Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Do dnia 3 sierpnia 2017r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Czytaj więcej: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Najlepszy Sołtys Małopolski

Ostrzeżenie przed burzami z gradem oraz poradnik, jak przetrwać upały

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad. Stopień zagrożenia określono jako pierwszy. Ostrzeżenie jest ważne od godz. 14 dnia 2 sierpnia do godz. 3 dnia 3 sierpnia. W rozwinięciu artykułu umieszczono poradnik - jak przetrwać upały.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie przed burzami z gradem oraz poradnik, jak przetrwać upały

Syreny zawyją w rocznicę Powstania Warszawskiego

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 73. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00 nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) trwający 1 minutę.

Terminy przyjmowania wniosków - na świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne

Wójt Gminy Radgoszcz informuje o terminach przyjmowania wniosków na świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne na terenie gminy Radgoszcz. Wnioski będą przyjmowane w godz. 8.00 – 14.30 według następującego harmonogramu:

Czytaj więcej: Terminy przyjmowania wniosków - na świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne

Paliwo rolnicze - informacja Wójta Gminy Radgoszcz

Posiadacze gospodarstw rolnych, którzy chcą uzyskać zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, powinni w terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. złożyć wnioski wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup paliwa w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 roku. Faktury winny być wystawione imiennie na rolnika. Przysługuje zwrot w kwocie 1,00 zł za 1 litr paliwa (nie więcej niż 86,00 zł na 1 ha użytków rolnych). Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy Radgoszcz w pokoju nr 3 (parter) lub na stronie www.minrol.gov.pl.

Piękne zamki, Radbet z pucharem

Rekordowym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny konkurs budowania zamków z piasku podczas Pikniku Rodzinnego. Nad zalewem w Narożnikach rywalizowało aż 12 drużyn. Ostatecznie przyznano trzy pierwsze nagrody. Konkurs był jednym z punktów bogatego programu imprezy. Zmaganiom budowniczych towarzyszył turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz, nie zabrakło też konkursów dla najmłodszych, koncertu Zalasowian czy zabawy tanecznej z zespołem Vabank.

Czytaj więcej: Piękne zamki, Radbet z pucharem