Ostrzeżenie przed burzami z gradem oraz poradnik, jak przetrwać upały

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad. Stopień zagrożenia określono jako pierwszy. Ostrzeżenie jest ważne od godz. 14 dnia 2 sierpnia do godz. 3 dnia 3 sierpnia. W rozwinięciu artykułu umieszczono poradnik - jak przetrwać upały.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie przed burzami z gradem oraz poradnik, jak przetrwać upały

Syreny zawyją w rocznicę Powstania Warszawskiego

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 73. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00 nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) trwający 1 minutę.

Terminy przyjmowania wniosków - na świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne

Wójt Gminy Radgoszcz informuje o terminach przyjmowania wniosków na świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne na terenie gminy Radgoszcz. Wnioski będą przyjmowane w godz. 8.00 – 14.30 według następującego harmonogramu:

Czytaj więcej: Terminy przyjmowania wniosków - na świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne

Paliwo rolnicze - informacja Wójta Gminy Radgoszcz

Posiadacze gospodarstw rolnych, którzy chcą uzyskać zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, powinni w terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. złożyć wnioski wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup paliwa w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 roku. Faktury winny być wystawione imiennie na rolnika. Przysługuje zwrot w kwocie 1,00 zł za 1 litr paliwa (nie więcej niż 86,00 zł na 1 ha użytków rolnych). Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy Radgoszcz w pokoju nr 3 (parter) lub na stronie www.minrol.gov.pl.

Piękne zamki, Radbet z pucharem

Rekordowym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny konkurs budowania zamków z piasku podczas Pikniku Rodzinnego. Nad zalewem w Narożnikach rywalizowało aż 12 drużyn. Ostatecznie przyznano trzy pierwsze nagrody. Konkurs był jednym z punktów bogatego programu imprezy. Zmaganiom budowniczych towarzyszył turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz, nie zabrakło też konkursów dla najmłodszych, koncertu Zalasowian czy zabawy tanecznej z zespołem Vabank.

Czytaj więcej: Piękne zamki, Radbet z pucharem

Piknik Rodzinny 2017

Siłownia w plenerze i więcej za tytuł Sołtysa Roku

To bardzo dobrze spożytkowane pieniądze - podkreślają mieszkańcy sołectwa Radgoszcz II. Za kwotę 50 tys. zł stworzono siłownię plenerową przy szkole w Zarzeczu Dużym, zakupiono tablicę interaktywną oraz sprzęt nagłaśniający dla wspomnianej placówki, a także doposażono o nowe bramki boisko przy szkole w Łęgu. Inwestycje były możliwe dzięki ubiegłorocznej nagrodzie, jaką otrzymał Eugeniusz Stanek, czyli najlepszy sołtys województwa małopolskiego.

Czytaj więcej: Siłownia w plenerze i więcej za tytuł Sołtysa Roku