Konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Radgoszcz w roku 2018

Wójt Gminy Radgoszcz ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Radgoszcz w roku 2018.

Zarządzenie: <pobierz>

Instrukcja wypełniania: <pobierz>

Oferta: <pobierz>

Umowa: <pobierz>

Sprawozdanie: <pobierz>

Wójt Gminy Radgoszcz Osobowością Roku

Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa zwyciężył w głosowaniu na "Osobowość Roku 2017" w powiecie dąbrowskim w kategorii samorząd i społeczność lokalna. Organizatorem plebiscytu jest "Gazeta Krakowska". W uzasadnieniu nominacji napisano: "doskonały włodarz gminy. Przyczynił się do realizacji wielu inwestycji ułatwiających życie mieszkańcom. Budowa i remont dróg, chodników i ścieżki pieszo - rowerowej, boisk sportowych, remont i przebudowa remizy OSP z zakupem wozu strażackiego, modernizacja sal lekcyjnych. Uruchomienie nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego. Dofinansowanie do wymiany nieekologicznych kotłów centralnego ogrzewania.Organizator wielu imprez kulturalno-sportowych".

Wyniki głosowania: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosci-roku-2017-powiat-dabrowski-aktualne-wyniki,12840608/

Głosowanie w etapie wojewódzkim rozpocznie się 6 lutego.

- Chcemy nagrodzić osoby zasłużone w swoich lokalnych społecznościach, zaangażowane w ich rozwój, które na co dzień nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory - mówi Wojciech Harpula, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej".

Radosny Dzień Babci i Dziadka w Żdżarach

Dzień Babci i Dziadka świętowano również w Żdżarach. W miejscowym budynku Integracji Społeczności Wiejskiej odbyło się uroczyste spotkanie z tej właśnie okazji.

Czytaj więcej: Radosny Dzień Babci i Dziadka w Żdżarach

Młodzi artyści z licznymi sukcesami

Dagmara Frąc (SP Zarzecze Duże), Kamila Motyka (PSP w Radgoszczy) oraz zespół Staccato (PSP w Radgoszczy) zdobyli pierwsze miejsca podczas V Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Dąbrowskim Domu Kultury. Na tym nie koniec, ponieważ reprezentanci gminy Radgoszcz zdominowali kategorię solistów wśród przedszkolaków, a w pozostałych kategoriach zajęli wiele czołowych lokat. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Wójta Radgoszczy przez Dąbrowski Dom Kultury oraz Urząd Gminy w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Młodzi artyści z licznymi sukcesami

Aplikacja dla rolników - płatności na 2018 rok

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje do rolników, by składać wnioski o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus. - Narysuj uprawy, a aplikacja uzupełni Twój wniosek o powierzchnie deklarowane do płatności – zapewnia ARiMR. Z nowej możliwości składania wniosków będzie można skorzystać od 15 marca br. na stronie www.armir.gov.pl. Aplikacja ma nieść ze sobą udogodnienia jak: szansa na wcześniejszą wypłatę środków, możliwość deklarowania poszczególnych upraw, pomocne wskazówki i minimum formalności.

Nowy sprzęt dla OSP Luszowice

Gmina Radgoszcz skutecznie starała się o pozyskanie dotacji na zakup 2 kompletów toreb ratowniczych PSP R1 z deską ortopedyczną i szynami Kramera dla OSP Luszowice. Samorząd pozyskał wsparcie finansowe w wysokości 11 tys. zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Sprzęt już trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach.

Czytaj więcej: Nowy sprzęt dla OSP Luszowice

Serdeczna atmosfera podczas Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu

Na zewnątrz było biało i mroźno, ale w radgoskim przedszkolu ciepło i serdecznie. Wszystko za sprawą seniorów, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Na początku uroczystości głos zabrała dyrektor placówki Lucyna Kaczmarska – Moździerz, która przywitała zebranych gości, podkreśliła, że są źródłem dobroci, życiowego doświadczenia i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.

Czytaj więcej: Serdeczna atmosfera podczas Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu