Poświęcenie sztandaru i ślubowanie przedszkolaków w Luszowicach

 

Środa, 24 maja na zawsze zapisze się w historii Przedszkola Publicznego w Luszowicach. Tego bowiem dnia odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru placówki, której patronem jest błogosławiony Edmund Bojanowski, m.in. twórca ochronek wiejskich i założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny. Sztandar został poświęcony przez księdza biskupa Stanisława Salaterskiego podczas nabożeństwa w miejscowym kościele parafialnym.

- Świeccy, władze gminy, lokalna społeczność podejmują idee, aby pomagać młodemu pokoleniu pięknie się rozwijać i dorastać do wielkich rzeczy, dołączać do grona bohaterów i świętych, korzystając z rad oraz rozwiązań błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Wychowawcy własnym przykładem starają się wskazywać wartościową drogę - podkreślał w homilii ks. biskup Stanisław Salaterski.

Po poświęceniu sztandaru, w kościele pw. Józefa Oblubieńca w Luszowicach nastąpiło ślubowanie przedszkolaków.

- Chlubne tradycje tego przedszkola niosą ze sobą zasłużoną dumę, ale też zobowiązaniem do patriotycznej postawy i wzorowej nauki - powiedział Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz ulicami Luszowic w asyście orkiestry. Miejscem docelowym było przedszkole, gdzie podopieczni placówki mogli zaprezentować swoje talenty.