Dopłaty bezpośrednie 2019

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak było to w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia. Agencja będzie je przyjmowała od 15 lutego do 14 marca 2019 r.

Czytaj więcej: Dopłaty bezpośrednie 2019

IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje" – pod tym hasłem przebiegać będzie tegoroczny Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który decyzją Prezes KRUS Aleksandry Hadzik rozpoczął się w lutym br. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Każdego roku uczestniczyło w nich ponad 30 tys. uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Czytaj więcej: IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

Informacja na temat kwalifikacji wojskowej

Kwalifikacja wojskowa dla powiatu dąbrowskiego przeprowadzana będzie w okresie od 18 lutego do 5 marca 2019 r., w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Józefa Piłsudskiego 33 - budynek Powiatowego Urzędu Pracy (II piętro, pokój 22). Mężczyznom podlegającym zgłoszeniu z terenu gminy Radgoszcz wyznaczono termin w dniu 1 marca, natomiast kobietom 4 marca. Dzień rezerwowy (ostatni dzień prac Powiatowej Komisji Lekarskiej) przypada na 5 marca.

Czytaj więcej: Informacja na temat kwalifikacji wojskowej

Podaruj Mateuszowi szansę na życie

„Wygram z białaczką!" – to słowa 13-letniego Mateusza, mieszkańca Oleśnicy, ucznia Szkoły Podstawowej w Oleśnie kierowane do rodziców. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Badanie, diagnoza, szok. Ostateczna informacja o tym, że Mateusz cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną padła 13 listopada 2018 roku. Od tego czasu Mateusz toczy bój o zdrowie i życie. W niedzielę, 17 lutego (w godz. 9-16) w szkole w Radgoszczy odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych/ szpiku kostnego.

Czytaj więcej: Podaruj Mateuszowi szansę na życie

Więcej urodzeń niż zgonów

W 2018 r. w gminie Radgoszcz odnotowano dodatni przyrost naturalny. Urodziło się 89 dzieci, natomiast zmarło 65 osób. Statystyki są podobnym poziomie, co w latach poprzednich. Ogólna liczba mieszkańców wyniosła 7531.

Czytaj więcej: Więcej urodzeń niż zgonów

Kolędowali w DDK

Młodzi mieszkańcy gminy Radgoszcz z sukcesami występowali na scenie Dąbrowskiego Domu Kultury podczas finału VI Międzygminnego Festiwalu Kolęd. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Barbara Marcinkowska (przewodnicząca), Marcelina Kusiak i Katarzyna Reczek. Nagrody i dyplomy wręczali: Stanisław Ryczek – zastępca burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Tadeusz Gubernat i Renata Klimek – Urząd Gminy w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Kolędowali w DDK

Wybory sołeckie 2019 - informacje

W niedzielę, 24 marca zostaną przeprowadzone wybory sołtysów i członków rad sołeckich na terenie gminy Radgoszcz we wszystkich sołectwach tj.: Radgoszcz I, Radgoszcz II, Radgoszcz III, Luszowice, Smyków, Żdżary, Małec. Głosowanie przewidziano w godz. 7-18. Szczegółowe informacje są zawarte w zakładce "Wybory sołeckie 2019".