kwalifikację wojskową. Data kwalifikacji kobiet to 19 kwietnia 2017 roku. Powiatowa Komisja Lekarska w Dąbrowie Tarnowskiej pracować będzie w budynku byłego Hotelu Pielęgniarek w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Kwalifikacja wojskowa 2017

Wsparcie na założenie bądź rozwój firmy

Lokalna Grupa Działania PROWENT działająca na terenie gmin: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Przecław, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne, Żyraków, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radgoszcz, informuje o możliwości składnia wniosków o udzieleniu wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej. Kto może pozyskać dotacje? Sprawdź w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Wsparcie na założenie bądź rozwój firmy

Rozpoczęcie konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji

Wójt Gminy Radgoszcz zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Radgoszcz na lata 2016–2022. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji dotyczących założeń Gminnego Programu Rewitalizacji. Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w terminie od dnia 27.01.2017 r. do dnia 26.02.2017 roku. Szczegóły - kliknij tutaj.

Radgoszczanie wśród Osobowości Roku

Aż czterech reprezentantów naszej gminy znalazło się w gronie nominowanych do tytułu "Osobowości Roku 2016". Głosowanie odbywa się za pomocą SMS-ów i potrwa do 10 lutego br. Wśród nominowanych są:

- Kategoria kultura: Łukasz Fijał, młody, obiecujący twórca teatralny, reżyser spektaklu "Starsi Panowie znów" wystawianego na deskach tarnowskiego teatru. SMS pod nr 72355 o treści OKK.80

- Kategoria działalność społeczna i charytatywna: ks. Robert Biel, założyciel fundacji wspierające młodych, utalentowanych ludzi z niezamożnych domów. SMS pod nr 72355 o treści OKD.81

- Kategoria samorząd i społeczeństwo lokalne: Eugeniusz Stanek, Sołtys, laureat tytułu Najlepszego Sołtysa Małopolski. SMS pod nr 72355 o treści OKS.82

- Kategoria biznes: Józef i Teresa Gondek, właściciele firmy Tarsmak, która jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniającym blisko 150 osób. Józef i Teresa zaczynali tuz po upadku ustroju komunistycznego, od produkcji "w garażu". Pomimo trudnych początków, firma zaczęła się prężnie rozwijać. Po 25 latach Tarsmak może poszczycić się nowoczesnymi halami produkcyjnymi i dużą renomą w branży gastronomicznej. Teresa i Józef nie ograniczają swojej aktywności tylko do biznesu. Wspierają również kluby sportowe, instytucje oraz rodziny w trudnej sytuacji życiowej. SMS pod nr 72355 o treści OKB.80

- Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju, lokalnych bohaterów, na co dzień szerzej nieznanych - mówi Wojciech Harpula, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej". Na początku marca w Krakowie odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci tytułu Osobowości Roku ze wszystkich miast i powiatów, a także uhonorowani przez Kapitułę Ludzie Roku odbiorą statuetki i dyplomy. Dodatkowe informacje tutaj.