Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w terminie od dnia 28 września 2017 r. do dnia 27 października 2017 r.

Czytaj więcej: Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w terminie od dnia 28 września 2017 r. do dnia 27 października 2017 r.

Czytaj więcej: Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000

Ogłoszenie – dowóz ciepłych posiłków

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radgoszczy ogłasza składanie ofert na dowóz ciepłych posiłków ze stołówki szkolnej w Radgoszczy do Szkoły Podstawowej  w  Zarzeczu Dużym w okresie od 4 września 2017 r do 22 czerwca 2018r roku. Szczegóły: http://gops.radgoszcz.pl/ogloszenie-dowoz-cieplych-posilkow/

Pożegnanie lata 2017

Święto Powiśla Dąbrowskiego

W niedzielę, 27 sierpnia br. na obiekcie sportowym w Bolesławiu odbędzie się już po raz dziewiąty „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

Czytaj więcej: Święto Powiśla Dąbrowskiego

Wybrano Najlepszego Sołtysa Małopolski

W sołectwie Radgoszcz II dokonano wyboru najlepszego sołtysa Małopolski 2016 roku. Miejsce wydarzenia nie było przypadkowe, przed rokiem w konkursie zwyciężył bowiem Eugeniusz Stanek. W tym roku uznano, że to Jan Szczepański, gospodarz Brzezinki w gminie Zabierzów zasługuje na tytuł Najlepszego Sołtysa Małopolski. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Nagrodę w wysokości 50 tys. zł wręczył laureatowi marszałek Jacek Krupa.

Czytaj więcej: Wybrano Najlepszego Sołtysa Małopolski

Wielkie Odkrywanie Małopolski - Radgoskie Sobótki i zalew z nominacją

Radgoskie Sobótki (kategoria Wydarzenie Roku) oraz zalew w Narożnikach (Atrakcja Turystyczna Roku) są w gronie nominowanych Wielkiego Odkrywania Małopolski. Plebiscyt już po raz 18. organizuje "Gazeta Krakowska". Partnerami akcji są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków i TVP3 Kraków. Aktualne wyniki głosowania można śledzić na stronie: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/a/wielkie-odkrywanie-malopolski-powiat-dabrowski-wyniki,12331396/