Życzenia z okazji świąt wielkanocnych

Zmarł ks. prałat Stanisław Gawęda

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w Wielki Czwartek w Domu Księży Emerytów w wieku 98 lat zmarł ks. prałat Stanisław Gawęda, Honorowy Obywatel Gminy Radgoszcz. Msza święta w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie we wtorek (23 kwietnia) o godz. 8.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Radgoszczy we wtorek (23 kwietnia) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Rozstrzygnięto konkurs palm wielkanocnych

Zgodnie z tradycją, w Niedzielę Palmową na terenie gminy Radgoszcz odbył się konkurs palm wielkanocnych. Organizatorem przedsięwzięcia i fundatorem nagród był Urząd Gminy w Radgoszczy. Prace oceniała komisja artystyczna w składzie: Renata Klimek, Alicja Błocho, Agnieszka Warias, Urszula Kuta, Urszula Borek, Zdzisław Banaś i Ryszard Nowak. Palmy były pięknie i pomysłowo wykonane. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięto konkurs palm wielkanocnych

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy - Wielki Piątek

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.04.2019 r. (Wielki Piątek) Urząd Gminy w Radgoszczy będzie czynny w godz. 7:00 – 13:00.

Dbają o to, by zachować tradycję

Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych, przedszkolaki i uczniowie klas I- III ZSP w Radgoszczy wzięli udział w „Warsztatach wykonywania palmy metodą tradycyjną". Niegdyś palmy wielkanocne wykonywano z zielonych gałązek symbolizujących nowe życie, przypływ sił witalnych i coroczną odnowę roślin. Dodawano do nich suszone lub bibułkowe kwiaty oraz różnokolorowe wstążeczki.

Czytaj więcej: Dbają o to, by zachować tradycję

Unikatowe ozdoby wielkanocne

Aż 160 prac złożono na Gminny Konkurs Wielkanocny na Pisankę i Plastykę Obrzędową. Piękne ozdoby były oceniane przez jury w składzie: Zdzisław Banaś (przewodniczący), Renata Klimek i Alicja Błocho. Komisja brała pod uwagę: indywidualny charakter pracy, oryginalny pomysł, estetykę wykonania pracy, ogólny wyraz artystyczny, materiał użyty do wykonania, stopień trudności, pomysłowość i inwencje twórczą. Laureaci nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Organizatorami konkursu byli Wójt Gminy Radgoszcz i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Unikatowe ozdoby wielkanocne

Ubój zwierząt poza rzeźnią - szkolenie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że będzie organizowane bezpłatne szkolenie dla osób, które będą poddawały ubojowi zwierzęta gospodarskie, poza rzeźnią, do celów własnej konsumpcji domowej. Zgodnie z obowiązującymi od 15 marca 2018 r. przepisami weterynaryjnymi, szkolenie to jest niezbędne, celem uzyskania odpowiedniego poziomu kwalifikacji a uczestnictwo w nich będzie potwierdzone zaświadczeniem. Biorąc pod uwagę liczbę osób zainteresowanych, na podstawie informacji, otrzymanych z poszczególnych urzędów gmin, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej, informuje, że najbliższe szkolenie w tym zakresie odbędzie się 15 kwietnia o godz.10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczucinie.

Czytaj więcej: Ubój zwierząt poza rzeźnią - szkolenie