Aktualne wzory wniosków na okres zasiłkowy 2017/2018

Na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej umieszczono aktualne wzory wniosków na okres zasiłkowy 2017/2018. Do pobrania są pliki związane ze świadczeniem wychowawczym, świadczeniami rodzinnymi oraz funduszem alimentacyjnym. Więcej na stronie: http://gops.radgoszcz.pl/aktualne-wzory-wnioskow-na-okres-zasilkowy-20172018/

Kazimierz Król zwyciężył w wyborach uzupełniających

Kazimierz Król (lista nr 3 KWW Samorządność) zdobył 43 głosy i zwyciężył w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Radgoszcz. Na Marcina Szkotaka (lista nr 1 KWW Prawda i Samorządność) oddano o jeden głos mniej. Z kolei Danuta Urban (lista nr 2 KWW Prawica Radgoszczy) uzyskała 21 głosów.

Frekwencja w wyborach uzupełniających wyniosła 23,31 proc. Zagłosowało 107 osób, jeden głos był nieważny z powodu niepostawienia znaku "X" obok nazwiska któregoś z kandydatów.

Piknik sołecki w Narożnikach

Wiele atrakcji i mnóstwo emocji sportowych przyniósł piknik sołecki w Narożnikach. Impreza została zorganizowana przez miejscowego sołtysa Ryszarda Węża, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Narożnikach. Panie zapewniły strawę dla uczestników pikniku. Serwowano bigos myśliwski i ciasta. Nie zabrakło też przysmaków z grilla. Całość dopełniły konkursy z nagrodami dla dzieci, które miały do swojej dyspozycji również dmuchane zjeżdżalnię. Z kolei dorośli rywalizowali w zawodach o Puchar Sołtysa.

Czytaj więcej: Piknik sołecki w Narożnikach

Zgnilec amerykański pszczół - obszar zapowietrzony

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu dąbrowskiego. Obszar zapowietrzony wytyczono m.in. na terenie gminy Radgoszcz.

Całość rozporządzenia: cz. 1, cz. 2.

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Do dnia 3 sierpnia 2017r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Czytaj więcej: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Najlepszy Sołtys Małopolski

Ostrzeżenie przed burzami z gradem oraz poradnik, jak przetrwać upały

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad. Stopień zagrożenia określono jako pierwszy. Ostrzeżenie jest ważne od godz. 14 dnia 2 sierpnia do godz. 3 dnia 3 sierpnia. W rozwinięciu artykułu umieszczono poradnik - jak przetrwać upały.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie przed burzami z gradem oraz poradnik, jak przetrwać upały