Ostrzeżenie - silny wiatr

Młodzi kolędowali w żłobku

W Całorocznym Krytym Placu Zabaw przy Żłobku Publicznym w Radgoszczy odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek o „Świąteczną Nutkę". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Radgoszczy. Uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Węgiel, Sabina Laskowska oraz Martyna Misiaszek. Celem przeglądu jest upowszechnienie i kultywowanie tradycji kolędowania.

Czytaj więcej: Młodzi kolędowali w żłobku

Projekt programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt

Na podstawie art. 11a ust 7 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r.o ochronie zwierząt (t .j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1840) Wójt Gminy Radgoszcz zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe, organizacje społeczne oraz inne uprawnione podmioty, których statutowym celem jest ochrona zwierząt, działające na terenie Gminy Radgoszcz, do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Gminy Radgoszcz w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt
na terenie Gminy Radgoszcz w 2018 roku.

Czytaj więcej: Projekt programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt

Ostrzeżenie - opady marznące

Szkolenia za bony w Małopolsce

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera", który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: https://www.pociagdokariery.pl.

Czytaj więcej: Szkolenia za bony w Małopolsce

Spoktanie z kolędą - NIEDZIELA

Wójt Gminy Radgoszcz serdecznie zaprasza na spotkanie z kolędą. W ramach organizowanego Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek o „Świąteczną Nutkę", dzieci
i młodzież z terenu gminy Radgoszcz zaprezentują Państwu kolędy i pastorałki śpiewane w okresie Świąt Bożego Narodzenia i karnawału. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku (niedziela) godzina 15.00 w Całorocznym Krytym Placu Zabaw przy Żłobku Publicznym w Radgoszczy. Wstęp wolny!

Niezwykła "Mała stajenka"

To był fantastyczny spektakl w Szkole Podstawowej w Radgoszczy. W przedstawienie "Mała stajenka" zaangażowali się m .in. nauczyciele, pracownicy szkoły czy rodzice. Aktorzy  na zakończenie otrzymali gromkie brawa od publiczności, która po brzegi wypełniła salę. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka datków na rzecz chorych dzieci z miejscowej parafii. W akcję pomocy włączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, oferując pyszne wypieki. - Dziękuję i gratuluję Joasi Gwóźdź, pomysłodawczyni spektaklu opracowanego z myślą o uczniach. Zazwyczaj to oni występują przed dorosłymi. Tym razem było odwrotnie - podkreśla Małgorzata Węgiel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Niezwykła "Mała stajenka"