Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Radgoszcz z sukcesami na dożynkach

Reprezentanci gminy Radgoszcz pięknie promowali naszą małą Ojczyznę podczas dożynek powiatowych w Ujściu Jezuickim. Panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Radgoszczy stworzyły wieniec, który zdobył pierwszą nagrodę w kategorii wieńca tradycyjnego. Z kolei w konkursie ośpiewania wieńca dożynkowego, pierwsze miejsce zajął zespół z gminy Radgoszcz. Zobacz galerię zdjęć: Gmina Radgoszcz na dożynkach powiatowych.

Czytaj więcej: Radgoszcz z sukcesami na dożynkach

Moc atrakcji na pożegnanie lata

 

Informacja RODO: <otwórz>

Strażacy z Radgoszczy świętowali 90-lecie istnienia jednostki

Ochotnicza Straż Pożarna w Radgoszczy już od 90 lat służy mieszkańcom. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w niedzielę, 19 sierpnia. Święto strażackie rozpoczęła msza św. w radgoskim kościele parafialnym. Nabożeństwo koncelebrowali: ks. infułat Władysław Kostrzewa, kapelan powiatowy strażaków ks. prałat Zygmunt Warzecha, ks. proboszcz Marek Łabuz oraz ks. prałat Stanisław Gawęda. Podczas mszy św. dokonano poświęcenia sztandaru, natomiast druhowie złożyli dary ołtarza. Kolejnym miejscem obchodów był plac przed szkołą.

Czytaj więcej: Strażacy z Radgoszczy świętowali 90-lecie istnienia jednostki

Nad zalewem w rodzinnej atmosferze

Zalew w Narożnikach tętnił życiem podczas pikniku rodzinnego. Impreza zorganizowana przez Urząd Gminy w Radgoszczy przyciągnęła tłumy. Zadbano o atrakcje dla osób w różnym wieku. Począwszy od piana party, po zabawę taneczną z zespołem Rivia.

Czytaj więcej: Nad zalewem w rodzinnej atmosferze

Dotacje na założenie firmy

 

Do 24 sierpnia (do godz. 14)  trwa rekrutacja w ramach III edycji projektu TWOJA SZANSA NA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Punkt Obsługi projektu : ul. Oleśnicka 3, Dąbrowa Tarnowska. Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości na terenie subregionu tarnowskiego poprzez udzielenie 580 dotacji.

Czytaj więcej: Dotacje na założenie firmy

90-lecie OSP Radgoszcz

 

W niedzielę, 19 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Radgoszczy będzie świętować 90-lecie istnienia. Wydarzenie rozpocznie msza św. o godz. 10 w kościele parafialnym w Radgoszczy. Następnie przewidziano uroczysty apel przy miejscowej szkole podstawowej, gdzie odbędzie się ceremonia nadania sztandaru czy wręczenia odznaczeń. Z kolei od godz. 17, strażacy zapraszają na plac przed remizą OSP w Radgoszczy. Piknik uatrakcyjnią pokazy sprzętu, dmuchańce i ścianka wspinaczkowa. Nie zabraknie też kuchni polowej.