GMINNE ĆWICZENIE OBRONNE KRYPTONIM „ZABYTKI 2012”

 Dnia 8 sierpnia 2012 r. w Gminie Radgoszcz przeprowadzono wielowątkowe  gminne ćwiczenie obronne.Założenie do ćwiczenia zawierało potrzebę uruchomienia systemu wykrywania i alarmowania ludności, a także zapewnienie pomocy socjalno – bytowej, medycznej, psychologicznej i religijnej ludności napływowej (uchodźcom) oraz ochronę nieruchomego obiektu zabytkowego i ewakuacji ruchomych dóbr kultury.

Czytaj więcej: GMINNE ĆWICZENIE OBRONNE KRYPTONIM „ZABYTKI 2012”

Zapraszamy na V Święto Powiśla Dąbrowskiego

19 sierpnia br. na obiekcie sportowym w Oleśnie odbędzie się po raz piąty Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego skupiające wszystkie samorządy gminne z terenu naszego powiatu oraz samorząd powiatowy. Tegorocznym Gospodarzem imprezy jest Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

Czytaj więcej: Zapraszamy na V Święto Powiśla Dąbrowskiego

Powitanie Lata 2012

15 lipca br. na Gminnym Ośrodku Wodnym w Narożnikach odbyła się impreza kulturalno-rekreacyjna pt.”Powitanie Lata 2012”. Od godziny 16.00 – tej do 20.00 można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla gości przez Urząd Gminy w Radgoszczy.  Program imprezy był bardzo bogaty.

Czytaj więcej: Powitanie Lata 2012

Trąba powietrzna nad Radgoszczą

6 lipca br. o godzinie 16.18 przez miejscowość Radgoszcz – Sołectwo Radgoszcz II przeszła trąba powietrzna połączona z gradem. Na wskutek zdarzenia  poszkodowanych zostało 26 gospodarstw (szczególnie dachy na budynkach mieszkalnych, gospodarczych, budynku szkolnym oraz obiekcie handlowym), zniszczone uprawy rolne, zerwana część linii energetycznej, złamane kilka słupów i powalone bardzo dużo drzew. Pracownicy GOPS przeprowadzili wizje lokalne w poszkodowanych gospodarstwach domowych. Do pracy w terenie wyruszyła również komisja szacująca straty w rolnictwie i budynkach gospodarczych z udziałem pracowników nadzoru budowlanego.

Galeria <zobacz>

 

Powitanie Lata

Festyn rodzinny połączony z IV Gminnym Przeglądem Dorobku Artystycznego Szkół.

24 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy odbył się festyn rodzinny  połączony z  kolejną edycją Gminnego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół. Udział w nim wzięły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie gminy Radgoszcz w następujących kategoriach wiekowych:

Czytaj więcej: Festyn rodzinny połączony z IV Gminnym Przeglądem Dorobku Artystycznego Szkół.

Festyn Rodzinny