Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej

 23 maja br. w Przedszkolu  Publicznym w Luszowicach odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu Pieśni Maryjnej zorganizowanego przez Urząd Gminy w Radgoszczy.  Komisja jury w składzie: siostra przełożona S. M. Alina Rżana, ks. kanonik Stanisław Gawęda i p. Jacek Brożek.  Przesłuchała   25 solistów w czterech kategoriach wiekowych  oraz 8 zespołów wokalno-muzycznych  w dwóch kategoriach, oceniając: dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny i technikę wykonania.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej

A P E L

 Wypalanie traw w Polsce jest niechlubną tradycją, z którą od lat zmagają się strażacy. Corocznie w powiecie dąbrowskim obserwujemy proceder nagminnego wypalania traw i pozostałości roślinnych na polach, będący niejednokrotnie przyczyną powstawania groźnych pożarów.

Czytaj więcej: A P E L

Turniej BRD – eliminacje gminne

 12 kwietnia br. w Zespole Szkół Publicznych w Luszowicach odbył się Gminny Turniej  Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym . Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Radgoszczy. Jego celem  jest: popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, doskonalenie praktycznych umiejętności jazdy na rowerze, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzacja roweru jako ekologicznego środka do przemieszczania się, rekreacji oraz uprawiania sportu i turystyki. 

Czytaj więcej: Turniej BRD – eliminacje gminne

ZAGINIĘCIE OSOBY

 Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi poszukiwania za osobą zaginioną I kategorii Ryszardem Łuszcz lat 60 zam. Dąbrowica 35 pesel: 53010517156 . Zaginiony w  dniu 03.04.2013r po kłótni małżeńskiej wyjechał rowerem w n/n kierunku i do chwili obecnej nie powrócił jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie z powodu urojeń

Czytaj więcej: ZAGINIĘCIE OSOBY

Gminny konkurs Palm Wielkanocnych

 24 marca w Niedzielę Palmową odbył się gminny konkurs Palm Wielkanocnych zorganizowany tradycyjnie przez Urząd Gminy w Radgoszczy.  Konkurs został  przeprowadzony przy  kościołach parafialnych: w Radgoszczy, Krzywdzie i Luszowicach. 

Czytaj więcej: Gminny konkurs Palm Wielkanocnych

Gminny konkurs Wielkanocny na pisankę ludową i plastyki Obrzędową

 Konkurs rozstrzygnięto 20 marca br. W radgoskiej remizie złożono 147 prac.

 Przedmiot Konkursu były:

1. Pisanki zdobione różnymi technikami:

- malowane w wywarze z kory, cebuli, zboża itp.

- malowane woskiem,

- skrobane,

- oklejane sitowiem, kolorowymi nićmi, słomą, włóczką i innymi materiałami.

2. Plastyka Obrzędowa:

- maski,

- gaiki, stroiki,

- hafty, wyroby szydełkowe, gobeliny,

- wyroby  z ciasta/ baby,  babeczki,  barany,  mazurki,  ciastka  różnego  rodzaju  i  kształtu,

- kompozycje kwiatowe z bibuły, suszonych roślin.

Czytaj więcej: Gminny konkurs Wielkanocny na pisankę ludową i plastyki Obrzędową

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej 2013

 Turniej odbył się 15 marca br. w budynku OSP w Radgoszczy. Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Radgoszczy.

Celem Turnieju jest: popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym i poznawania tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Czytaj więcej: Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej 2013