Wójt Marek Lupa odebrał nagrodę "Osobowości Roku"

 

Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa odebrał nagrodę "Osobowości Roku 2017". Uroczysta gala miała miejsce Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Plebiscyt jest organizowany przez "Gazetę Krakowską" i ma na celu docenienie tych, którzy wyróżnili się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęli sukcesy i znacząco zasłużyli się dla lokalnej społeczności. Marek Lupa zwyciężył w kategorii samorządność i społeczność lokalna w powiecie dąbrowskim.

- To dzisiejsze spotkanie, podobnie jak to sprzed 26 lat, gdy po raz pierwszy wręczyliśmy tytuły Ludzi Roku, jest świętem dla Gazety Krakowskiej. To dla nas naprawdę wielki zaszczyt, móc podziękować ludziom ponadprzeciętnym w tak wielu sferach życia. Nasi nagrodzeni stanowią wzór w czasach, w jakich przyszło nam żyć - powiedział na rozpoczęcie gali Jerzy Sułowski, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej".

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/oto-wyjatkowi-malopolanie-uhonorowalismy-ludzi-roku-i-osobowosci-roku-2017,12976268/

W uzasadnieniu nominacji wójta Marka Lupy napisano: "doskonały włodarz gminy. Przyczynił się do realizacji wielu inwestycji ułatwiających życie mieszkańcom, jak: budowa i remont dróg, chodników i ścieżki pieszo - rowerowej, boisk sportowych, remont i przebudowa remizy OSP z zakupem wozu strażackiego, modernizacja sal lekcyjnych. Uruchomienie nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego. Dofinansowanie do wymiany nieekologicznych kotłów centralnego ogrzewania.Organizator wielu imprez kulturalno-sportowych".

Sylwetkę wójta zaprezentowano w specjalnym dodatku "Gazety Krakowskiej". - Otrzymane przeze mnie głosy są dużym wyróżnieniem i niespodzianką, a zarazem obligują do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozwoju i stałej poprawy wizerunku naszej gminy - zaznacza Marek Lupa.