Młodzi kolędowali w żłobku

 

W Całorocznym Krytym Placu Zabaw przy Żłobku Publicznym w Radgoszczy odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek o „Świąteczną Nutkę". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Radgoszczy. Uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Węgiel, Sabina Laskowska oraz Martyna Misiaszek. Celem przeglądu jest upowszechnienie i kultywowanie tradycji kolędowania.

Wyniki konkursu:

Soliści – kategoria wiekowa – Przedszkole

I miejsce – Milena Wąż – Przedszkole Radgoszcz „O Gwiazdo Betlejemska”

II miejsce – Karolina Kaleta – Przedszkole Radgoszcz „Lulajże Jezuniu”

III miejsce – Magdalena Pyzik – Przedszkole Zarzecze Duże „Anioł z Bogiem”

IV miejsce ex aequo – Miłosz Burzec „Skrzypi wóz”  i Milena Loraj „Był Pastuszek Bosy” – Przedszkole Radgoszcz

 

Soliści – kategoria wiekowa – klasy I-II SP

 

I miejsce – Julia Kupiec – SP Radgoszcz „ Jakieś światło nad Betlejem”

II miejsce – Jakub Toczek – SP Zarzecze Duże „Dziecina Mała”

III miejsce – Dagmara Frąc – SP Zarzecze Duże „Nie miały aniołki”

IV miejsce – Julia Juras – SP Radgoszcz „Gore Gwiazda”

 

Soliści – kategoria wiekowa – klasy III-IV SP

 

I miejsce – Kamila Motyka – SP Radgoszcz „Gdzie Ty mieszkasz Jezu”

II miejsce – Patrycja Kędzior – SP Zarzecze Duże „Od serca do ucha”

III miejsce – Filip Burzec – SP Radgoszcz „Od serca do ucha”

IV miejsce – Wojciech Sipior – SP Zarzecze Duże „Maleńki Jezu”

 

Soliści – kategoria wiekowa – klasy V-VI SP

 

I miejsce – Justyna Motyka – SP Luszowice „Ach co za noc”

II miejsce – Karol Zawiślak – SP Radgoszcz „Maleńki Jezu”

III miejsce – Katarzyna Kazibut – SP Luszowice „Jezus malusieńki”

IV miejsce – Martyna Podosek – SP Radgoszcz „Wśród nocnej ciszy”

 

Soliści – kategoria wiekowa – klasy VII SP - Gimnazjum

 

I miejsce – Emilia Juras – Gimnazjum Radgoszcz „Mizerna cicha”

II miejsce – Magdalena Gwóźdź – SP Zarzecze Duże „Sianko na stół”

III miejsce – Aleksandra Sipior – Gimnazjum Radgoszcz „Jezusa Narodzonego”

IV miejsce – Szymon Wałaszek – Gimnazjum Luszowice „Bracia, patrzcie jeno”

Zespoły wokalne – Przedszkola

 

I miejsce – Zespół wokalny – Przedszkole w Luszowicach „Wśród nocnej ciszy”

 

Zespoły wokalne – Szkoły Podstawowe

 

I miejsce – Zespół wokalny SCHERZO – SP Radgoszcz „Jezusa Narodzonego”

II miejsce – Zespół wokalny – SP Luszowice „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

III miejsce – Zespół wokalny – SP Zarzecze Duże „Małe aniołki”

 

Zespoły wokalny – Klasy VII – Gimnazjum

 

I miejsce – Zespół wokalny STACCATO – Gimnazjum Radgoszcz „Skrzypi wóz”

II miejsce – Zespół wokalny – Gimnazjum Luszowice „Jezusa Narodzonego”