Nowoczesny ośrodek rehabilitacji w Radgoszczy

Gminne Centrum Medyczne w Radgoszczy poszerzyło ofertę o nowoczesny ośrodek rehabilitacji. Placówka funkcjonuje od października, pacjenci są przyjmowani zarówno na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i komercyjnie. Co istotne, obecnie w zasadzie nie ma kolejek, czas oczekiwania na terapię wynosi zaledwie kilka tygodni.

Czytaj więcej: Nowoczesny ośrodek rehabilitacji w Radgoszczy

Pobiegli nad zalewem

Ponad 230 biegaczy wzięło udział w XXVI Powiatowym Biegu „Sokoła". Rywalizowano na terenie Gminnego Ośrodka Wodnego Radgoszcz - Narożniki. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali Wójt Gminy Radgoszcz - Marek Lupa i Starosta Dąbrowski – Tadeusz Kwiatkowski. Organizatorami tegorocznej edycji, jak również fundatorami nagród i poczęstunku dla uczestników biegu byli: Urząd Gminy w Radgoszczy oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Czytaj więcej: Pobiegli nad zalewem

Popularna telewizja ukraińska stawia Radgoszcz za wzór

1+1, czyli jedna z najpopularniejszych stacji telewizyjnych na Ukrainie z wizytą w gminie Radgoszcz. Reportaż ukazuje, jak schemat polskiej decentralizacji i umiejętność zarządzania umożliwiają pozyskanie pieniędzy na rozwój nawet przez mniej zamożne samorządy. Na naszych gościach zza wschodniej granicy duże wrażenie wywarł nie tylko nowoczesny kompleks żłobkowo-przedszkolny, ale i zalew w Narożnikach, ośrodek rehabilitacji czy Orlik. Reporterzy docenili też stan radgoskich dróg. Materiał można zobaczyć tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=0tEOaj8Nk4k (od ok. 3 minuty i 35 sekundy). Warto obejrzeć do końca, ponieważ zwieńczeniem filmu jest piosenka w wykonaniu młodej i zdolnej radgoszczanki.

Dodajmy, że reportaż spotkał się ze sporym uznaniem ukraińskich internautów. Na Facebooku odnotowano bowiem ponad 1 tysiąc polubień i 662 udostępnienia.

Pieniądze z ARiMR trafią na konta rolników

Na konta rolników w najbliższych tygodniach trafią pieniądze z ARiMR. Będzie to 70-procentowa zaliczka na poczet dopłat bezpośrednich za 2017 rok. Polska wystąpiła do Komisji Europejskiej i uzyskała zgodę na wypłatę zaliczek w wysokości 70 proc. wszystkich dopłat bezpośrednich. Wypłata zaliczek nastąpi od 16 października do końca listopada. Na konta rolników trafi ok. 10 mld zł, reszta zaś zostanie wypłacona do 30 czerwca następnego roku. W sumie rolnicy dostaną 14 mld zł.

Czytaj więcej: Pieniądze z ARiMR trafią na konta rolników

Nauczyciel na medal - Małgorzata Libera, Grażyna Kogut i Joanna Burek wśród nominowanych

Nauczycielki z Radgoszczy, Małgorzata Libera, Grażyna Kogut oraz Joanna Burek znalazły się w gronie nominowanych do tytuły "Nauczyciel na medal". Plebiscyt "Gazety Krakowskiej" odbywa się pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego.

Żeby zagłosować na Małgorzatę Liberę należy wysłać SMS pod nr 72355 o treści NG.357
Żeby zagłosować na Grażynę Kogut należy wysłać SMS pod nr 72355 o treści NA.349
Żeby zagłosować na Joannę Burek należy wysłać SMS pod nr 72355 o treści NG.423

Wyniki można na bieżąco śledzić na stronie: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/nauczyciel-na-medal/a/nauczyciel-na-medal-powiat-dabrowski-wyniki,12573494/

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Płatne staże i praca dla młodych - nowy nabór

Na wniosek Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Fundacja PROAKTYWNI wznawia realizację projektu stażowego Młodzi Proaktywni. Na terenie powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego oraz miasta Tarnowa rusza nabór do kolejnej edycji projektu Młodzi Proaktywni. Głównym celem projektu jest pomoc osobom biernym zawodowym w zdobyciu doświadczenia zawodowego a także wsparcie firm poszukujących pracowników na lokalnym rynku pracy. Projekt skierowany jest do ludzi młodych 18 - 29 rokiem życia, biernych zawodowo.

Czytaj więcej: Płatne staże i praca dla młodych - nowy nabór