Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej

 

GMINNY KONKURS PIEŚNI MARYJNEJ

 

19  maja br. w Radgoszczy odbył się „Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej”. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy w Radgoszczy.

Celem  konkursu jest:

- popularyzacja śpiewania piosenek religijnych,

- konfrontacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych,

- wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci

i młodzieży szkolnej.

Konkurs przeprowadzono w 4 kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych wykonawców tj. klasy 0 –II SP na podium stanęli: dwa równorzędne pierwsze miejsca dla Aleksandry  Sipior i Weroniki Moździerz obydwie ze SP w Zarzeczu Dużym, dwa drugie miejsca dla Anny Błocho ze SP w Radgoszczy i Klaudii Leżoń z Przedszkola Publicznego w Radgoszczy. Ponadto przyznano jeszcze kilka wyróżnień.

W następnej kategorii wiekowej dwa równorzędne pierwsze miejsca wyśpiewały: Aleksandra Bogacz ze SP w Zarzeczu Dużym i Karolina Białasek ze SP w Łęgu, ponadto komisja artystyczna przyznała dwa wyróżnienia.

Wśród wykonawców z klas V-VI SP  pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Karaś ze SP  w Luszowicach, drugie Marioli Cudak ze SP w Zarzeczu Dużym. W kategorii wiekowej gimnazjum na podium stanęła Natalia Słowik reprezentująca Gimnazjum Publiczne w Luszowicach.

Wśród zespołów wokalnych pierwszymi miejscami uhonorowano zespół wokalny ze SP w Zarzeczu Dużym” oraz zespół wokalny z Przedszkola Publicznego z Radgoszczy , przyznano wyróżnienie duetowi ze SP w Luszowicach

 

Galeria <zobacz>