Narodowe Czytanie 2017

Darmowa pomoc prawna

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować Państwa, że od początku 2016 roku na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty darmowa pomoc prawna. Również Powiat Dąbrowski i Gmina Radgoszcz zostały objęty działaniem programu, w ramach którego mieszkańcy regionu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez adwokatów oraz radców prawnych.

Władze Powiatu Dąbrowskiego utworzyły dwa punkty, w których pomoc prawnika uzyskać mogą również mieszkańcy Gminy Radgoszcz:

Czytaj więcej: Darmowa pomoc prawna

Ogłoszenie Wójta Gminy Radgoszcz

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Radgoszczy, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej urzędu gminy www.radgoszcz.pl od dnia 6 września 2017 r. przez okres 21 dni zamieszczony jest wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży (Zarządzenie Nr 50/2017 Wójta Gminy Radgoszcz z dnia 4 września 2017 r.).

Ruszyła pomoc żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radgoszczy informuje, że rozpoczął przyjmowanie skierowań do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2017. Szczegóły tutaj.

Sportowo-muzyczne pożegnanie lata

Pogoda nie dopisała, ale emocji nie brakowało. Nad zalewem w Narożnikach podczas "Pożegnania Lata" odbyły się zawody motorowodne o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. W klasie łodzi zwyciężył radgoszczanin Krzysztof Bogucki. Po wyścigach w amfiteatrze przygotowano konkursy z nagrodami dla dzieci, a muzycy zadbali o gorącą atmosferę na parkiecie. Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Czytaj więcej: Sportowo-muzyczne pożegnanie lata

Radgoszcz z najpiękniejszym wieńcem dożynkowym

Wieniec dożynkowy gminy Radgoszcz zajął pierwsze miejsce (ex aequo ze sołectwem Strojków z gminy Bolesław) w konkursie na najpiękniejszy wieniec tradycyjny dożynek powiatowych. Tegoroczne święto plonów odbyło się w Bolesławiu. Imprezie towarzyszyły Targi Gospodarcze. Dodajmy, że w konkursie na najciekawsze stoisko wystawowe firm, zwycięzcami i laureatami pierwszego miejsca zostali ex aequo – Firma Radbet oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Mędrzechowie. Z kolei stoisko firmy „Tarsmak" sklasyfikowano na trzeciej lokacie. Obszerna relacja tutaj.

List Prezesa KRUS do rolników