Wieczór wspomnień z radgoskim KGW

 

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w wieczorze wspomnień zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Radgoszczy. Spotkanie odbyło się w Budynku Integracji Społecznej w Żdżarach. Na zaproszenie pań z KGW przybyli m. in. sympatycy koła, emerytowani nauczyciele, wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa, wicestarosta dąbrowski Marek Kopia i Bronisław Błach, sekretarz gminy Gręboszów. O oprawę muzyczną zadbali Klaudia Pikul i Marcin Frąc.

- Drodzy nauczyciele. Państwa praca była pełna oddania dla uczniów, nacechowana serdecznością, szacunkiem i tolerancją. Ogromne poświęcenie może być pięknym przykładem i wzorem dla wszystkich. Człowiek nie musi robić wielkich rzeczy, budować pałaców, osiągać ambitnych celów, żeby być szczęśliwym. Z codziennych radości rodzi się nasza siła - przypomniała Krystyna Kupiec, prezes KGW w Radgoszczy. Gospodynie wręczyły gościom stroiki świąteczne. Spotkanie i wspomnienia z dawnych lat okrasiły smakołyki przygotowane przez członkinie koła. 

Dodajmy, że panie zrzeszone w KGW aktywnie włączyły się w akcję pomocy Alicji Sipior. Podczas koncertu charytatywnego gospodynie zebrały aż 3,8 tys. zł ze sprzedaży wypieków własnego autorstwa.