Życzenia świąteczne

Gos.pl z podziękowania od Alicji i rodziców

 

W piątek, 28 grudnia o godz. 18 w kościele w Radgoszczy odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu tarnowskiego chóru Gos.pl. Koncert jest wyrazem wdzięczności i podziękowaniem dla wszystkich tych, którzy wspierają Alicję Sipior. Pojawiła się olbrzymia nadzieja, że dwuletnia dziewczynka wkrótce rozpocznie terapię. W ostatnich dniach Minister Zdrowia zadeklarował, że lek na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) będzie refundowany od 2019 roku. Dotychczas zaporowa cena często uniemożliwiała podjęcie leczenia. Roczna terapia Nusinersenem to koszt ok. dwóch milionów złotych.

Czytaj więcej: Gos.pl z podziękowania od Alicji i rodziców

Mały Krach ze Złotym Laurem Melpomeny

Po raz dziesiąty szkolne zespoły teatralne z powiatu dąbrowskiego spotkały się na scenie, aby rywalizować o złote, srebrne i brązowe Laury Melpomeny. Organizatorami przeglądu są: Urząd Gminy w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Czytaj więcej: Mały Krach ze Złotym Laurem Melpomeny

Szkoła w Luszowicach z Pucharem Wójta

Już XVI raz uczniowie Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz w „Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Radgoszcz". Uczestnicy oceniani byli w trzech konkurencjach: pracy plastycznej pod hasłem „Gmina Radgoszcz, moja mała Ojczyzna", testu pisemnego składającego się z 25 pytań dotyczących wiedzy o naszej gminie oraz prezentacji postaci związanej z gminą Radgoszcz. Komisję konkursową tworzyli: Renata Klimek, Agnieszka Warias, Alicja Błocho, Lucyna Wójcik, Kazimierz Król. Organizatorami i fundatorami nagród w konkursie byli: Urząd Gminy w Radgoszczy i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Szkoła w Luszowicach z Pucharem Wójta

Zadbaj o bezpieczeństwo - zaproś kominiarza!

Karol wyśpiewał I miejsce

W Dąbrowskim Domu Kultury odbył się VI Powiatowy Przegląd piosenki Religijnej „ŚPIEW OTWIERA NIEBO", zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej ks. Stanisław Cyran, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek oraz Dyrektor DDK Paweł Chojnowski.

Czytaj więcej: Karol wyśpiewał I miejsce

Decyzje w sprawie stypendium szkolnego