Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy

Wójt Gminy Radgoszcz informuje, że w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci suszy /ogłoszonym przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach/ istnieje możliwość zgłaszania strat w uprawach polowych i działach specjalnych produkcji rolnej. W związku z powyższym prosimy zainteresowanych rolników o składanie w Urzędzie Gminy w Radgoszcz (pok. nr 3) pisemnych wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Czytaj więcej: Szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy

Dobry Start - 300 dla ucznia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radgoszczy informuje, że już od 1 lipca można składać wnioski „Dobry Start” 300 dla ucznia, drogą online przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną  .Od 1 sierpnia będzie można złożyć tradycyjny, papierowy wniosek. Dodatkowe informacje: http://gops.radgoszcz.pl/dobry-start-300-dla-ucznia/

Sylwia Jaje z tytułem "Nauczycielki Przedszkola Roku"

Sylwia Jaje z radgoskiego przedszkola odebrała nagrodę "Nauczycielki Przedszkola Roku" w powiecie dąbrowskim, plebiscytu "Gazety Krakowskiej" oraz "Dziennika Polskiego". Laureatów uhonorowano podczas uroczystej gali na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN. Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/przedszkole-na-medal/a/przedszkole-na-medal-nagrodzilismy-najlepszych-zdjecia,13302474/

 
 

Internet bez tajemnic dla seniorów - przedłużona rekrutacja

Uwaga! Do 16 lipca przedłużono termin składania wniosków w ramach rekrutacji do projektu "Małopolski e-Senior". Przypomnijmy, że przedsięwzięcie jest skierowane do mieszkańców gminy Radgoszcz, którzy ukończyli 65. rok życia. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu. W efekcie użytkownicy nauczą się m. in. jak za pomocą internetu załatwić sprawy życia codziennego, obsługiwać Facebook czy poznają tajniki popularnych programów biurowych, a także będą w stanie komunikować się z bliskimi za pomocą Skype'a. Szkolenia są bezpłatne. Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzyma nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas szkoleń, na własność wraz z kompletem materiałów szkoleniowych.

Szczegóły: kliknij tutaj.

Starosta najszybszym szypułkowiczem

Zmienna pogoda nie przeszkodziła w doskonałej zabawie nad zalewem w Narożnikach, gdzie w niedzielę odbyły się aż 3 imprezy, czyli: Zawody Motorowodne o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz, Radgoskie Sobótki i XIV Święto Truskawki. W bogatym programie był m. in. konkurs na najlepszego szypułkowicza, w którym zwyciężył starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Radgoszcz odwiedził też 97-letni ksiądz prałat Stanisław Gawęda. – Cieszę się, że mogę powitać naszego rodaka, gościa honorowego, czcigodnego księdza prałata, który nigdy nie zapomina o naszej gminie – podkreślił wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa.

Czytaj więcej: Starosta najszybszym szypułkowiczem

Relacja fotograficzna z zawodów motorowodnych, Radgoskich Sobótek i Święta Truskawki

To był dzień pełen wrażeń. W niedzielę nad zalewem w Narożnikach odbyły się zawody motorowodne, Radgoskie Sobótki oraz XIV Święto Truskawki. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej: Radgoskie Sobótki, XIV Święto Truskawki oraz zawody motorowodne w obiektywie.