Mały Krach ze Złotym Laurem Melpomeny

Po raz dziesiąty szkolne zespoły teatralne z powiatu dąbrowskiego spotkały się na scenie, aby rywalizować o złote, srebrne i brązowe Laury Melpomeny. Organizatorami przeglądu są: Urząd Gminy w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Czytaj więcej: Mały Krach ze Złotym Laurem Melpomeny

Szkoła w Luszowicach z Pucharem Wójta

Już XVI raz uczniowie Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz w „Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Radgoszcz". Uczestnicy oceniani byli w trzech konkurencjach: pracy plastycznej pod hasłem „Gmina Radgoszcz, moja mała Ojczyzna", testu pisemnego składającego się z 25 pytań dotyczących wiedzy o naszej gminie oraz prezentacji postaci związanej z gminą Radgoszcz. Komisję konkursową tworzyli: Renata Klimek, Agnieszka Warias, Alicja Błocho, Lucyna Wójcik, Kazimierz Król. Organizatorami i fundatorami nagród w konkursie byli: Urząd Gminy w Radgoszczy i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Szkoła w Luszowicach z Pucharem Wójta

Zadbaj o bezpieczeństwo - zaproś kominiarza!

Karol wyśpiewał I miejsce

W Dąbrowskim Domu Kultury odbył się VI Powiatowy Przegląd piosenki Religijnej „ŚPIEW OTWIERA NIEBO", zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej ks. Stanisław Cyran, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek oraz Dyrektor DDK Paweł Chojnowski.

Czytaj więcej: Karol wyśpiewał I miejsce

Decyzje w sprawie stypendium szkolnego

Rekordowy dar serca dla Alicji

W ciągu kilku godzin podczas Zimowego Daru Serca zebrano aż 26,5 tys. złotych! Akcję charytatywną na rzecz Alicji Sipior zorganizowano w Szkole Podstawowej w Radgoszczy. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny oraz szereg atrakcji scenicznych. Do Radgoszczy przyjechali piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Dodajmy, że to już drugie tego typu przedsięwzięcie w radgoskiej szkole dla Alicji, zmagającej się z bardzo rzadką genetyczną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni SMA (ang. Spinal Muscular Atrophy) typu II. Koszty terapii w pierwszym roku leczenia to astronomiczna kwota ponad 2 mln złotych.

Czytaj więcej: Rekordowy dar serca dla Alicji

Wszyscy Razem dla Alicji - Zimowy Dar Serca

Zobacz galerię zdjęć ze Szkoły Podstawowej w Radgoszczy, gdzie odbyła się akcja ph. "Wszyscy Razem dla Alicji - Zimowy Dar Serca". W wydarzeniu uczestniczyli m. in. piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Zawodnicy rozdawali autografy oraz rozgrywali mecze z młodymi uczestnikami imprezy.

Galeria zdjęć: Zimowy Dar Serca dla Alicji