Unikatowe ozdoby wielkanocne

 

Aż 160 prac złożono na Gminny Konkurs Wielkanocny na Pisankę i Plastykę Obrzędową. Piękne ozdoby były oceniane przez jury w składzie: Zdzisław Banaś (przewodniczący), Renata Klimek i Alicja Błocho. Komisja brała pod uwagę: indywidualny charakter pracy, oryginalny pomysł, estetykę wykonania pracy, ogólny wyraz artystyczny, materiał użyty do wykonania, stopień trudności, pomysłowość i inwencje twórczą. Laureaci nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Organizatorami konkursu byli Wójt Gminy Radgoszcz i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy.

Pisanki tradycyjne:

I miejsce:
Szymon Mastalerz, Jakub Powroźnik, Mateusz Kijak, Łucja Kijak, Jagoda Kułaga wszyscy reprezentują ZSP w Radgoszczy, Anna Błocho, Joanna Otfinowska – obie reprezentują Gimnazjum w Radgoszczy, Patrycja i Karol Kędzior z Zarzecza Dużego, Alan Gawęda ze SP w Luszowicach

Pisanki nowoczesne:
I miejsce:
Julian Burek, Aleksandra Kupiec, Kinga Banaś, Jakub i Hubert Szeliga, Wiktor i Lena Majka, oddział V przedszkolaków – wszyscy reprezentują ZSP w Radgoszczy, Ewa Kmieć SP w Luszowicach, Bartek Bator przedszkole w Luszowicach
II miejsce:
Kacper Kolak, Dagmara Cierpik oboje z Luszowic, Weronika i Radosław Piekielniak, Maria Dynak - reprezentanci SP w w Zarzeczu Dużym.
III miejsce:
Igor Bartoń z ZSP w Radgoszczy
Wyróżniono:
Łukasza i Amelię Frąc, Szymona Stal, Oskara Stal, Anitę Pobiegło, Dominika Wąż, Wiktorię Pyzik, Milenę Kowalską - są to przedstawiciele ZSP w Radgoszczy, Hannę Jarosz i Amelię Wąż z Przedszkola w Luszowicach, Sylwię Przybyło, Klaudię Kuta i Karolinę Mikus – wszystkie gimnazjalistki z Radgoszczy

Gaiki:
I miejsce:
Iga Kwiatkowska, Maria Skrzek, Nadia Fijał, Oliwia Machnik, Rozalia Błachaniec - są to przedstawiciele ZSP w Radgoszczy, Karolina Gumułka Przedszkole w Luszowicach, Lena Galus przedszkole w Zarzeczu Dużym i Radosław Ryba z SP w Zarzeczu Dużym.
III miejsce:
Paulina Mazurkiewicz z Luszowic, Milena Wąż kl. „0" w Radgoszczy.
Wyróżniono Magdalenę Pyzik ze SP w Zarzeczu Dużym.

Wyroby z ciasta:
I miejsce:
Martyna i Magdalena Woźniczka z ZSP w Radgoszczy, Gabriel Stanek, Julia Kijowska, Patrycja Cudak, Michał Stanek – przedstawiciele SP w Zarzeczu Dużym, Martyna Cudak i Zuzanna Sołtys obie z Przedszkola w Zarzeczu Dużym, Aleksandra Sipior z Gimnazjum w Radgoszczy
II miejsce:
Gabriela Dworak gimnazjalistka z Radgoszczy, Amelia Bajor z Luszowic, Anna Burzec z Zarzecza Dużego.
III miejsce:
Aleksandra Noga ze SP w Zarzeczu Dużym
Wyróżniono Wiktorię Wolak pierwszoklasistkę z Radgoszczy.

Stroiki:
I miejsce:
Wojciech Kędzior przedszkolak z Zarzecza Dużego, Klaudia Leżoń, Patryk Kwaśnik, Mateusz Wójcik, Patrycja i Julia Juras, Justyna i Damian Noga, Cyprian Mroczek wszyscy reprezentują ZSP w Radgoszczy, Bartłomiej Wnęk, Weronika Pyzik, Wiktoria Bajor, Piotr Noga – przedstawiciele SP w Luszowicach.
II miejsce:
Lena Bąba z przedszkola w Luszowicach, Frąc Liliana – Przedszkole w Zarzeczu Dużym, Wanessa Łabuz ze SP w Zarzeczu Dużym, Oskar Brzychczy, Patrycja i Aneta Kochanek, Julia Kwaśnik, Izabela i Wiktoria Wąż, Zuzanna Zielińska – wszyscy reprezentują ZSP w Radgoszczy, Gabriela Bartoń, Natalia Wnęk, Zofia Galus, Agnieszka Gazduła, Kinga Wałaszek, Bartosz Niemczura są to przedstawiciele SP w Luszowicach.
III miejsce:
Paweł Błachaniec, Weronika Bielat, Zuzanna Burzec, Anna i Piotr Kułaga, klasy integracyjne w Radgoszczy - reprezentanci ZSP w Radgoszczy, Patryk Wąż z Zarzecza Dużego, Kinga Starzyk i Aleksandra Mędala ze SP w Luszowicach.
Wyróżnienie przyznano: Julicie Siewierskiej i Wiktorii Ryk - gimnazjalistki z Radgoszczy, Kamili Chrabąszcz i Sarah Pilipiszyn z SP w Luszowicach.

Galeria zdjęć: Gminny Konkurs Wielkanocny 2019