Kochamy książki - niezwykła akcja na stadionie

 

Kochamy książki – niezwykłe, bo „żywe" logo powstało na stadionie w Radgoszczy. Serce i litery stanowiła społeczność miejscowej szkoły (oraz filii w Małcu) w ramach akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam". Organizatorem ogólnopolskiego przedsięwzięcia jest miesięcznik „Biblioteka w szkole". Na stadionie w Radgoszczy zgromadziło się aż 387 osób.


- Pogoda dopisała wyjątkowo, słońce od rana witało nas swymi promieniami, a nastroje były doborowe. Nadmienić trzeba, iż zgodę na masowe czytanie wyrazili wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy ochoczo włączyli się i zaangażowali w akcję. Swą nieocenioną pomoc okazał także ksiądz wikariusz – Bogusław Sobusiak, który jako wprawiony piechur i pielgrzym zapewnił bezpieczeństwo pieszym – mówi Joanna Gwóźdź z Zespołu Szkół w Radgoszczy, inicjatorka rekordowego czytania na stadionie.


Serce z książką i czerwoną kartką papieru utworzyli gimnazjaliści, zaś wykonanie napisu „książki" w białym kolorze leżało w gestii uczniów szkoły podstawowej. - Zaprzyjaźniona ze szkołą firma AVANET Bartłomiej Czyż ze Szczucina pomogła w wykonaniu pamiątkowej fotografii za pomocą drona, za co serdecznie dziękujemy – dodaje Joanna Gwóźdź.

Po sesji fotograficznej nastąpiło czytanie w plenerze. Nie zabrakło też konkursów, na przykład czytania do góry nogami.
- Korzystając z okazji chciałam podziękować wszystkim czytelnikom szkolnej biblioteki za kolejny, owocny w czytanie rok szkolny. Trzymajmy tak dalej – kończy Joanna Gwóźdź.

Galeria zdjęć: Kochamy książki