Dotacje dla organizacji pozarządowych w roku 2018

Zarządzenie Nr 15/2018 Wójta Gminy Radgoszcz z dnia 16 marca 2018 roku, w sprawie: zatwierdzenia wysokości dotacji dla organizacji pozarządowych w roku 2018: <pobierz>

Siostry Anastazja i Salomea w Radgoszczy

Dopłaty bez wniosku przez internet. Tylko do 14 marca

W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich rolnik może złożyć oświadczenie, w którym potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 r. Termin składania oświadczeń kończy się 14 marca 2018 r. Od 15 marca trzeba będzie już ubiegać się o dopłaty przez internet, składając elektroniczny formularz wniosku. ARiMR zachęca do wykorzystania nadchodzących dwóch dni i złożenie oświadczenia. Z tej możliwości może skorzystać jeszcze 55 tys. W dniach 13 i 14 marca biura powiatowe będą pracować od godz. 7.30 do 18.00.

Czytaj więcej: Dopłaty bez wniosku przez internet. Tylko do 14 marca

Portal dla sadowników i rolników

Powstała nowoczesna giełda rolna Agro-Market24. Serwis ten jest skierowany do sadowników i rolników. Na portalu można bezpłatnie dodawać ogłoszenia na swoje produkty rolne, przeglądać oferty, a co najważniejsze znaleźć potencjalnych odbiorców na swoje produkty na rynku krajowym i międzynarodowym.

Czytaj więcej: Portal dla sadowników i rolników

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Wszelkiej pomyślności i pociechy z mężczyzn

Około 140 przedstawicielek instytucji życia publicznego oraz aktywistek społeczności lokalnej uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość odbyła się w radgoskim żłobku, a każda z pań otrzymała życzenia oraz kwiaty. Nie zabrakło niespodzianek, czyli losowania upominków i zaskakujących wyróżnień od sołtysa Smykowa Stanisława Żurawskiego.

Czytaj więcej: Wszelkiej pomyślności i pociechy z mężczyzn

Życzenia z okazji Dnia Kobiet