Sprzęt ratujący życie

Ponad 200 osób z naszej gminy ukończyło szkolenia z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (czynności podejmowanych w przypadku nagłego zatrzymania krążenia) oraz pomocy z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Szkolenia były efektem realizacji projektu „Bezpieczny powiat dąbrowski z AED — każdy może uratować bezcenny dar — ludzkie życie", który objął także naszą gminę.

Czytaj więcej: Sprzęt ratujący życie

Wiedzą wszystko o gminie Radgoszcz

Już po raz XV uczniowie z naszych szkół podstawowych i klas gimnazjalnych rywalizowali w „Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Radgoszcz" o Puchar Wójta. Uczestnicy oceniani byli w trzech konkurencjach: pracy plastycznej pod hasłem „Piękna nasz gmina cała", testu pisemnego składającego się z 25 pytań dotyczących wiedzy o naszej gminie oraz recytacji napisanego przez siebie wiersza, mającego na celu promowanie walorów gminy Radgoszcz.

Czytaj więcej: Wiedzą wszystko o gminie Radgoszcz

WOT - spotkanie informacyjne

Osoby zainteresowane służbą w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej mogą uzyskać informacje na ten temat od przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie w czasie spotkania, które odbędzie się na sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 28 grudnia 2017 roku.

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego na stroik świąteczny. Zgodnie z tradycją, przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a jury (Zdzisław Banaś - przewodniczący, Alicja Błocho i Lidia Cudak) stanęło przed trudnym zadaniem oceny ponad 200 prac. Organizatorzy, czyli Urząd Gminy Radgoszcz i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy zapewnili liczne nagrody dla autorów najpiękniejszych ozdób, a wójt gminy Radgoszcz sprawował patronat honorowy nad konkursem.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

Milena Motyka najlepsza w konkursie literackim

Milena Motyka, uczennica klasy 5a Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Radgoszczy zajęła pierwsze miejsce w kategorii do lat 11 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Trzy strony". Organizatorem konkursu był Instytut Książki w Krakowie wraz z Fundacją Nowoczesna Polska w Warszawie. Milena została nagrodzona za opowiadanie "Nie zapomnij o mnie".

Czytaj więcej: Milena Motyka najlepsza w konkursie literackim

Instalacje OZE - listy rezerwowe

Gmina Radgoszcz przystąpiła do Partnerstwa do Projektu pn. „PARTNERSKI PROJEKT BUDOWY INSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII DLA GMIN WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inicjatywa polega na budowie instalacji fotowoltaicznej, kolektorów słonecznych, pomp ciepła CWU + CO współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców tym programem, pragniemy poinformować, iż aktualnie tworzymy listy rezerwowe do w/w projektu. Wszystkich, którzy są zainteresowani, lecz nie przystąpili jeszcze do projektu zapraszamy do składania ankiet.
Szczegółowe informacje można uzyskać w pok. 7 Urzędu Gminy w Radgoszczy lub pod numerem telefonu 14 6414139 wew. 134.

Ankieta: <pobierz>

 

Konkurs dla małopolskich sołectw

Drodzy mieszkańcy wsi, liderzy, sołtysi, samorządowcy z województwa małopolskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w wojewódzkiej edycji konkursu pn. „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”, skierowanego do sołectw z terenu województwa małopolskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Sołtysów. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Pana Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego. Patronat medialny objął miesięcznik „Gazeta Sołecka”.

 

Czytaj więcej: Konkurs dla małopolskich sołectw