Olbrzymie zainteresowanie konkursem wielkanocnym

 

Komisja artystyczna w składzie: Zdzisław Banaś, Alicja Błach, Justyna Świętek i Renata Klimek oceniła prace konkursowe złożone na gminny konkurs wielkanocny na pisankę ludową i plastykę obrzędową. Przygotowano ponad 200 eksponatów, w tym roku konkurs cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowanie. Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy w Radgoszczy i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy. Prace konkursowe były piękne, misterne, pomysłowe, nagrodzono i wyróżniono wiele z nich.

Przedmiot Konkursu były

1. Pisanki zdobione różnymi technikami:

- malowane w wywarze z kory, cebuli, zboża itp.

- malowane woskiem,

- skrobane,

- oklejane sitowiem, kolorowymi nićmi, słomą, włóczką i innymi materiałami.

 

2 . Plastyka Obrzędowa:

- maski,

- gaiki, stroiki,

- hafty, wyroby szydełkowe, gobeliny,

- wyroby  z ciasta/ baby,  babeczki,  barany,  mazurki,  ciastka  różnego  rodzaju  i  kształtu,

- kompozycje kwiatowe z bibuły, suszonych roślin.

Wyniki:

Pisanki Tradycyjne :

- Mateusz Kijak VII  SP RADGOSZCZ I MIEJSCE

- Łucja Kijak V SP RADGOSZCZ I MIEJSCE

- Karol i Patrycja Kędzior Zarzecze Duże I MIEJSCE

- Jakub Powroźnik IV SP RADGOSZCZ I MIEJSCE

- Piotr Czarnik III Gimnazjum Radgoszcz I MIEJSCE

- Szymon Mastalerz Przedszkole Radgoszcz I MIEJSCE

- Paulina Labak III Gimnazjum Radgoszcz – II MIEJSCE

- Nina Jeż II  Szkoła Podstawowa Luszowice II MIEJSCE

- Wiktoria Ryk II  gimnazjum Radgoszcz- II MIEJSCE

Pisanki nowoczesne :

- Banaś Kinga IV SP RADGOSZCZ I miejsce

- Kupiec Zuzanna – Radgoszcz Gimnazjum I MIEJSCE

- Katarzyna Powroźnik III  Gimnazjum Radgoszcz I MIEJSCE

- Tomasz Nowak  II Gimnazjum Luszowice I MIEJSCE

- Jakub Toczek  II SP Zarzecze Duże II MIEJSCE

- Martyna i Dominik Podosek SP RADGOSZCZ II MIEJSCE

- Aurelia Kilian II SP LUSZOWICE- II MIEJCE

- Alan Gawęda II  SP LUSZOWICE- II MIEJCE

- Julia Białas VI  Luszowice- III MIEJCE

- Paweł Błachaniec Przedszkole Radgoszcz- III MIEJCE

- Lena Majka Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Karolina Gumułka Luszowice- wyróżnienie

- Hania Jarosz Luszowice Przedszkole- wyróżnienie

- Amelka Frąc Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Igor Gawęda Luszowice Radgoszcz- wyróżnienie

- Maja Noga – Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

 

- Magdalena Woźniczka Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Mateusz Kazibut IV SP Luszowice- wyróżnienie

- Oskar Błachaniec III B Radgoszcz- wyróżnienie

- Łukasz Frąc V  Radgoszcz- wyróżnienie

- Martyna Woźniczka V  SP Radgoszcz - wyróżnienie

- Szkotak Michał II Radgoszcz- wyróżnienie

 

Ciasta:

- Milena Motyka V „a” SP Radgoszcz  I MIEJSCE

- Kamila Motyka IV „a” SP Radgoszcz  I MIEJSCE

- Klaudia Leżoń VII SP Radgoszcz I MIEJSCE

- Szymon (IV „B”) i Oskar (Przedszkole) Stal SP RADGOSZCZ I MIEJSCE

- Sylwia Szwajkosz GIMNAZJUM Radgoszcz  I MIEJSCE

- Paulina Noga Kl III Gimnazjum Radgoszcz II MIEJSCE

- Weronika Bielat I SP w Radgoszczy II MIEJSCE

- Cudak Patrycja V Zarzecze Duże II MIEJSCE

- Noga Aleksandra III Zarzecze Duże III MIEJSCE

-Karol Sipior Przedszkole Radg. III MIEJSCE

- Martyna Cudak kl „O” III MIEJSCE

- Błocho Anna Gimnazjum Radgoszcz- wyróżnienie

- Weronika Moździerz Kl III Gimnazjum Radgoszcz- wyróżnienie

- Marysia Skrzek Kl I  Radgoszcz Szkoła Podstawowa- wyróżnienie

 

