Przegląd talentów radgoskich

 

W Szkole Podstawowej w Radgoszczy odbył się X Gminny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół. Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy w Radgoszczy. Na scenie zaprezentowali się reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie gminy Radgoszcz, występując w 3 kategoriach wiekowych.


Prezentacje obejmowały: popisy wokalne dla solistów i zespołów, przegląd form tanecznych. Komisja Artystyczna powołana przez organizatora w składzie: Małgorzata Węgiel, Alicja Błocho, Lucyna Kaczmarska-Moździerz i Maria Nowak oceniła: dobór repertuaru, warunki wokalne, choreografię, kostiumy, muzykę i ogólne wrażenie artystyczne.


W kategorii zespoły wokalne – Szkoła Podstawowa: I miejsce zespół Scherzo z Radgoszczy, II miejsce – Zespół wokalny MUZA z Zarzecza Dużego, III miejsce zespół wokalny z Luszowic.
Zespoły wokalne z klas VII i Gimnazjów – I miejsce zespół Staccato z Radgoszczy, II miejsce zespół wokalny z Luszowic.


Soliści – kategoria uczniowie klas I-III SP
I miejsce Amelia Karaś z Luszowic, II miejsce Dagmara Frąc z Zarzecza Dużego, III miejsce Julia Kupiec z Radgoszczy i IV miejsce Julia Juras z Radgoszczy.


Uczniowie z klas IV –VI SP
I miejsce Justyna Motyka z Luszowic, II miejsce Karol Zawiślak z Radgoszczy, III miejsce Patrycja Kędzior z Zarzecza Dużego i IV miejsce Kamila Motyka z Radgoszczy.


Uczniowie z klas VII i Gimnazjaliści
I miejsce Emilia Juras z Radgoszczy, II miejsce Magdalena Gwóźdź z Zarzecza Dużego, III miejsce Dawid Machnik z Radgoszczy i IV miejsce Maria Kmieć z Luszowic.


Formy taneczne – Szkoła Podstawowa: I miejsce zespół taneczny z Radgoszczy, II miejsce zespół taneczny z Zarzecza Dużego i III miejsce zespół taneczny z Luszowic.


W kategorii uczniowie klas VII SP i Gimnazjaliści – I miejsce wytańczył zespół taneczny z Radgoskiego gimnazjum.


Klasyfikacja generalna szkół: I miejsce SP w Radgoszczy, dwa równorzędne II miejsca dla SP w Luszowicach i SP w Zarzeczu Dużym. W kategorii Gimnazjów – I miejsce Gimnazjum w Radgoszczy, II miejsce Gimnazjum w Luszowicach.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.