Artykuły

Odnawialne źródła energii

Opublikowano

Odnawialne źródła energii - składanie ankiet

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że można już składać ankiety w celu przystąpienia do projektu na kolejną inwestycję proekologiczną dla mieszkańców – budowę instalacji na obiektach prywatnych:
• ogniw fotowoltaicznych
• kolektorów słonecznych
• pomp ciepła
Co za tym idzie - umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za energię elektryczną bądź cieplną przy jednoczesnej ochronie środowiska. Poziom dofinansowania wynosi aż 60% (minus podatek VAT). Wszystkich mieszkańców zainteresowanych projektem prosimy o wypełnienie i złożenie niezbędnych dokumentów w Urzędzie Gminy terminie do 17.07.2017 roku.

Każdy mieszkaniec powinien wypełnić Ankietę, Umowę na Wykonanie Inspekcji w dwóch egzemplarzach oraz uiścić opłatę za inspekcję terenową w celu oszacowania możliwości budowy danego źródła w gospodarstwie domowym.


Inspekcje terenowe zostaną przeprowadzone w miesiącach lipiec/sierpień 2017 roku przez firmę Dotacje Optymalne DO.EKO Sp z o.o. która na zlecenie Urzędu Gminy będzie przygotowywać wniosek o dofinansowanie od strony technicznej.


Dodatkowych informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy w pok. nr 7, nr. tel. 14 6414141 w. 134.

Ankieta informacyjna: <pobierz>

Prezentacja: <pobierz>

Odnawialne źródła energii - spotkania informacyjne

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że rozpoczynają się przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną dla mieszkańców – instalację na obiektach prywatnych: ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Poziom dofinansowania wynosi aż 60%. (minus podatek VAT). W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych projektem mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych, na których zostaną przekazane wszelkie informacje dotyczące realizowanego projektu.


Spotkania zostaną przeprowadzone przez firmę Dotacje Optymalne DO.EKO Sp z o.o. która na zlecenie Urzędu Gminy będzie przygotowywać wniosek o dofinansowanie od strony technicznej. Harmonogram spotkań:

- 19.06.2017 (poniedziałek) o godz. 18: Budynek Integracji Społeczności Wiejskiej, Żdżary, ul Tarnowska 104

- 20.06.2017 (wtorek) o godz. 18: Zespół Szkół Publicznych, Luszowice, ul. Tarnowska 31.