Święto przedszkolaków

Radgoskie przedszkolaki ze śpiewem na ustach wybrały się na pochód ulicami naszej miejscowości. Barwny korowód przeszedł przez Radgoszcz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który przypada na 20 września, jednak z powodu brzydkiej pogody marsz został przeniesiony na inny termin. W końcu wyszło słońce, a dzieci wszystkim oznajmiły swoje święto.

Czytaj więcej: Święto przedszkolaków

"Misie" niebezpieczne dla zdrowia

Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej jest w posiadaniu informacji dotyczących pojawienia się na terenie Powiśla Dąbrowskiego silnie toksycznych „tabletek" zawierających pochodne ekstazy , które kształtem i kolorem przypominają słodycze - w formie „misiów".

Czytaj więcej: "Misie" niebezpieczne dla zdrowia

Ostrzeżenia meteo - 21 września

Dyżur ekspertów ZUS

W środę 20 września od godz. 12:00 do godz. 15:00 eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzić będą dyżur dla osób podejmujących decyzje o przejściu na emeryturę. Na miejsce spotkania wybrano Salę Nr 1 (sala ślubów) w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Klienci będą mogli uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku o emeryturę, a także złożyć wniosek bezpośrednio u pracownika ZUS.

Czytaj więcej: Dyżur ekspertów ZUS

Solidarni z Chojnicami

Rada Gminy Radgoszcz podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla gminy Chojnice. Wsparcie w formie dotacji celowej w wysokości 10 tys. zł będzie przeznaczone na zasiłki celowe dla mieszkańców poszkodowanych przez wichurę i nawałnice, które miały miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia. W powiecie chojnickim zginęło 5 osób, dziesiątki osób zostało rannych, natomiast straty materialne są liczone w milionach złotych.

Czytaj więcej: Solidarni z Chojnicami

Narodowe Czytanie 2017

Darmowa pomoc prawna

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować Państwa, że od początku 2016 roku na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty darmowa pomoc prawna. Również Powiat Dąbrowski i Gmina Radgoszcz zostały objęty działaniem programu, w ramach którego mieszkańcy regionu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez adwokatów oraz radców prawnych.

Władze Powiatu Dąbrowskiego utworzyły dwa punkty, w których pomoc prawnika uzyskać mogą również mieszkańcy Gminy Radgoszcz:

Czytaj więcej: Darmowa pomoc prawna