Badania Głównego Urzędu Statystycznego

Główny Urząd Statystyczny, zgodnie z programem badan statystycznych statystyki publicznej przeprowadza na terenie całego kraju statystyczne badania ankietowe. Badania realizowane są przy pomocy ankieterów i teleankieterów statystycznych. Za ich organizację i realizację na terenie województwa małopolskiego odpowiedzialny jest Urząd Statystyczny w Krakowie. Szczegóły w załączonych plikach:

- badania ankietowe

- badania rolnicze.

Świętowali Dzień Babci i Dziadka

Babcie i dziadkowie tłumnie przybyli na uroczystość, jaką wnuki przygotowali dla nich. Przez około godzinę sala Zespołu Szkół Publicznych w Radgoszczy był miejscem pokazu umiejętności uczniów szkoły podstawowej. Były tańce, piosenki, recytacje, koncerty i spektakl. Seniorzy raz za razem nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Świętowali Dzień Babci i Dziadka

Konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Radgoszcz

Wójt Gminy Radgoszcz zawiadamia o konsultacjach społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Radgoszcz na lata 2016–2022. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji dotyczących założeń Gminnego Programu Rewitalizacji. Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w terminie od dnia 27.01.2017 r. do dnia 26.02.2017 roku. Szczegóły tutaj.

Opłatkowe spotkanie w Luszowicach

Około 200 mieszkańców gminy Radgoszcz wzięło udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym dla osób starszych i samotnych. Wydarzenie organizowane przez Urząd Gminy Radgoszcz oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej tym razem miało miejsce w Zespole Szkół Publicznych w Luszowicach. Przed seniorami wystąpili uczniowie placówki, prezentując jasełka. Popisy młodych ludzi spotkały się z gromkimi brawami ze strony gości. Więcej w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Opłatkowe spotkanie w Luszowicach

Zgłoś propozycję projektu rewitalizacji

W związku z przystąpieniem do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Radgoszcz na lata 2016–2022, Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza do przedstawienia propozycji projektów rewitalizacyjnych do realizacji na wyznaczonym obszarze rewitalizacji. Wypełnioną fiszkę projektową można składać do dnia 20.01.2017 roku. Szczegóły tutaj u dołu strony.

Śpiewający występ Julki

Podopieczna radgoskiego przedszkola Julka Kupiec wyśpiewała drugie miejsce podczas IV Międzygminnego Festiwalu Kolęd w Dąbrowskim Domu Kultury. Z sukcesami startowali także inni reprezentanci naszej gminy. Organizatorami konkursu byli: DDK i Urząd Gminy w Radgoszczy, patronat honorowy przyjęli: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy. Wyniki w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Śpiewający występ Julki

Ostrzeżenie przed silnym mrozem

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym mrozem. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -18°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -9°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 20 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 10 w środę, 11 stycznia.