Stroiki:

- Agnieszka Gazduła i Kasia Kazibut VI  SP Luszowice I MIEJSCE

- Aleksandra Mędala V SP Luszowice I MIEJSCE

- Paulina Mazurkiewicz SP Luszowice IV  I MIEJSCE

- Niemczura Antoni Radgoszcz Przedszkole I MIEJSCE

- Piekielniak Weronika, Radek (Zarzecze Duże) Patrycja (Radgoszcz) I MIEJSCE

- Magdalena Ryczek VI  SP Radgoszcz II MIEJSCE

- Patryk Wąż II Zarzecze Duże II MIEJSCE

- Gabriela Bartoń VI  SP Luszowice II MIEJSCE

- Hubert Juras Przedszkole Radgoszcz II MIEJSCE

- Zuzia i Krystian Kozioł Przedszkole Radgoszcz III MIEJSCE

- Lena Galus Przedszkole Radgoszcz III MIEJSCE

- Lena Bąba Przedszkole Luszowice III MIEJSCE

- Julia Juras III A Radgoszcz III MIEJSCE

- Lena Niemczura Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Julia Burek Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Wątroba Kamil Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Gabriel Stanek Kl „O” Zarzecze Duże- wyróżnienie

- Patrycja Kochanek SP Radgoszcz  - wyróżnienie

- Bogacz Maja kl ”O” - wyróżnienie

- Magdalena Bielat „O” (wyróżnienie)

- Paulina Gondek Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Gabriela Dworak SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Karolina Kaleta kl „O” Przedszkole Radgoszcz- wyróżnienie

- Aneta Motyka III Gimnazjum Luszowice- wyróżnienie

- Kinga Czochara III Gimnazjum - wyróżnienie

- Weronika Skiba III  i Nikola Kordos III Gimnazjum- wyróżnienie

- Mateusz Mazurkiewicz SP Luszowice II B - wyróżnienie

- Karol i Oskar Lekarczyk IV a Radgoszcz- wyróżnienie

- Patryk Kwaśnik IV  SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Julia Kwaśnik II SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Wiktoria(VII) i Jakub(IV) Wąż SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Julia (V B ) i Patrycja(II ) Juras Radgoszcz- wyróżnienie

- Skowron Dawid II B Radgoszcz- wyróżnienie

- Weronika Pyzik V SP Luszowice- wyróżnienie

- Mikołaj Bielat IV  Radgoszcz- wyróżnienie

- Izabela i Wiktoria Wąż IV  SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Oskar Brzychczy VI  SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Jakub I Hubert Szeliga SP Radgoszcz

- Szczepan Burzec VI  Radgoszcz (wyróżnienie)

- Klasa integracyjna Radgoszcz- wyróżnienie

-Bartosz Ryba IV  Radgoszcz- wyróżnienie

- Zofia Galus V Luszowice- wyróżnienie

- Szkotak Tomasz V Radgoszcz- wyróżnienie

- Wiktoria Trela VI  Radgoszcz- wyróżnienie

- Damian Noga II  Szkoła Podstawowa Radgoszcz- wyróżnienie

- Olek Warzecha VI  Radgoszcz- wyróżnienie

- Aleksandra Kupiec SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Faustyna Babiarz IV Luszowice- wyróżnienie

- Wiktor  Majka III SP Radgoszcz- wyróżnienie

- Kolak Marcelina VII Luszowice- wyróżnienie

- Dagmara Cierpik I Luszowice- wyróżnienie

- Kacper Kolak II Luszowice- wyróżnienie

- Tomasz Bogula IV  Luszowice- wyróżnienie

- Natalia Wnęk IV Luszowice- wyróżnienie

- Nikola Nowak Luszowice- wyróżnienie

- Patryk Dochnal III Luszowice- wyróżnienie

- Michał Stanek III Zarzecze Duże- wyróżnienie

- Konrad Ryk VII Zarzecze (wyróżnienie) - wyróżnienie

- Wiktoria Węgiel I Zarzecze Duże- wyróżnienie

- Julia Kowal VI  Radgoszcz- wyróżnienie

- Aleksandra Mędala V Luszowice- wyróżnienie

 

Gaiki:

- Nadia Fijał II B Szkoła Podstawowa Radgoszcz I MIEJSCE

- Rozalia Błachaniec IV a Szkoła SP Radgoszcz I MIEJSCE

- Wójcik Bartłomiej VII i Wójcik Mateusz  Radgoszcz II MIEJSCE