Boisko w Małcu oddane do użytku

 

Mieszkańcy Małca mają powody do zadowolenia - w miejscowości otwarto nowe boisko do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni. Obiekt został poświęcony przez proboszcza parafii w Jamach Wielkiej ks. Józefa Kołka. Uroczystemu otwarciu towarzyszył pokazowy mecz w wykonaniu zawodniczek Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska oraz turniej młodych piłkarzy z udziałem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Brzozy Brzezówka i Wisły Szczucin. Całość dopełniło wspólne grillowanie, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali muzycy z Małca.

- Obiecuję, że to piękne boisko będzie godnie użytkowane. Chcemy promować zdrowy styl życia, zachęcać młodych ludzi do aktywności na świeżym powietrzu. Dziękuję wójtowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w budowę boiska - powiedział Mirosław Łuszcz, prezes Katolicko Strażacko Uczniowskiego Zespołu Sportowego w Małcu.

Wójt Marek Lupa przypomniał, że boisko powstało pomimo przeciwności losu. Pierwszą koncepcję zniweczyła powódź. - Budowa boiska była konsultowana z mieszkańcami. Teren został maksymalnie wykorzystany. To pierwszy etap, chcemy jeszcze wybudować sztuczne oświetlenie. Mamy również zaprojektowaną i zaplanowaną budowę boiska, z przeznaczeniem szczególnie do gry w siatkówkę - przypomniał Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

Wicestarosta dąbrowski Marek Kopia przekazał prezesowi Mirosławowi Łuszczowie piłki do gry w piłkę nożną oraz w siatkówkę.  - Czuję dużą satysfakcję, ponieważ brałem udział w początkowej fazie inwestycji, jako pracowników wójta, któremu gratuluję budowy tak wspaniałego obiektu - zaznaczył wicestarosta Marek Kopia.

Inwestycja kosztowała ponad 811 tys. zł, z czego 385,2 tys. zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu modernizacji infrastruktury sportowej – edycja 2017". Nowe boisko do piłki nożnej ma nawierzchnię ze sztucznej trawy o wymiarach 35x65 m, wykonano także ogrodzenie z piłkochwytami i chodnik.