Upały drugiego stopnia

X Święto Powiśla Dąbrowskiego

W niedzielę, 26 sierpnia br. na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujściu Jezuickim (Gmina Gręboszów) odbędzie się już po raz dziesiąty „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość.

Czytaj więcej: X Święto Powiśla Dąbrowskiego

Świadczenia dla rodzin - składanie wniosków

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że wnioski na świadczenia „Dobry Start" (300), świadczenie wychowawcze (500+), fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne będą przyjmowane w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach, ul. Tarnowska 104, w dniach od 1 do 31 sierpnia 2018 r. w godz. 8:00 – 15:00.

Ponadto w dniach od 6 do 10 sierpnia 2018 r. (tj. od poniedziałku do piątku) w godz. 8:00 – 15:00 wnioski będą przyjmowane w Szkole Podstawowej w Luszowicach.

Wniosek o ustalenie prawda do świadczenia wychowawczego: <pobierz>

Oświadczenie wnioskodawcy (wielkość gospodarstwa): <pobierz>

Oświadczenie wnioskodawcy (dochody): <pobierz>

1 sierpnia zabrzmią syreny alarmowe

Dla upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz w ramach treningu systemu alarmowania, w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godz. 17 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy emitowany przez syreny alarmowe (odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny przez trzy minuty).

Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium" z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować Państwa, że od początku 2016 roku na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty darmowa pomoc prawna. Również Powiat Dąbrowski i Gmina Radgoszcz zostały objęty działaniem programu, w ramach którego mieszkańcy regionu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez adwokatów oraz radców prawnych.

Czytaj więcej: Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców

Zaproszenie na koncert

Piknik pełen atrakcji

Wiele atrakcji czekało na uczestników pikniku sołeckiego, który w Narożnikach został zorganizowany przez sołtysa wsi Ryszarda Węża, Radę Solecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi mogli nieodpłatnie bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, jeździć konno, wziąć udział w konkursach oraz skosztować darmowej waty, popcornu i lodów. Mnóstwo emocji dzieciom zapewnili też strażacy z OSP Smyków i OSP Luszowice, którzy chętnie oferowali przejażdżki wozem strażackim.

Czytaj więcej: Piknik pełen atrakcji