Sportowo-muzyczne pożegnanie lata

 

Pogoda nie dopisała, ale emocji nie brakowało. Nad zalewem w Narożnikach podczas "Pożegnania Lata" odbyły się zawody motorowodne o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. W klasie łodzi zwyciężył radgoszczanin Krzysztof Bogucki. Po wyścigach w amfiteatrze przygotowano konkursy z nagrodami dla dzieci, a muzycy zadbali o gorącą atmosferę na parkiecie. Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

- Dziękuję wójtowi, jak i pani Renacie Klimek za serdeczne przyjęcie. Ukłony należą się również WOPR-owcom za zabezpieczenie zawodów - powiedział Stanisław Żelasko, prezes Nowosądeckiego Klubu Motorowodnego. W Radgoszczy startowali zawodnicy z różnych części Polski, w tym z Rybnika. Nowosądecki Klub Motorowodny przekazał puchar dla wójta gminy Radgoszcz.

- To nagroda dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy są gospodarzami tego pięknego obiektu - zauważył wójt Marek Lupa, który podziękował zawodnikom za sportową rywalizację i zaprosił na kolejne zawody. Organizatorem "Pożegnania Lata" był Urząd Gminy Radgoszcz.

Wyniki zawodów motorowodnych:

Klasa do 150 KM

1. Arkadiusz Jenek

2. Damian Stryszowski

3. Amanda Karasek

4. Patryk Kolenda

5. Marcin Węgrzyk

6. Paweł Lechowicz

7. Łukasz Wnęk

Klasa do 215 KM

1. Arkadiusz Jenek

2. Amanda Karasek

3. Marcin Węgrzyk

4. Patryk Kolenda

Klasa pow. 215 KM

1. Damian Stryszowski

2. Mateusz Bieńkowski

3. Mateusz Królik

4. Jakub Bieńkowski

5. Konrad Wróbel

Łodzie

1. Krzysztof Bogucki

2. Józef Magiera

3. Łukasz Pierzchała