Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Więcej o nowej usłudze: <otwórz>

Ćwiczenie obronne - 26 czerwca

W ramach realizacji przepisów nakładających obowiązek przygotowywania się w czasie pokoju - do funkcjonowania w ewentualnych innych stanach gotowości obronnej państwa
w dniu 26 czerwca 2018 r. w Gminie Radgoszcz prowadzone będzie ćwiczenie obronne. Założenie do ćwiczenia oparte będzie na fikcyjnych zdarzeniach, które wymagały podwyższenia gotowości obronnej państwa.

Czytaj więcej: Ćwiczenie obronne - 26 czerwca

Akcja pomocy dla rodziny ze Smykowa

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radgoszczy został otwarty rachunek pomocniczy w celu dokonywania wpłaty na rzecz pomocy rodzinie Marty i Michała Wężów - poszkodowanych w wyniku pożaru budynku mieszkalnego. Wszystkie osoby, które chcą pomóc pogorzelcom prosimy o dokonywanie wpłat na rachunek o numerze: 62 9462 0003 2001 2000 0192 0007.

Czytaj więcej: Akcja pomocy dla rodziny ze Smykowa

Patriotyczna noc bibliotek

Trzecia edycja „Nocy Bibliotek" pod hasłem Rzeczpospoczyta, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkolną Bibliotekę już za nami. - Tegoroczna nocka miała patriotyczny akcent, ponieważ chcieliśmy uczcić zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akcję rozpoczęliśmy tradycyjnie głośnym czytaniem przygodowej książki „Łopianowe pole", w interpretacji dyrektor SP w Radgoszczy Małgorzaty Węgiel - mówi Alicja Błocho, kierownik GBP w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Patriotyczna noc bibliotek

Radgoskie Sobótki, XIV Święto Truskawki oraz zawody motorowodne - 24 czerwca

Regulamin Konkursu Na Najpiękniejszy Wianek Świętojański: <pobierz>

Komunikat w związku z Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO): <otwórz>

Rodzinny rajd rowerowy w Szczucinie

Znakomita atmosfera i aktywność na świeżym powietrzu – tak zapowiada się Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w Szczucinie w niedzielę 17 czerwca. Na zawodników czekają ciekawie przygotowane trasy oraz darmowy posiłek. Wystarczy sprawny rower i dobre chęci, by czerwcową niedzielę spędzić na świeżym powietrzu, ciesząc się uroczymi krajobrazami Szczucina i okolic. Organizatorzy Rajdu zaplanowali aż trzy urozmaicone trasy.

Czytaj więcej: Rodzinny rajd rowerowy w Szczucinie

Internet bez tajemnic dla seniorów - rekrutacja

Ruszyła rekrutacja do projektu "Małopolski e-Senior", skierowanego do mieszkańców gminy Radgoszcz, którzy ukończyli 65. rok życia. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu. W efekcie użytkownicy nauczą się m. in. jak za pomocą internetu załatwić sprawy życia codziennego, obsługiwać Facebook czy poznają tajniki popularnych programów biurowych, a także będą w stanie komunikować się z bliskimi za pomocą Skype'a. Szkolenia są bezpłatne. Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzyma nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas szkoleń, na własność wraz z kompletem materiałów szkoleniowych.

Czytaj więcej: Internet bez tajemnic dla seniorów - rekrutacja