Poligloci z Radgoszczy

Zuzanna Kupiec z gimnazjum w Radgoszczy okazała się najlepsza w części z języka niemieckiego w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ".

Czytaj więcej: Poligloci z Radgoszczy

Zmiana zasad ubiegania się o dopłaty bezpośrednie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają  zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie.Wnioski składane będą przez Internet. Termin upływa 15 maja. We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek oraz uzyskać pomoc techniczną. Biuro Powiatowe ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej do dnia 15 maja będzie czynne wg poniższego harmonogramu:

Czytaj więcej: Zmiana zasad ubiegania się o dopłaty bezpośrednie

Ostrzeżenie - burze z gradem

Bezpłatne warsztaty dla kobiet - mammografia

Przedszkola, nauczyciele i grupy przedszkolne na medal!

Wielka akcja "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" poświęcona przedszkolom rozpoczęta! Które przedszkola są najlepsze w miastach i powiatach? Które nauczycielki są najbardziej lubiane przez dzieci i cenione przez rodziców? Która grupa przedszkolna jest najsympatyczniejsza? O tym zdecydują Czytelnicy. Wśród nominowanych są zarówno przedszkola, jak i nauczyciele oraz grupy przedszkolne z terenu naszej gminy. Szczegóły głosowania w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Przedszkola, nauczyciele i grupy przedszkolne na medal!

Jan Wybraniec i Łukasz Kacała nominowani w plebiscycie strażackim

Gazeta Krakowska po raz kolejny organizuje wielki plebiscyt na Strażaka Roku Małopolski, pod honorowym patronatem Piotra Ćwika, Wojewody Małopolskiego, nadbryg. Stanisława Nowaka, Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, oraz Edwarda Siarki, prezesa Zarządu Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W gronie nominowanych są Jan Wybraniec (OSP Małec - SMS pod nr 72355 o treści ST.142 ) i Łukasz Kacała (OSP Smyków - SMS pod nr 72355 o treści ST.147). Można też oddawać głosy na jednostki.

Aktualne wyniki głosowania: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/strazak-roku/a/strazak-malopolski-2018-powiat-dabrowski-wyniki-glosowania,13052078/

Mistrzowie wiedzy o BRD

W Szkole Podstawowej w Luszowicach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do rywalizacji zgłosiło się 3 drużyny, które reprezentowały: SP w Luszowicach, Gimnazjum nr 1 w Radgoszczy oraz Gimnazjum nr 2 w Luszowicach. Turniej ten ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także kształtowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj więcej: Mistrzowie wiedzy o BRD