Laur Melpomeny

Po raz ósmy w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny”.

Czytaj więcej: Laur Melpomeny

Do 15 grudnia 2014 r. trwa rekrutacja do Monitoringu Spółek Komunalnych

Chcesz zacząć swoją przygodę z kontrolą obywatelską? Mamy propozycję dla Ciebie! Koniecznie przyłącz się do Monitoringu Spółek Komunalnych, podczas którego powiemy Ci, jak krok po kroku przeprowadzić monitoring - jakimi zasadami się kierować, kogo i o co pytać, jak angażować innych mieszkańców i mieszkanki do działań na rzecz zmiany. To świetna szkoła dla początkujących watchdgów.

Czytaj więcej: Do 15 grudnia 2014 r. trwa rekrutacja do Monitoringu Spółek Komunalnych

II Powiatowy Konkurs recytatorski "Od niepodległości do niepodległości"

Organizatorami konkursu uświetniającego 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości byli: Urząd Gminy w Radgoszczy, Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu.Konkurs odbył się w Budynku Integracji Społecznej Wiejskiej w Żdżarach w dniu 14 listopada 2014 r.

Czytaj więcej: II Powiatowy Konkurs recytatorski "Od niepodległości do niepodległości"

Harmonogram dyżurów Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy

Harmonogram dyżurów Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy oraz harmonogram dyżurów pracowników Urzędu Gminy w dniu 16 listopada 2014 r.

Czytaj więcej: Harmonogram dyżurów Gminnej Komisji Wyborczej w Radgoszczy

Zaproszenie na przedstawienie plenerowe „BALLADA O JANIE WNĘKU’’

Z okazji ustanowienia symboli Gminy Radgoszcz: herbu, flagi, baneru i pieczęci gminy Radgoszcz,  Urząd Gminy w Radgoszczy zaprasza wszystkich mieszkańców na przedstawienie  plenerowe wystawione przez Teatr Gry i Ludzie z Katowic. Spektakl poświecony jest pamięci Jana Wnęka - człowieka, którego zrodziła  ziemia radgoska, prekursora Polskiego Lotnictwa, cieśli, rzeźbiarza, konstruktora.„Ikara z Powiśla” obrano jako godło w herbie gminy Radgoszcz.

Czytaj więcej: Zaproszenie na przedstawienie plenerowe „BALLADA O JANIE WNĘKU’’

Ogłoszenie dla rolników

W dniu 5 listopada br. (środa) o godz. 10.00 w sali Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące warunków i zasad przyznawania płatności bezpośrednich w roku 2015.

Czytaj więcej: Ogłoszenie dla rolników

Program "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” - Priorytet 1, otrzymała kwotę 3 260 zł.

Czytaj więcej: Program "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek"