Przegląd talentów radgoskich

W Szkole Podstawowej w Radgoszczy odbył się X Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół. Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy w Radgoszczy. Na scenie zaprezentowali się reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie gminy Radgoszcz, występując w 3 kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej: Przegląd talentów radgoskich

Zagrali o puchar wójta

Na orliku w Radgoszczy odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. W zawodach rywalizowało 5 drużyn. Dwie reprezentowały Szkoły Podstawowe (Radgoszcz i Luszowice), a 3 drużyny składały się z uczniów klas VII i gimnazjalistów (Zarzecze Duże, Radgoszcz i Luszowice). Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: sędziowie Jarosław Piasecki, Waldemar Mikoś i Małgorzata Libera.

Czytaj więcej: Zagrali o puchar wójta

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Więcej o nowej usłudze: <otwórz>

Ćwiczenie obronne - 26 czerwca

W ramach realizacji przepisów nakładających obowiązek przygotowywania się w czasie pokoju - do funkcjonowania w ewentualnych innych stanach gotowości obronnej państwa
w dniu 26 czerwca 2018 r. w Gminie Radgoszcz prowadzone będzie ćwiczenie obronne. Założenie do ćwiczenia oparte będzie na fikcyjnych zdarzeniach, które wymagały podwyższenia gotowości obronnej państwa.

Czytaj więcej: Ćwiczenie obronne - 26 czerwca

Akcja pomocy dla rodziny ze Smykowa

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radgoszczy został otwarty rachunek pomocniczy w celu dokonywania wpłaty na rzecz pomocy rodzinie Marty i Michała Wężów - poszkodowanych w wyniku pożaru budynku mieszkalnego. Wszystkie osoby, które chcą pomóc pogorzelcom prosimy o dokonywanie wpłat na rachunek o numerze: 62 9462 0003 2001 2000 0192 0007.

Czytaj więcej: Akcja pomocy dla rodziny ze Smykowa

Patriotyczna noc bibliotek

Trzecia edycja „Nocy Bibliotek" pod hasłem Rzeczpospoczyta, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkolną Bibliotekę już za nami. - Tegoroczna nocka miała patriotyczny akcent, ponieważ chcieliśmy uczcić zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akcję rozpoczęliśmy tradycyjnie głośnym czytaniem przygodowej książki „Łopianowe pole", w interpretacji dyrektor SP w Radgoszczy Małgorzaty Węgiel - mówi Alicja Błocho, kierownik GBP w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Patriotyczna noc bibliotek

Radgoskie Sobótki, XIV Święto Truskawki oraz zawody motorowodne - 24 czerwca

Regulamin Konkursu Na Najpiękniejszy Wianek Świętojański: <pobierz>

Komunikat w związku z Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO): <otwórz>