Święto Powiśla Dąbrowskiego

W niedzielę, 27 sierpnia br. na obiekcie sportowym w Bolesławiu odbędzie się już po raz dziewiąty „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

Czytaj więcej: Święto Powiśla Dąbrowskiego

Wybrano Najlepszego Sołtysa Małopolski

W sołectwie Radgoszcz II dokonano wyboru najlepszego sołtysa Małopolski 2016 roku. Miejsce wydarzenia nie było przypadkowe, przed rokiem w konkursie zwyciężył bowiem Eugeniusz Stanek. W tym roku uznano, że to Jan Szczepański, gospodarz Brzezinki w gminie Zabierzów zasługuje na tytuł Najlepszego Sołtysa Małopolski. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Nagrodę w wysokości 50 tys. zł wręczył laureatowi marszałek Jacek Krupa.

Czytaj więcej: Wybrano Najlepszego Sołtysa Małopolski

Wielkie Odkrywanie Małopolski - Radgoskie Sobótki i zalew z nominacją

Radgoskie Sobótki (kategoria Wydarzenie Roku) oraz zalew w Narożnikach (Atrakcja Turystyczna Roku) są w gronie nominowanych Wielkiego Odkrywania Małopolski. Plebiscyt już po raz 18. organizuje "Gazeta Krakowska". Partnerami akcji są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków i TVP3 Kraków. Aktualne wyniki głosowania można śledzić na stronie: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/a/wielkie-odkrywanie-malopolski-powiat-dabrowski-wyniki,12331396/

Aktualne wzory wniosków na okres zasiłkowy 2017/2018

Na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej umieszczono aktualne wzory wniosków na okres zasiłkowy 2017/2018. Do pobrania są pliki związane ze świadczeniem wychowawczym, świadczeniami rodzinnymi oraz funduszem alimentacyjnym. Więcej na stronie: http://gops.radgoszcz.pl/aktualne-wzory-wnioskow-na-okres-zasilkowy-20172018/

Kazimierz Król zwyciężył w wyborach uzupełniających

Kazimierz Król (lista nr 3 KWW Samorządność) zdobył 43 głosy i zwyciężył w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Radgoszcz. Na Marcina Szkotaka (lista nr 1 KWW Prawda i Samorządność) oddano o jeden głos mniej. Z kolei Danuta Urban (lista nr 2 KWW Prawica Radgoszczy) uzyskała 21 głosów.

Frekwencja w wyborach uzupełniających wyniosła 23,31 proc. Zagłosowało 107 osób, jeden głos był nieważny z powodu niepostawienia znaku "X" obok nazwiska któregoś z kandydatów.

Piknik sołecki w Narożnikach

Wiele atrakcji i mnóstwo emocji sportowych przyniósł piknik sołecki w Narożnikach. Impreza została zorganizowana przez miejscowego sołtysa Ryszarda Węża, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Narożnikach. Panie zapewniły strawę dla uczestników pikniku. Serwowano bigos myśliwski i ciasta. Nie zabrakło też przysmaków z grilla. Całość dopełniły konkursy z nagrodami dla dzieci, które miały do swojej dyspozycji również dmuchane zjeżdżalnię. Z kolei dorośli rywalizowali w zawodach o Puchar Sołtysa.

Czytaj więcej: Piknik sołecki w Narożnikach

Zgnilec amerykański pszczół - obszar zapowietrzony

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu dąbrowskiego. Obszar zapowietrzony wytyczono m.in. na terenie gminy Radgoszcz.

Całość rozporządzenia: cz. 1, cz. 2.