Stypendia socjalne dla uczniów

Wójt Gminy Radgoszcz uprzejmie informuje, że w dniu 11 grudnia 2017 roku będą wypłacane stypendia socjalne dla uczniów na konta bankowe podane we wnioskach. Warunkiem wypłaty jest odbiór decyzji w terminie od 6.12.2017 r. do 8.12.2017 r. w Urzędzie Gminy Radgoszcz - pok. nr 13.

Inwestycja w zdrowie i ekologię

To inwestycja w ekologię, ale i zdrowie mieszkańców, ponieważ emisja szkodliwych pyłów do powietrza obecnie stanowi istotny problem. Gmina Radgoszcz otrzymała ponad 288,7 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na wymianę niskowydajnych i nieekologicznych kotłów na paliwo stałe centralnego ogrzewania. Dodatkowo, gmina przekazała ok. 123,5 tys. zł z własnego budżetu. Dzięki temu, na terenie gminy Radgoszcz zdemontowano 53 stare kotły węglowe.

Czytaj więcej: Inwestycja w zdrowie i ekologię

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy - 5 grudnia

We wtorek, 5 grudnia Urząd Gminy w Radgoszczy będzie czynny w godzinach 7-13. Zmiana godzin pracy jest związana ze szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED.

Ogłoszenie o pracę w Mielcu

Uwaga na śnieg i oblodzenie - ostrzeżenia

Kierunek - kariera

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera", który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje: kliknij tutaj.

Aleksandra Kaziród mistrzynią ortografii

Mistrzem Gminnego Niepodległościowego Dyktanda 2017 została Aleksandra Kaziród (SP Luszowice). Miejsce II i III zajęły uczennice SP w Radgoszczy: Milena Motyka oraz Oliwia Zielińska. Konkurs zorganizowały polonistki: Olga Juras i Joanna Gwóźdź dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa, Dyrektor SP w Radgoszczy – Małgorzata Węgiel oraz Sołtys Wsi Radgoszcz I – Jolanta Motyka.

Czytaj więcej: Aleksandra Kaziród mistrzynią ortografii