Seniorzy podnoszą kompetencje cyfrowe

Ponad 30 osób bierze udział w zajęciach projektu "Małopolski e-Senior". Inicjatywa jest skierowana do mieszkańców gminy Radgoszcz, którzy ukończyli 65. rok życia. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Uczestnicy uczą się nie tylko podstaw, ale i poznają wiele zagadnień przydatnych w życiu codziennym.

Czytaj więcej: Seniorzy podnoszą kompetencje cyfrowe

Z Krakowa wróciły ze statuetkami

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie wręczono statuetki Osobowości Roku 2018. W gronie nagrodzonych znalazły się mieszkanki naszej gminy - Joanna Gwóźdź (kategoria kultura) oraz Krystyna Kupiec (kategoria działalność społeczna i charytatywna). 

Czytaj więcej: Z Krakowa wróciły ze statuetkami

Konkurs Wielkanocny 2019

We wtorek, 9 kwietnia o godz. 12 w remizie OSP Radgoszcz odbędzie się rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Konkurs jest skierowany do młodzieży szkolnej z terenu gminy Radgoszcz w wieku 5-16 lat. Szczegóły w regulaminie: <pobierz>.

Święto Pań z rekordową frekwencją

Było uroczyście, radośnie, ale i nieco nostalgicznie, ponieważ gminnej uroczystości z okazji Dnia Kobiet towarzyszyło pożegnanie Romy Małek, wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Radgoszczy, która ma swój wkład w wychowanie wielu osób obecnych w sali żłobka. A frekwencja była rekordowa, bo w gminnych obchodach święta pań uczestniczyło ok. 150 kobiet - reprezentantek instytucji życia publicznego oraz aktywistek społeczności lokalnej. Panie otrzymały podziękowania i wyrazy uznania od wójta gminy Radgoszcz Marka Lupy i radnego powiatowego Marka Kopii. 

Czytaj więcej: Święto Pań z rekordową frekwencją

11 marca - Dzień Sołtysa

Panie świętowały

Około 150 pań uczestniczyło w gminnych obchodach Dnia Kobiet. Na naszej stronie internetowej już jest galeria zdjęć z wydarzenia: Dzień Kobiet 2019

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet