Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka, wszystkim druhom z naszej gminy życzymy bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji. Jednocześnie dziękujemy za niesienie pomocy mieszkańców oraz za zaangażowanie w życie lokalnych społeczności.

 
Na zdjęciu Ochotnicza Straż Pożarna w Radgoszczy w akcji.

Płatności bezpośrednie - ostatnie dni naboru


15 maja 2016 upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 rok. ARiMR apeluje, by nie czekać ze złożeniem wniosku do ostatnich dni. Rolnicy unikną w ten sposób kolejek i zapewnią sobie szybką i sprawną obsługę.

Czytaj więcej: Płatności bezpośrednie - ostatnie dni naboru

Intensywne opady deszczu - ostrzeżenie

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Od godziny 05:00 dnia 27.04.2017 do godziny 08:00 dnia 28.04.2017 prognozowana wysokość opadów wyniesie od 15 mm do 25 mm, lokalnie 35 mm. Opady wystąpią głównie na zachodzie i południu województwa.
Od godziny 08:00 dnia 28.04.2017 do godziny 06:00 dnia 29.04.2017 prognozowana wysokość opadów wyniesie od 15 mm do 25 mm, lokalnie 30 mm. Największe natężenie opadów prognozowane jest w ciągu dnia 28.04.2017.

Czytaj więcej: Intensywne opady deszczu - ostrzeżenie

Ostatnie pożegnanie Stanisława Frąca

Odszedł do wieczności Stanisław Frąc, wybitny pedagog, zasłużony samorządowiec, radny od 1990 roku, członek Zarządu Gminy w latach: 1994-2002 i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Porządku Publicznego i Spraw Socjalnych Rady Gminy Radgoszcz od roku 1998.

Ochronne szczepienie lisów

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

Czytaj więcej: Ochronne szczepienie lisów

Najlepsze życzenia na święta Wielkiej Nocy

Gminny Program Rewitalizacji przyjęty przez radnych


Radni Rady Gminy Radgoszcz uchwalili przyjęcie Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2022. W obszernym dokumencie wskazano takie potrzeby rewitalizacyjne, jak m.in.: wspieranie rozwoju przedsiębiorstw i działalności gospodarczych, wyrównanie szans edukacyjnych, zwiększenie funkcjonalności układów komunikacyjnych, ograniczenie tzw. "niskiej" emisji zanieczyszczeń czy zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości usług publicznych.

Czytaj więcej: Gminny Program Rewitalizacji przyjęty przez radnych