Powitanie Lata 2012

15 lipca br. na Gminnym Ośrodku Wodnym w Narożnikach odbyła się impreza kulturalno-rekreacyjna pt.”Powitanie Lata 2012”. Od godziny 16.00 – tej do 20.00 można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla gości przez Urząd Gminy w Radgoszczy.  Program imprezy był bardzo bogaty.

Czytaj więcej: Powitanie Lata 2012

Trąba powietrzna nad Radgoszczą

6 lipca br. o godzinie 16.18 przez miejscowość Radgoszcz – Sołectwo Radgoszcz II przeszła trąba powietrzna połączona z gradem. Na wskutek zdarzenia  poszkodowanych zostało 26 gospodarstw (szczególnie dachy na budynkach mieszkalnych, gospodarczych, budynku szkolnym oraz obiekcie handlowym), zniszczone uprawy rolne, zerwana część linii energetycznej, złamane kilka słupów i powalone bardzo dużo drzew. Pracownicy GOPS przeprowadzili wizje lokalne w poszkodowanych gospodarstwach domowych. Do pracy w terenie wyruszyła również komisja szacująca straty w rolnictwie i budynkach gospodarczych z udziałem pracowników nadzoru budowlanego.

Galeria <zobacz>

 

Powitanie Lata

Festyn rodzinny połączony z IV Gminnym Przeglądem Dorobku Artystycznego Szkół.

24 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy odbył się festyn rodzinny  połączony z  kolejną edycją Gminnego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół. Udział w nim wzięły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie gminy Radgoszcz w następujących kategoriach wiekowych:

Czytaj więcej: Festyn rodzinny połączony z IV Gminnym Przeglądem Dorobku Artystycznego Szkół.

Festyn Rodzinny

Wianki 2012

Gminny Turniej Piłki Nożnej

11 czerwca br. na Orliku w Radgoszczy odbyła się kolejna edycja turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. Turniej przeznaczony był dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Radgoszcz. Uczestniczyło w nim 5 drużyn, dwie reprezentowały Gimnazja z  Radgoszczy i  w Luszowicach, trzy pozostałe szkoły podstawowe w Radgoszczy, Luszowicach i  Zarzeczu Dużym.  Mecze sędziował pan  Mirosław  Łuszcz.

Czytaj więcej: Gminny Turniej Piłki Nożnej