Klub Senior+ otwarty w Smykowie

W Smykowie dokonano uroczystego otwarcia Klubu Senior+, który powstał dzięki modernizacji i adaptacji dawnego domu ludowego. Nowoczesna placówka będzie miejscem relaksu, zorganizowanych zajęć i ćwiczeń, gdyż zakupiono urządzenia do aktywności fizycznej. Budynek posiada też zaplecze kuchenne. - Ta inwestycja jest wyrazem troski, jaką samorząd otacza seniorów. Nasze społeczeństwo jest coraz starsze, dlatego tego typu obiekty są niezwykle istotne - zauważył ks. prałat Bogdan Kwiecień, proboszcz Luszowic, który poświęcił pomieszczenia klubowe.

- Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego zadania. Wielu ludzi włożyło ogrom pracy w remont placówki. Wyrazy uznania i słowa podziękowania należą się mieszkańcom Smykowa, a szczególnie byłemu sołtysowi, panu Józefowi Babiarzowi za poniesiony trud i poświęcenie w budowę domu ludowego, który teraz został zaadaptowany na potrzeby klubu - przypomniał Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz. 

Uczestnicy uroczystości nie kryli zadowolenia z inwestycji. - Wspaniały obiekt. Cieszymy się, że gmina pamięta o nas seniorach, że stworzono nam miejsce do spotkań. Możemy wyjść z domów, integrować się zamiast siedzieć w samotności w czterech ścianach - podkreślali seniorzy ze Smykowa.  

Na zakończenie wydarzenia zaproszono wszystkich na obiad i słodki poczęstunek. Nadszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń i rozmowy towarzyskie. Projekt przewiduje 20 miejsc dla seniorów. Klub „Senior +" realizowany jest w ramach programu Wieloletniego „Senior +" na lata 2015 – 2020, Edycja 2018. Gmina otrzymała na ten cel dotację z budżetu Wojewody.