Ważne – obowiązek zasłaniania nosa i ust od 16 kwietnia

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

Czytaj więcej

Raport o koronawirusie – artykuł aktualizowany

W środę, 8 kwietnia Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 9. przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie dąbrowskim, jednak ta osoba nie jest mieszkańcem powiatu dąbrowskiego, lecz stąd pochodzi. Dlatego ten przypadek nie będzie uwzględniony w naszym raporcie. W tym artykule będziemy systematycznie aktualizować (w formie graficznej) dane o zakażeniach w województwach małopolskim i podkarpackim oraz w…

Czytaj więcej

Podziękowania dla pracowników służby zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, samorząd Gminy Radgoszcz składa serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Dziękujemy za Wasz trud i olbrzymie zaangażowanie, jakie wkładacie w walce z epidemią koronawirusa. Dziękujemy, że robicie wszystko, by pomagać innym, ryzykując przy tym własne zdrowie. Lekarze, pielęgniarki, salowe, ratownicy medyczni, laboranci i wszyscy pozostali pracownicy służby zdrowia z…

Czytaj więcej

Zwolnienie z opłacania składek – KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że osoby objęte ubezpieczeniem emerytalno-rentowym w KRUS zostały zwolnione z opłacania składek na to ubezpieczenie za drugi kwartał 2020 r. Składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowym za drugi kwartał 2020 r. zostaną opłacone przez budżet państwa za pośrednictwem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Czytaj więcej

Apel do osób poddanych kwarantannie

W naszej gminie systematycznie wzrasta liczba mieszkańców znajdujących się w obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. W związku z zaistniałą sytuacją ponawiamy apel o ścisłe stosowanie się do zaleceń kwarantanny domowej. Przede wszystkim w tym czasie nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania. Podobnie powinni postępować domownicy z uwagi na wysoką zaraźliwość koronawirusa.

Czytaj więcej