Kochamy książki - niezwykła akcja na stadionie

Kochamy książki – niezwykłe, bo „żywe" logo powstało na stadionie w Radgoszczy. Serce i litery stanowiła społeczność miejscowej szkoły (oraz filii w Małcu) w ramach akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam". Organizatorem ogólnopolskiego przedsięwzięcia jest miesięcznik „Biblioteka w szkole". Na stadionie w Radgoszczy zgromadziło się aż 387 osób.

Czytaj więcej: Kochamy książki - niezwykła akcja na stadionie

Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej 2017

Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej po raz kolejny z rzędu odbył się w przedszkolu w Luszowicach. Organizatorem przedsięwzięcia i fundatorem nagród był Urząd Gminy w Radgoszczy. Celem konkursu jest popularyzowanie pieśni religijnych, konfrontacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych, jak również wymiana pomysłów oraz doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej 2017

IX Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół

Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza na „IX Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół". W Szkole Podstawowej w Zarzeczu Dużym będzie można oglądać prezentacje obejmujące popisy wokalne i formy taneczne. Przegląd odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca, początek od godz. 15. Dodatkowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, grill. Serdecznie zapraszamy.

Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych

Od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy na "Modernizację gospodarstw rolnych”, finansowaną z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Czytaj więcej: Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych

Wybory uzupełniające - podstawowe informacje

Wójt Gminy Radgoszcz podaje informację o okręgu wyborczym nr 5, jego granicach, numerze i liczbie radnych wybieranych w okręgu oraz o siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej.

Szczegóły obwieszczenia: <pobierz>

Poświęcenie sztandaru i ślubowanie przedszkolaków w Luszowicach

Środa, 24 maja na zawsze zapisze się w historii Przedszkola Publicznego w Luszowicach. Tego bowiem dnia odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru placówki, której patronem jest błogosławiony Edmund Bojanowski, m.in. twórca ochronek wiejskich i założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny. Sztandar został poświęcony przez księdza biskupa Stanisława Salaterskiego podczas nabożeństwa w miejscowym kościele parafialnym.

Czytaj więcej: Poświęcenie sztandaru i ślubowanie przedszkolaków w Luszowicach

Obchody objawień fatimskich w Smykowie

- Niebiosa były przychylne naszemu nabożeństwu - tak dziś mówią uczestnicy uroczystej mszy św. w Smykowie z okazji setnej rocznicy Objawień Matki Bożej Fatimskiej. Przez cały dzień padał deszcz, aura uległa poprawie tuż przed rozpoczęciem mszy św. przy przy kapliczce Matki Boskiej Bolesnej.

Czytaj więcej: Obchody objawień fatimskich w Smykowie