Aplikacja dla rolników - płatności na 2018 rok

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje do rolników, by składać wnioski o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus. - Narysuj uprawy, a aplikacja uzupełni Twój wniosek o powierzchnie deklarowane do płatności – zapewnia ARiMR. Z nowej możliwości składania wniosków będzie można skorzystać od 15 marca br. na stronie www.armir.gov.pl. Aplikacja ma nieść ze sobą udogodnienia jak: szansa na wcześniejszą wypłatę środków, możliwość deklarowania poszczególnych upraw, pomocne wskazówki i minimum formalności.

Nowy sprzęt dla OSP Luszowice

Gmina Radgoszcz skutecznie starała się o pozyskanie dotacji na zakup 2 kompletów toreb ratowniczych PSP R1 z deską ortopedyczną i szynami Kramera dla OSP Luszowice. Samorząd pozyskał wsparcie finansowe w wysokości 11 tys. zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Sprzęt już trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach.

Czytaj więcej: Nowy sprzęt dla OSP Luszowice

Serdeczna atmosfera podczas Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu

Na zewnątrz było biało i mroźno, ale w radgoskim przedszkolu ciepło i serdecznie. Wszystko za sprawą seniorów, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Na początku uroczystości głos zabrała dyrektor placówki Lucyna Kaczmarska – Moździerz, która przywitała zebranych gości, podkreśliła, że są źródłem dobroci, życiowego doświadczenia i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.

Czytaj więcej: Serdeczna atmosfera podczas Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu

Profil zaufany dla przedsiębiorców

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy. Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Czytaj więcej: Profil zaufany dla przedsiębiorców

Jest nas więcej - wzrost liczby mieszkańców gminy

Wzrosła liczba mieszkańców gminy Radgoszcz. Według danych, na koniec 2017 roku w naszej małej ojczyźnie żyło 7539 osób, czyli o 27 więcej niż rok wcześniej. W statystykach zanotowano dodatni przyrost naturalny. Urodziło się 87 dzieci, zmarło 67 osób. Rodzice najczęściej wybierali imiona: Nikola, Lena, Liliana, Nadia, Alan, Franciszek, Antoni.

Czytaj więcej: Jest nas więcej - wzrost liczby mieszkańców gminy

Bajeczny Dzień Babci i Dziadka w SP w Radgoszczy

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Radgoszczy zaprezentowali bogaty i atrakcyjny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy tłumnie wypełnili szkolną salę sportową. W imprezie uczestniczyli również m. in. sekretarz gminy Radgoszcz Wiesław Żurawski oraz proboszcz miejscowej parafii ks. dr Marek Łabuz.

Czytaj więcej: Bajeczny Dzień Babci i Dziadka w SP w Radgoszczy

Oferta pracy z bezpłatnym transportem do Mielca

Szukasz stabilnej i dobrze płatnej pracy? Ta oferta jest dla Ciebie! Największy pracodawca w mieleckiej strefie, dostawca wiązek elektrycznych dla znanych producentów samochodów takich jak Jaguar, Land Rover i Volvo, 20 lat na polskim rynku, 100 lat na świecie poszukuje: Pracowników Produkcji.

Czytaj więcej: Oferta pracy z bezpłatnym transportem do Mielca