Zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew

17 czerwca 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące usuwania drzew na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Uchwalona ustawa z 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2017 poz. 1074) wprowadza m.in. szczególne reguły postępowania dotyczące usuwania drzew, które rosną na nieruchomościach stanowiących WŁASNOŚĆ OSÓB FIZYCZNYCH i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Od dnia 17 czerwca 2017 r. istnieje OBOWIĄZEK ZGŁOSZENIA przez właściciela nieruchomości do Urzędu Gminy w Radgoszczy, zamiaru usunięcia drzewa w przypadku, gdy obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:
a) 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego,
b) 65 cm – kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
c) 50 cm - w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Czytaj więcej: Zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew

Radgoskie Sobótki 2017 - program

Piłkarskie zmagania o Puchar Wójta

Młodzież szkolna z terenu gminy Radgoszcz rywalizowała w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy. Rozgrywki zostały zorganizowane przez Urząd Gminy w Radgoszczy.
Zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt mecze rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody były sędziowane przez: Agnieszkę Piotrowicz, Małgorzatę Liberę, Waldemara Miłkosia, Jarosława Piaseckiego oraz Piotra Rychlińskiego.

Czytaj więcej: Piłkarskie zmagania o Puchar Wójta

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY RADGOSZCZ z dnia 14 czerwca 2017 r.

Na podstawie art. 178 § 8 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks Wyborczy (Dz. U.  z 2017 r. poz. 15) w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Gminy Radgoszcz zarządzonymi na dzień 6 sierpnia 2017 r. w okręgu wyborczym nr 5, Wójt Gminy Radgoszcz zwołuje pierwsze posiedzenie Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy, które odbędzie się 19 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 -  sala narad urzędu.

 Porządek pierwszego posiedzenia :

  1. Wybór Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy.
  2. Wybór Zastępcy Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy.
  3. Omówienie zadań i ustalenie trybu pracy członków Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy.

 Siedziba Gminnej Komisji Wyborczej znajduje się w Urzędzie Gminy w Radgoszczy Pl. Św. Kazimierza 7-8, pokój nr 12.

Rywalizacja pasjonatów matematyki

Przemysław Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Luszowicach zwyciężył w Gminnym Konkursie Matematycznym „Matematyka moja pasja", który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy.  21 uzdolnionych matematycznie uczniów ze szkół w Radgoszczy, Luszowicach i Zarzeczu Dużym rozwiązywało przygotowany zestaw, zawierający 8 zadań zamkniętych i 4 otwarte.

Czytaj więcej: Rywalizacja pasjonatów matematyki

Odnawialne źródła energii - spotkania informacyjne

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że rozpoczynają się przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną dla mieszkańców – instalację na obiektach prywatnych: ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Poziom dofinansowania wynosi aż 60%. (minus podatek VAT). W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych projektem mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych, na których zostaną przekazane wszelkie informacje dotyczące realizowanego projektu.

Czytaj więcej: Odnawialne źródła energii - spotkania informacyjne

Stypendia socjalne dla uczniów - informacja o wypłacie

We wtorek, 20 czerwca będą wypłacane stypendia socjalne dla uczniów. Pieniądze zostaną przekazane na konta bankowe podane we wnioskach. - Warunkiem wypłaty jest odbiór decyzji w terminie od 13.06.2017 roku do 19.06.2017 roku w Urzędzie Gminy Radgoszcz w pokoju numer 13 - informuje Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.