Gminny Konkurs Wielkanocny na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową został rozstrzygnięty. Komisja w składzie: Zdzisław Banaś, Łukasz Jaje, Agnieszka Warias i Renata Klimek oceniła 148 prac konkursowych. Wszystkie prace były piękne, estetycznie wykonane, bardzo pomysłowe. Komisja miała duży dylemat, ponieważ wszystkie pracy zasługiwały na nagrody, ale niestety to jest konkurs i trzeba wskazać laureatów.

Przedmiotem Konkursu były pisanki zdobione różnymi technikami:

– malowane w wywarze z kory, cebuli, zboża itp.

– malowane woskiem,

– skrobane,

– oklejane sitowiem, kolorowymi nićmi, słomą, włóczką i innymi materiałami

oraz plastyka obrzędowa:

– gaiki, stroiki,

– hafty, wyroby szydełkowe, gobeliny,

– wyroby  z ciasta/ baby,  babeczki,  barany,  mazurki,  ciastka  różnego  rodzaju  i  kształtu,

– kompozycje kwiatowe z bibuły, suszonych roślin.

W kategorii najmłodszych uczestników  nagrodzono: (I miejsca) Maciej Loraj – Radgoszcz, oddział V – Przedszkole Radgoszcz, , (II miejsca) Wojciech Gumułka – Luszowice, Milena Kowalska – Radgoszcz, Emilia i Krzysztof Sadowscy – Luszowice, Iga Kwiatkowska – Radgoszcz, Julia Ogorzelec – Luszowice,(III miejsca) Igor Galus – Zarzecze Duże, Emilia Łyko – Luszowice, Faustyna Serwatka – Luszowice, Miłosz Burzec – Radgoszcz, Hubert Gawęda – Luszowice, Szymon Zając – Luszowice.

W kategorii dzieci z klas I- IV SP nagrodzono: (I miejsca) Zuzia Sołtys – Zarzecze Duże, Klasa Ib SP w Radgoszczy, Lena Sajdak – Zarzecze Duże, Weronika Bielat – Radgoszcz, Wojciech Kędzior – Zarzecze Duże, Jakub Borek – Radgoszcz, Gabriel Stanek – Zarzecze Duże, (II miejsca) Martyna Cudak – Zarzecze Duże, Julian Burek – Radgoszcz, Adriana Wójcik – Radgoszcz, Piotr Cierpik – Luszowice, Igor Gawęda – Luszowice, Szymon i Filip Wiercioch – Radgoszcz, (III miejsca) Aneta Kochanek – Radgoszcz, Magdalena Partyńska – Luszowice, Paulina i Emilia Wójcik – Radgoszcz, Michał Kacała- -Luszowice, Lena Galus – Zarzecze Duże, Leon Baran – Radgoszcz, Madzia Kijowska – Zarzecze Duże, Wiktoria Węgiel – Radgoszcz, Lena i Wiktor Majka – Radgoszcz, Kamila Cierpik – Luszowice, Zuzia Burzec – Radgoszcz, Hania Jarosz – Luszowice.

W kategorii uczniów z klas V –VII SP nagrodzono: (I miejsca) Jagoda Kułaga – Radgoszcz, Kinga i Kacper Banaś – Radgoszcz, Michał Stanek – Zarzecze Duże, Weronika Pyzik – Luszowice, Alan Gawęda – Luszowice, Jakub Powroźnik – Radgoszcz, Karol i Patrycja Kędzior – Radgoszcz, Justyna i Damian Noga – Radgoszcz, (II miejsca) Patryk Kwaśnik – Radgoszcz, Izabela i Wiktoria Wąż Radgoszcz,  Patrycja Sajdak – Zarzecze Duże, Aneta Ogorzelec – Luszowice, Julia Kijowska – Zarzecze Duże, (III miejsca) Sarah Pilipiszyn – Luszowice, Julia Kwaśnik – Radgoszcz, Wiktoria Błachaniec – Radgoszcz, Marta, Nadia Fijał – Radgoszcz, Nicola Król – Luszowice, Natalia Wąż – Radgoszcz, Cyprian Mroczek – Radgoszcz, Weronika Warias – Radgoszcz, Justyna Mendys – Radgoszcz, Oliwia Machnik – Radgoszcz., Magdalena i Damian Suchy – Radgoszcz, Patrycja Juras – Radgoszcz, Nikola Podosek – Luszowice, Wiktoria Bajor – Luszowice.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród!

« z 10 »

Inne wpisy