Ogłoszenie o pracę w Mielcu

Uwaga na śnieg i oblodzenie - ostrzeżenia

Kierunek - kariera

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera", który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje: kliknij tutaj.

Aleksandra Kaziród mistrzynią ortografii

Mistrzem Gminnego Niepodległościowego Dyktanda 2017 została Aleksandra Kaziród (SP Luszowice). Miejsce II i III zajęły uczennice SP w Radgoszczy: Milena Motyka oraz Oliwia Zielińska. Konkurs zorganizowały polonistki: Olga Juras i Joanna Gwóźdź dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa, Dyrektor SP w Radgoszczy – Małgorzata Węgiel oraz Sołtys Wsi Radgoszcz I – Jolanta Motyka.

Czytaj więcej: Aleksandra Kaziród mistrzynią ortografii

Przedszkolaki wiedzą, że mają prawa

Przedszkolaki z Radgoszczy obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z tym przeprowadzono okolicznościowe zajęcia. W tym dniu przedszkolaki przyniosły do przedszkola  ulubione zabawki, którymi wspólnie i radośnie bawiły się w salach.

Czytaj więcej: Przedszkolaki wiedzą, że mają prawa

Recytowali o niepodległości

Urząd Gminy w Radgoszczy, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy i Dąbrowski Dom Kultury byli organizatorami V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Od Niepodległości do Niepodległości", który odbył się 9 listopada 2017 w budynku ISW z Żdżarach. Konkurs przeprowadzono z okazji 99.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony był obronie wartości niepodległościowych w latach 1798-1989.

Czytaj więcej: Recytowali o niepodległości

Tomasz Wiśniewski autorem najpiękniejszej fotografii

Tomasz Wiśniewski zwyciężył w Gminnym Konkursie Fotograficznym "Gmina Radgoszcz w obiektywie". Zdjęcie wykonane przez ucznia klasy 7 Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym było zdecydowanie najlepsze pod względem jakości, kompozycji. Młody fotograf wykazał się pomysłowością oraz artyzmem. Włożył też sporo trudu, aby uchwycić idealny kadr.

Czytaj więcej: Tomasz Wiśniewski autorem najpiękniejszej fotografii