Mistrzowska lekcja z Anitą Włodarczyk

 

Cóż to była za lekcja wychowania fizycznego! Ponad 300 uczniów ze szkół w Radgoszczy, Luszowicach i Zarzeczu Dużym uczestniczyło w zajęciach z Anitą Włodarczyk. Rekordzistka świata w rzucie młotem, dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni Europy i świata do Radgoszczy przyjechała złotym autobusem. 

Anita Włodarczyk została powitana kwiatami przez Marka Lupę, wójta gminy Radgoszcz, starostę dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz wicestarostę Marką Kopię, a także dyrekcję Szkoły Podstawowej w Radgoszczy.

- To dla mnie zaszczyt, wyróżnienie, ogromna satysfakcja i historyczna chwila dla naszej gminy. Wizyta tak wspaniałego sportowca w naszej miejscowości, na zawsze pozostanie w pamięci dzieci i jestem przekonany, że niektórzy z naszych młodych mieszkańców postanowią pójść w ślady Anity Włodarczyk - podkreśla Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

Mistrzyni przybliżyła uczniom swoje osiągnięcia i ścieżkę do mistrzostwa. Nie zabrakło też dociekliwych pytań ze strony dzieci. Następnie przyszła pora na lekcję wychowania fizycznego. Po rozgrzewce, uczniowie mierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Anitę i towarzyszącą jej ekipę. O oprawę muzyczną zadbał DJ Gambit, znany wodzirej m .in. z widowisk sportowych. - Świetnie się bawiłam, fajnie, że tak znany sportowiec nas odwiedził - powiedziała jedna z uczennic radgoskiej szkoły. Lekcja była długa, ale intensywna i urozmaicona. Na koniec, Anita Włodarczyk zademonstrowała podstawowe techniki rzutu młotem. Niektórzy uczniowie całkiem nieźle poradzili sobie z tą dyscypliną.

- Kilka lat temu uczestniczyłam w pogadankach z uczniami. Zrozumiałam, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyjście do dzieciaków, zaangażowanie ich do wspólnych ćwiczeń. To najlepszy przykład, a dla mnie duża frajda. Mam nadzieję, że niejedną osobę zmobilizowałam do tego, aby porzucić komputery, tablety na rzecz aktywności fizycznej. Zawsze powtarzam, że nie jest ważne, gdzie się urodziłeś, możesz zostać zawodowym sportowcem i mistrzem. Sama pochodzę z niewielkiej miejscowości. Trzeba ciężko i systematycznie pracować nad sobą - zdradza mistrzyni, która w Radgoszczy przez długi czas rozdawała autografy oraz bidony.

Lekcję wf-u z Anitą Włodarczyk poprzedziło uroczyste otwarcie nowego boiska przy szkole. Obiekt został poświęcony przez proboszcza miejscowej parafii, księdza dra Marka Łabuza.