Akcja biblioteczna skierowana do trzylatków

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek" – skierowanego do trzyletnich czytelników. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla...", oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu dostanie imienny dyplom.

 

W pakiecie startowym znajdzie się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka". Projekt jest wspierany kampanią społeczna, która przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.


Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem jest Instytut Książki, patronat honorowy nad nim objął Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka. Akcja rusza w połowie września 2018 roku. Zapraszamy do odwiedzenia radgoskiej biblioteki.